Кращі британські (й не тільки) кампанії, присвячені громадському здоров’ю

Уряд Великобританії нещодавно постановив розформувати виконавче агентство Public Health England, що входило до складу Міністерства охорони здоров’я, натомість створивши нове, спрямоване на боротьбу з пандеміями. З огляду на це, видання The Drum вирішило нагадати про ті соціальні кампанії, присвячені громадському здоров’ю, які свого часу здобули чималу популярність у Великобританії.

«Why Do You Keep On Running Boy» (NHS Health Scotland)

Ця соціальна кампанія, спрямована на боротьбу з тютюнопалінням, припадає на час, коли популярність співачки Брітні Спірс досягла своєї найвищої точки. У цій пародії на пісню Hit Me Baby One More Time вигаданий дівчачий поп-гурт Stinx палить як паровоз і дивується, чого всі хлопці тікають від них з цієї «зони задимлення».

«Help Us, Help You – Get It Seen To» (NHS, M&C Saatchi)

Гумористична кампанія National Health Service мала на меті переконати людей частіше звертатися по допомогу до аптекарів замість того, щоб через будь-яку дрібницю одразу бігти до лікаря. У ній було використано різні надміру емоційні реакції, запозичені з фільмів у жанрі романтичної комедії, екшену, жахів тощо. У такий спосіб кампанія інформувала людей про те, що дипломований фармацевт також може надати якісну, безкоштовну та конфіденційну консультацію.

«Sugar Cube Invaders» (Public Health England, M&C Saatchi)

Коли агентство Public Health England виявило, що до 10 років діти встигають з’їсти стільки цукру, скільки їм мало б вистачити до 18, воно розпочало кампанію, покликану знизити споживання цукру дітьми. Небезпека цукру була майстерно показана в анімаційному відео, створеному відомою британською студією Aardman.

«VD is For Everybody» (Ad Council)

Ця соціальна реклама датована аж 1969 роком. Її метою було поінформувати публіку про розповсюдженість таких венеричних захворювань як гонорея чи сифіліс. Щоправда, під час перегляду відео може скластися цілком протилежне враження, наче венеричні захворювання автоматично роблять людей багатими та популярними.

«Fly» (Health Education Council, Saatchi & Saatchi)

s3 485668138525c80554c875be219fd8bd default 800 1 - Кращі британські (й не тільки) кампанії, присвячені громадському здоров’ю
Ось що буває, коли муха сідає на вашу їжу. Мухи не можуть їсти тверду їжу, тому вони спочатку на неї блюють, щоб розм’якшити її. А потім втоптують в неї це блювотиння і разом з ним трохи мікробів, доки вона не стане рідкою. Коли їжа добряче розм’якне, вони її випивають, водночас, мабуть, ще й випорожнившись. А коли вони наїлися, тоді вже настає ваш час їсти. Накривайте їжу. Накривайте столове приладдя. Закривайте відро для сміття.

Постер від Health Education Council ріже правду прямо у вічі, щоб донести до людей своє просте послання: не дозволяйте мухам сідати на вашу їжу. Після цієї кампанії ціле покоління британців сіпалося від однієї думки про мушине блювотиння.

«Department of Lost Nights» (New Zealand Health Promotion Agency, FCB New Zealand)

Спростовуючи той міф, що спиртне – обов’язковий елемент приємного вечора, це відео ілюструє момент, коли черговий келих відправляє вас у «департамент провалів у пам’яті». Адже який сенс у цьому приємно проведеному вечорі, якщо ви надто п’яні, щоб його потім пригадати?

«Dumb Ways to Die» (Metro Trains, McCann Melbourne)

У далекому 2012 році ця іронічна пісня охопила всі соцмережі. Цю соціальну рекламу наспівували мільйони людей. І хоча анімаційному відео Dumb Ways to Die закидали, що воно, мовляв, насміхається з серйозних травм, це не завадило йому стати взірцем для всієї рекламної індустрії.

Джерело

Деякі інші кампанії, присвячені громадському здоров’ю, і зокрема, чистоті рук, ще до того, як це стало мейнстрімом, можна переглянути тут.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Акцент на ефективність: як TWIGA Ukraine креативила для Effie Awards Ukraine

Цьогоріч премії для маркетологів та рекламістів Effie Awards Ukraine виповнюється 15 років. До річниці комунікаційна група TWIGA Ukraine підготувала промокампанію, ...

AB InBev Efes Україна та Carlsberg Ukraine створили кампанію до Всесвітнього дня відповідального споживання пива

Аліна Паш, креативники MAKE SENSE та українські пивні гіганти закликають підлітків бути на стилі, а дорослих: «не продавати, не наливати ...

+H22733-FW20_CleanClassics_FD_Stan_Smith-f_FU9609_shot17_MR_029_2048x2048px-657402

Clean Classics: Adidas Originals перевидає знакові силуети з метою зменшення пластикових відходів

adidas Originals перевидає свої культові силуети в рамках вирішення глобальної проблеми нашого покоління — пластикових відходів — і представляє спеціальну ...

Челендж для моряків та інфлюенсерів: як виглядає рекламна кампанія військових США

Військово-морські сили США залучили до челенджу «Sailor VS» ряд популярних відеоблогерів, запросивши їх позмагатися в майстерності з військовими моряками.

Як Snickers страхував людей від «голодних» помилок

Щоб отримати компенсацію безкоштовними шоколадними батончиками, треба було довести, що людина, яка вчинила помилку, була на той момент голодна.

«Мапа реновації»: у Києві створили онлайн-мапу із занедбаними пам’ятками архітектури й історії

У Києві створили онлайн-мапу із занедбаними будівлями «Мапа реновації». Зараз на мапі можна побачити розташування занедбаних пам’яток архітектури й історії лише Шевченківського району Києва. ...