В індійському місті Мумбай місцева служба ДАІ знайшла управу на водіїв, які люблять без приводу погудіти у клаксон. Для цього час стояння на світлофорі поставили у пряму залежність від рівня шумового забруднення.
Мумбай можна назвати одним із найгаласливіших міст у світі. І левова частка цього шуму припадає на сигнали автомобільних клаксонів.
В Мумбаї водії сигналять майже безперервно. Навіть тоді, коли на світлофорі взагалі-то ще червоне світло і рушати з місця не можна! Природно, що таке шумове забруднення створює у місті досить нездорові умови для життя. Щоб впоратися нарешті з цією галасливою навалою, ДАІ Мумбаю за допомогою агенції FCB Interface знайшла інноваційне рішення, яке було назване «Каральний сигнал» (The Punishing Signal).
«Каральний сигнал» проти шумового забруднення
Працює воно так. Спеціальні звукові лічильники, що вимірюють рівень децибел, були під’єднані до світлофорів Мумбаю. І коли цей рівень сягав 85 децибел, що вже небезпечно для здоров’я людини, таймер, що рахує секунди до перемикання світла на світлофорі, перезавантажувався. І відлік розпочинався знову. Відповідно, галасливі водії змушені були ще довше лишатися на місці, аж доки не засвоять свій урок. Таке от покарання: чим більше ти сигналиш – тим довше стоїш!
Мадхукар Пандей (Madhukar Pandey), комісар ДАІ Мумбаю зазначив: «Постійно сигналити клаксоном – це погана звичка та прояв недисциплінованості на дорозі. На жаль, чимало місцевих водіїв роблять саме це. Безперервні звуки клаксонів підвищують рівень шумового забруднення, шкодять барабанним перетинкам, впливають на серцевий ритм, спантеличують інших учасників дорожнього руху і призводять до стресу. З проблемою автомобільних гудків тут стикається кожен, але досі жодних заходів для боротьби з нею не вживалося. Цей невеличкий експеримент – лише один з багатьох, до яких вдається ДАІ Мумбаю, щоб встановити порядок на дорогах. Ми сподіваємося, що це спонукає жителів Мумбаю не тиснути щомиті на клаксон, а ситуація на дорогах стане тихішою і не такою напруженою».
В рамках кампанії перші такі прилади були встановлені на найбагатолюдніших перехрестях Мумбаю. І, як можна побачити у ролику, водії сигналили, чекали й знову сигналили, допоки не усвідомили на власному гіркому досвіді, що весь цей галас аж ніяк не допоможе їм зрушити з місця.
Роббі Метью (Robby Mathew), креативний директор FCB Interface, пояснив їхній задум так: «Іноді батіг працює краще за пряник. Тому ми вирішили, що сигнал, який трішечки приструнив би водіїв і відучив їх без приводу тиснути на клаксон, буде хорошим рішенням».