Компанія Jaguar Land Rover створює алгоритм від захитування в машині

Компанія Jaguar Land Rover працює над створенням програмного забезпечення, яке допоможе машинам-безпілотникам адаптувати свій стиль водіння так, щоб пасажирів не нудило під час поїздки в машині.

На так звану хворобу захитування (кінетоз) страждає понад 70% людства. Зазвичай її викликає той факт, що інформація, яку ми сприймаємо очима, відрізняється від тієї, яку реєструє наше тіло загалом, шкіра чи вестибулярний апарат. Особливо часто вона виникає тоді, коли ми намагаємося читати під час довгих подорожей автомобілем. Новий алгоритм від захитування в машині спирається на те, що набір швидкості, гальмування та зміна смуг руху, тобто ті фактори, що роблять найбільший вклад у розвиток хвороби захитування, можна оптимізувати так, щоб не викликати у пасажирів відчуття нудоти.

Під час першої фази проєкту інженери розробили алгоритм, який відстежує стан здоров’я кожного пасажира за допомогою біометричних сенсорів, які реєструють фізіологічні сигнали. Зібравши дані про хворобу захитування, які загалом охоплюють 24000 кілометрів пробігу, вони з’ясували, наскільки чутливими до захитування є окремі люди, як пасажири, так і водії. Завдяки цим даним автомобіль знатиме, коли пасажирам стає зле, ще до того, як вони самі будуть здатні це відчути.

Згодом все це можна буде сполучити з даними про рух автомобіля і скористатися вирахуваними закономірностями, щоб персоналізувати налаштування автопілота машини. Jaguar Land Rover стверджує, що такий підхід зможе зменшити кількість випадків захитування в машині щонайменше на 60%.

Експерти-програмісти Jaguar Land Rover додали цю оцінку самопочуття до існуючого програмного забезпечення автомобілів. Наразі її вже було випробувано машинами-безпілотниками протягом 30000 кілометрів пробігу, як у віртуальній симуляції, так і в реальності. Це дозволяє оцінити водіння автопілота за рядом параметрів і з’ясувати, чого краще уникати.

Поглиблене машинне навчання забезпечує оптимізацію стилю водіння на основі даних, зібраних з кожного кілометра пробігу автономних автомобілів компанії.

Вирішення проблеми згаяного часу

Доктор Стів Айлі (Steve Iley), головний медик Jaguar Land Rover, зазначив: «Якщо у машинах-безпілотниках буде вирішено проблему захитування – це стане ключем до того, щоб переконати пасажирів у величезних перевагах цієї технології як такої. Адже тоді вони будуть здатні використати час поїздок на читання, роботу або відпочинок».

Джерело

Автопілот машини, взагалі, можна багато чому навчити. Наприклад, імітації стилю водіння людини, з усіма його перевагами та недоліками.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Новий Mini Electric Pacesetter кидає виклик римському метро

Бренд Mini, відомий своїми культовими малолітражками, відзначає в новій рекламі випуск першого електромобіля Mini Electric Pacesetter. Щоб привернути увагу до ...

Реп-виконавиця alyona alyona стала голосом орфанних пацієнтів в Україні

Орфанні хвороби — рідкісні хвороби. Ці захворювання мають тяжкий і хронічний перебіг, призводять до інвалідності, а також супроводжуються зниженням якості ...

«Май повагу до тітоньки», – каже реклама філіппінської мережі пекарень Julie’s

Події ролика для мережі пекарень Julie’s розгортаються у спортзалі, де немолоді тітоньки спокійно вправляються собі перед дзеркалом.

Verizon пропонує геймерам незнищенний ігровий контролер (але швидкий інтернет все ж краще)

Привернути увагу до своїх інтернет-послуг мережа Verizon Fios вирішила у найхарактерніший геймерський спосіб – потроливши всіх.

Львівські стартапери відтворять 3D-моделі втрачених пам’яток Львова

Львівські фахівці працюють на створенням нового виду туризму — інтерактивний туризм. Команда Chameleon Age відтворює 3D-моделі втрачених пам’яток Львова. Зокрема, ...

Вакцина робить світ відкритим. Google випустив новий життєствердний ролик

Google опублікував на YouTube ролик, який закликає людей вакцинуватися. Використовуючи пошукові запити Google, ролик наочно демонструє повернення країн та людей від ...