Сервіс Typelab почав своє існування у 2018 році як проєкт Флоріани Руссело (Floriane Rousselot). Він має на меті популяризацію робіт молодих дизайнерів та типографістів і рекламу створених ними шрифтів. Колекції Флоріани Руссело, які об’єднують в собі творчість різних дизайнерів за певною тематичною чи стилістичною подібністю, саме на це й спрямовані. І найновіша з цих колекцій – Space Collection – є експериментальною як в своїй спробі модернізувати шрифти, так і в способі, у який вони представлені.
За словами Флоріани Руссело, ідея полягала в тому, щоб створити колекцію шрифтів у різних стилях, які, будучи ретрансльовані в космос, змогли б стати візуальним втіленням всієї культури людства.
«Мені хотілося створити дуже специфічну колекцію, – пояснила вона. – Як із засічками, так і без засічок, експериментальні шрифти, шрифти, що є зумисно нерозбірливими, шрифти, які являють собою гру з модульністю та контрастами тощо. Подібно до того, як NASA відправила до космосу ряд об’єктів, які уособлюють в собі історію людства, Space Collection має стати нематеріальною капсулою, відправленою до планети Глізе 581c, куди ввійдуть шрифти, які символізують людство».
Ідея є водночас концептуальною та поетичною. Оскільки шрифти всюдисущі та вкрай важливі для комунікації у людському суспільстві, вони є невіддільною частиною нашої культури. Тому Флоріана Руссело й вирішила зібрати колекцію шрифтів, які стануть одним із відправлених у космос послань, адресованих позаземним формам життя. Таким чином у космос вже транслювалися музика, зображення та привітання 40 різними мовами.
Space Collection, в свою чергу, має стати відображенням тієї культурної спадщини, яка стоїть за кожним будь-коли створеним шрифтом. Адже шрифт в принципі не може бути вільним від культурних посилань.
До цієї колекції ввійшли роботи міжнародної команди дизайнерів, і в якомусь сенсі вона також є версією привітання 40 різними мовами. Щоправда асемічною.
Шрифт як маленький всесвіт
Цього разу Флоріана Руссело не вдовольнилася просто представленням шрифтів онлайн. Натомість вона вирішила продовжувати розвивати тему футуризму та експериментувати з тривимірними зразками шрифтів. Її «Digital Exhibition» підкреслює ту ідею, що вся колекція – це капсула готова до відправки у космос. Всі шрифти, які символізують людство, представлені у 3D-вигляді та демонструють свій «настрій», а камера, наближаючись та віддаляючись, намагається показати їхній макро- та мікровсесвіт.
Лаура Ксоксан – Ambiant Леонард Лаупіхлер – Arachne Софія Брінкгерд – Icarus Емілі Віскано – Lapicide
Щодо поєднання 3D з типографією Флоріана Руссело зазначила, що перспективи у таких тривимірних шрифтів непогані, оскільки бренди все частіше замовляють щось саме таке для своїх кампаній, відео та арт-проєктів.
Хосе Гудіні – Mughal Леонард Лаупіхлер – Arachne Емілі Віскано – Lapicide Флоріана Руссело – Gang
Ще одним цікавим зразком типографського дизайну є шрифт, який спільно створили 37 креаторів.