Лондонська агенція Engine знайшла кмітливий спосіб пробудити у глядачів співчуття до диких тварин, яких утримують у неволі. Вона взяла цілком реальні скарги людей на життя в умовах карантину та вклала їх в уста тварин.
Анімаційний ролик під назвою «Creature Discomforts: Life in Lockdown» був створений для благодійної організації Born Free Foundation, яка займається охороною диких тварин. У ньому використано реальні інтерв’ю з жителями Великобританії, взяті у час, коли діяли найсуворіші карантинні заходи. Люди, яких попросили поділитися своїми відчуттями під час карантину, не знали, що їх слова будуть використані у рекламі, що лише додало їх розповідям щирості.
Born Free Foundation пояснює, що тварини потерпають не менш за людей, коли їх позбавлено можливості вільно пересуватися. І утримання тварин у неволі призводить до таких знайомих багатьом з нас тривожних станів, депресії та проблем зі здоров’ям.
У всьому світі мільйони диких тварин утримуються в зоопарках, океанаріях, дельфінаріях та цирках. Але таке життя несе із собою чимало обмежень і тварини далеко не завжди живуть в належних умовах. У них немає вибору, як їм проводити свій час, що та коли їсти. Світ навколо них не змінюється і часто їм взагалі немає чим розважити себе. Будь-які вправи обмежуються тим, що можливо в межах чотирьох стін. До того ж утримання тварин у неволі часто супроводжується ізоляцією від товариства собі подібних. Нічого не нагадує? От тільки для тварин таке існування тягнеться все життя.
Фільм-попередник
Анімаційні тварини були створені студією Aardman, яка, зокрема, працювала над мультфільмами «Воллес і Громіт» та «Втеча з курника». Також креативна команда Aardman створила короткометражний фільм «Creature Comforts», за який у 1989 році отримала Оскара. І ось з цією короткометражкою, у якій пластилінових тварин також було озвучено голосами британської публіки, і перегукується їх робота «Creature Discomforts».
Фільм 1989 року являв собою серію інтерв’ю з тваринами із зоопарку. У ньому вихідці з безкраїх просторів теплих країн багато чого могли сказати і про вольєри, і про харчування, і про сумнозвісну англійську погоду.
Інший, позитивніший, бік зоопарків представлений установами, які докладають чимало зусиль для збереження видів, що перебувають під загрозою вимирання, і за них також нещодавно «замовили слово» тварини та комедіанти.