Компанія Jaguar Land Rover створює алгоритм від захитування в машині

Компанія Jaguar Land Rover працює над створенням програмного забезпечення, яке допоможе машинам-безпілотникам адаптувати свій стиль водіння так, щоб пасажирів не нудило під час поїздки в машині.

На так звану хворобу захитування (кінетоз) страждає понад 70% людства. Зазвичай її викликає той факт, що інформація, яку ми сприймаємо очима, відрізняється від тієї, яку реєструє наше тіло загалом, шкіра чи вестибулярний апарат. Особливо часто вона виникає тоді, коли ми намагаємося читати під час довгих подорожей автомобілем. Новий алгоритм від захитування в машині спирається на те, що набір швидкості, гальмування та зміна смуг руху, тобто ті фактори, що роблять найбільший вклад у розвиток хвороби захитування, можна оптимізувати так, щоб не викликати у пасажирів відчуття нудоти.

Під час першої фази проєкту інженери розробили алгоритм, який відстежує стан здоров’я кожного пасажира за допомогою біометричних сенсорів, які реєструють фізіологічні сигнали. Зібравши дані про хворобу захитування, які загалом охоплюють 24000 кілометрів пробігу, вони з’ясували, наскільки чутливими до захитування є окремі люди, як пасажири, так і водії. Завдяки цим даним автомобіль знатиме, коли пасажирам стає зле, ще до того, як вони самі будуть здатні це відчути.

Згодом все це можна буде сполучити з даними про рух автомобіля і скористатися вирахуваними закономірностями, щоб персоналізувати налаштування автопілота машини. Jaguar Land Rover стверджує, що такий підхід зможе зменшити кількість випадків захитування в машині щонайменше на 60%.

Експерти-програмісти Jaguar Land Rover додали цю оцінку самопочуття до існуючого програмного забезпечення автомобілів. Наразі її вже було випробувано машинами-безпілотниками протягом 30000 кілометрів пробігу, як у віртуальній симуляції, так і в реальності. Це дозволяє оцінити водіння автопілота за рядом параметрів і з’ясувати, чого краще уникати.

Поглиблене машинне навчання забезпечує оптимізацію стилю водіння на основі даних, зібраних з кожного кілометра пробігу автономних автомобілів компанії.

Вирішення проблеми згаяного часу

Доктор Стів Айлі (Steve Iley), головний медик Jaguar Land Rover, зазначив: «Якщо у машинах-безпілотниках буде вирішено проблему захитування – це стане ключем до того, щоб переконати пасажирів у величезних перевагах цієї технології як такої. Адже тоді вони будуть здатні використати час поїздок на читання, роботу або відпочинок».

Джерело

Автопілот машини, взагалі, можна багато чому навчити. Наприклад, імітації стилю водіння людини, з усіма його перевагами та недоліками.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецтво і фешн: український бренд LITKOVSKAYA представив спеціальну зйомку «Будинок художника»

Український модний бренд LITKOVSKAYA вивчає мистецтво крізь покоління у новому лукбуці колекції «Artisanal» та представляє спеціальну зйомку «Будинок художника». Творча ...

Grammarly створила перший анотований GEC-корпус української мови і виклала його у відкритий доступ

Компанія Grammarly, анонсувала створення та публікацію у відкритому доступі першого анотованого GEC-корпусу української мови. Компанія розробляє онлайн-сервіс на основі штучного ...

«Довго й нещасливо»: страхова компанія переінакшила віршик про Хитуна-Бовтуна

Partners Life планує анімувати ряд класичних дитячих віршиків, починаючи з Хитуна-Бовтуна, і перетворити їх на історії про фінансово хиткі ситуації.

Коли людей попросили намалювати кетчуп, вони намалювали Heinz

Більшість людей намалювали характерну пляшку кетчупу Heinz, хоча жоден з учасників експерименту не знав, що його ініційовано цим брендом.

Шість креативних кампаній, які завдячують своїм успіхом фанатам

Своїм розголосом кожна така кампанія завдячує саме суперфанатам. Це – приклад того, як можна активізувати та винагородити за лояльність своїх прихильників.

Британська компанія Moodbeam розробила браслет для визначення емоцій співробітників

Британська компанія Moodbeam розробила гаджет, який допоможе керівникам контролювати емоційний стан співробітників. Щоб передати дані, користувачу гаджету потрібно натиснути одну ...