Компанія Jaguar Land Rover створює алгоритм від захитування в машині

Компанія Jaguar Land Rover працює над створенням програмного забезпечення, яке допоможе машинам-безпілотникам адаптувати свій стиль водіння так, щоб пасажирів не нудило під час поїздки в машині.

На так звану хворобу захитування (кінетоз) страждає понад 70% людства. Зазвичай її викликає той факт, що інформація, яку ми сприймаємо очима, відрізняється від тієї, яку реєструє наше тіло загалом, шкіра чи вестибулярний апарат. Особливо часто вона виникає тоді, коли ми намагаємося читати під час довгих подорожей автомобілем. Новий алгоритм від захитування в машині спирається на те, що набір швидкості, гальмування та зміна смуг руху, тобто ті фактори, що роблять найбільший вклад у розвиток хвороби захитування, можна оптимізувати так, щоб не викликати у пасажирів відчуття нудоти.

Під час першої фази проєкту інженери розробили алгоритм, який відстежує стан здоров’я кожного пасажира за допомогою біометричних сенсорів, які реєструють фізіологічні сигнали. Зібравши дані про хворобу захитування, які загалом охоплюють 24000 кілометрів пробігу, вони з’ясували, наскільки чутливими до захитування є окремі люди, як пасажири, так і водії. Завдяки цим даним автомобіль знатиме, коли пасажирам стає зле, ще до того, як вони самі будуть здатні це відчути.

Згодом все це можна буде сполучити з даними про рух автомобіля і скористатися вирахуваними закономірностями, щоб персоналізувати налаштування автопілота машини. Jaguar Land Rover стверджує, що такий підхід зможе зменшити кількість випадків захитування в машині щонайменше на 60%.

Експерти-програмісти Jaguar Land Rover додали цю оцінку самопочуття до існуючого програмного забезпечення автомобілів. Наразі її вже було випробувано машинами-безпілотниками протягом 30000 кілометрів пробігу, як у віртуальній симуляції, так і в реальності. Це дозволяє оцінити водіння автопілота за рядом параметрів і з’ясувати, чого краще уникати.

Поглиблене машинне навчання забезпечує оптимізацію стилю водіння на основі даних, зібраних з кожного кілометра пробігу автономних автомобілів компанії.

Вирішення проблеми згаяного часу

Доктор Стів Айлі (Steve Iley), головний медик Jaguar Land Rover, зазначив: «Якщо у машинах-безпілотниках буде вирішено проблему захитування – це стане ключем до того, щоб переконати пасажирів у величезних перевагах цієї технології як такої. Адже тоді вони будуть здатні використати час поїздок на читання, роботу або відпочинок».

Джерело

Автопілот машини, взагалі, можна багато чому навчити. Наприклад, імітації стилю водіння людини, з усіма його перевагами та недоліками.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Хутро — криваве жлобство, цирк без тварин: в Україні проведуть перший інста-мітинг за тварин

В останні вихідні вересня гуманістичний рух UAnimals запрошує українців виходити на інста-мітинг за тварин. 25-27 вересня зоозахисники та усі охочі ...

Панголіни та кажани: дві кампанії на захист тварин, яким пандемія зіпсувала репутацію

Обидві кампанії доводять, що пандемії можна було б уникнути, якби всі тварини, не лише панголіни та кажани, могли спокійно жити в своєму природному ареалі.

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

Креативна агенція IAMIDEA створила нову комунікацію для «Будинку Іграшок»

За певний час «Будинок іграшок» став місцем вибору подарунків дітям переважно за великої, особливої нагоди. При цьому асортимент товарів величезний ...

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Діджиталізація білбордів: 10 прикладів інтерактивної digital outdoor реклами

Діджиталізація білбордів та їх широке застосування в маркетингу – не випадкова тенденція в умовах наростання популярності соцмереж та цифрових технологій.

Шість кампаній, що показують, як можна говорити на гострі соціальні теми

Як переконати людей замислитися про власну громадянську позицію за допомогою сторітелінгу, що висвітлює гострі соціальні проблеми.