Механічні екзоскелети стають все типовішим явищем у 2020 році. Щоправда, більшість з них мало схожа на те, що ми могли бачити у фантастичних фільмах. Воно може й непогано, якщо вас цікавить своєрідний роботизований костюм, який не буде надто громіздким, щоб його можна було припасувати на себе під одяг. Але, якщо ви завжди мріяли пілотувати щось таке, що наче вийшло прямо з відеоігор на кшталт StarCraft чи Warhammer 40000, звертати увагу варто на зовсім інші компанії, ніж, скажімо, Panasonic. Наприклад, на Furrion Exo-Bionics та її найбільший у світі екзоскелет Prosthesis.
Розробники позиціонують Prosthesis як найбільшу з таких чотириногих конструкцій, що наразі існують. Його створення розтягнулося на довгі 14 років. Prosthesis було спроєктовано для участі в перегонах Mech Racing League, в ході яких спортсмени світового класу в екзоскелетах мають змагатися, долаючи смугу перешкод. І хоча робота над проєктом все ще триває, розробники вже запропонували людям можливість спробувати себе у ролі пілота велетенського робота. Тим, хто долучиться до їх кампанії на Kickstarter, звісно.
Велетенський робот = соціально дистанційований транспорт
Джонатан Тіппетт (Jonathan Tippett), засновник, гендиректор та головний тест-пілот Furrion Exo-Bionics, пояснив: «Проспонсорувавши проєкт на Kickstarter, можна отримати можливість побути пілотом робота або просто приїхати пороздивлятися його вживу. Підтримка цієї кампанії – шанс увійти в історію, як один із тих людей, що зробили перегони роботів реальністю».
Природно, що найцікавіше тут – саме можливість проїхатися на справжньому велетенському роботі, і обійдеться вона десь у 1500 доларів США. От тільки цей найбільший у світі екзоскелет розташований у Ванкувері (Канада), що становить ще одну додаткову перешкоду, оскільки до 21 вересня кордони Канади лишаються закритими через карантинні заходи.
Втім, Тіппетт налаштований оптимістично і впевнений, що до того часу, коли вони будуть готові приймати тест-пілотів, тобто навесні, влітку та восени 2021 року, кордони буде вже відкрито. До того ж сам процес пілотування Prosthesis є ідеально сумісним із соціальним дистанціюванням. Тест-пілот та тренер в принципі мають повсякчас перебувати на відстані кількох метрів один від одного. Та й продезінфікувати робота – не проблема.
Дещо схожу, але цілком аналогову конструкцію, можна побачити серед розробок каліфорнійської студії Carv, яка створила велосипед, що крокує.