Світ перетворився на одну суцільну відеоконференцію. Саме це останнім часом все частіше спересердя бурмочуть ті, кому доводиться проводити у сервісі Zoom практично весь день – і робочі години, і свій вільний час. Не дивно, що в таких умовах Метту Ріду (Matt Reed), креативному технологу з американської агенції Redpepper, кінець-кінцем урвався терпець. Він пише: «Я ледве знаходжу час на біологічні потреби, не кажучи вже про виконання своїх безпосередніх робочих обов’язків». Тому він задіяв свою обізнаність у технологіях і знайшов оригінальний вихід із ситуації. Він створив власного цифрового двійника на ім’я Zoombot та відправив його спілкуватися з колегами замість себе під час чергової відеоконференції у Zoom.
Zoombot використовує технології розпізнавання мовлення та конвертацію тексту у мовлення, щоб реагувати на репліки співрозмовників. Рід не став попереджати співробітників про цифрового двійника, тому їх подив був цілком непідробним.
Рід розповів, що вони якось жартували з колегами про способи відкараскатися від відеоконференцій, щоб зайнятися чимось іншим у цей час.
«Ми хотіли зробити щось кумедне і додумалися до ідеї цифрового двійника, який замість вас сидить весь такий дерев’яний у кадрі та сипле нав’язлим в зубах жаргоном відеоконференцій. Як мінімум, він може вигадати вам час до вбиральні збігати, а в ідеалі – замінить вас на всю конференцію від «привіт» до «бувай», і ніхто нічого не помітить. Але ж вони помітили!»
Персональний голосовий асистент
Ріду вже доводилося працювати з бібліотекою розпізнавання мовлення Artyom.js для інших проєктів. Тому він знав, що ця технологія здатна реагувати на ключові фрази і відповідати на них так, як ви її запрограмуєте.
«По суті, ця бібліотека дозволяє вам створити власного голосового асистента», – пояснює він.
А найкраще тут те, що такого асистента не треба «будити» спеціальним зверненням, як Алексу чи Сірі. Йому достатньо заданих ключових фраз типу «Ти мене чуєш?», які запускають відповідний набір команд: проговорити потрібний текст та показати фото з належним виразом обличчя.
Серед запрограмованих реакцій були такі:
- На питання «Як справи?» цифровий двійник відповідав «Все добре, дякую, що запитали».
- На питання «Ти мене чуєш?» відповідь була «Щось тебе погано чутно».
- А на «Бувай!» двійник казав «До зустрічі. Бережіть себе».
Щоправда вибір голосу у цієї технології досить обмежений. Тому для комічного ефекту Рід обрав британський акцент.
Хочете і собі такий Zoombot? Метт Рід виклав свою версію тут, щоб кожен, кому це цікаво, міг спробувати модифікувати її для себе.