Трохи ретрофутуризму – ось що нам не завадить прямо зараз. Та ще й під веселу музику 1970-х років («You Ain’t Seen Nothin’ Yet»). Такого висновку дійшли норвезька телекомунікаційна компанія Telenor та агенція Nord DDB, створивши яскраве та чудернацьке рекламне відео під назвою «Найкраще ще тільки чекає на нас» (The Best Is Yet to Come).
Сюжет його переносить глядачів у кольорову техноутопію майбутнього, показуючи, як саме років так через сто пересічна жінка вибігатиме вранці за пляшкою молока до кави. Роботи, летючі автомобілі, голографічні екрани та численні дивні девайси з кнопочками та важелями – ось її повсякденність. Та ще й супердовга коняка, на яку можна посадити аж семеро клонів один за одним.
Хоча глядач мимоволі мусить спитати себе: а де ж доставка дронами у тому 2150-му році? Може у них загальний вихідний, і через це нема кому принести пляшку молока тій пані просто під двері?
Те, чого нам зараз дійсно не вистачає
Але хай там як, але цей ретрофутуристичний ролик просто-таки випромінює енергію і одразу притягує погляд своїм захопливо химерним, хай навіть і кричущим, відеорядом. Таке нетипове для нинішніх часів відео справляє враження мандрівника у часі, який завітав до нас з минулого (чи, може, з майбутнього?) і зробив це дуже вчасно, щоб дозволити нам скинути бодай трохи того стресу, що все нагнітався та нагнітався впродовж останніх кількох місяців.
«Останнім часом в поп-культурі всі історії про майбутнє набувають доволі похмурого, антиутопічного настрою, – зазначив Андреас Дальквіст (Andreas Dahlqvist), гендиректор Nord DDB. – Нашою ж метою було донести до глядачів романтичний, позитивний погляд на технології. Показати майбутнє як теплий, життєрадісний та трохи мультяшний світ необмежених можливостей».
Спершу ця ретрофутуристична кампанія була запущена у Швеції, і її цільовою аудиторією стали прогресивні та технологічно обізнані городяни.
«Звісно, пандемія принесла з собою ряд складнощів щодо зйомок відео, але навіть ці обмеження можна сприймати як шанс розкрити свій креативний потенціал, – розповів Дальквіст. – Саме тоді, коли ми це планували, багато інших маркетологів призупинили всю свою продакшен-діяльність. Тож нам вдалося зібрати навколо себе справді неординарну команду з тих людей, які й самі потребували такого оптимізму».
Ще трохи ретрофутуризму (переважно архітектурного, але теж у оптимістично рожевих тонах) можна побачити на фотографіях іранського митця Мохаммада Форузанфара.