Айдентика для Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація)

Вже кілька років поспіль у принципах та інструментах роботи державних органів відбуваються зміни, від електронного документообігу до способу комунікації із громадянами та всередині держструктур.

З одного боку це зумовлено глобальною діджиталізацією, тому Україна, як і решта розвинутих держав, впроваджує нові сучасні тенденції та оновлює моделі взаємодії. З іншого боку, старий формат ведення справ із залишками радянської системи відживає себе. До державних органів приходять люди нової формації, котрі творять зміни. Відбувається перехід із застарілого бюрократичного формату до сервісного, цифрового, котрий характеризується зручністю, швидкістю та клієнто-орієнтованістю.

Зі зміною інструментів та підходів, стара ідентичність, що наслідувала пострадянську традицію, більше не відповідає сучасним вимогам, і, що важливо, не доносить своїх ідей до цільової аудиторії, незалежно від того чи це громадяни, чи самі держслужбовці різного роду державних установ. Саме тому є запит на оновлення форми ідентичності та інструментів візуальної комунікації.

Зміни всередині Морської адміністрації розпочались із перегляду нормативно-правової бази, впровадження міжнародних стандартів, спрощення процедури надання адміністративних послуг громадянам. Також стало нагальним питання переробки і редизайну сайту. Саме це і стало поштовхом для керівництва Адміністрації до оновлення корпоративної ідентичності, з чим вони і звернулись до нашого бюро.

Недоліки попередньої символіки.

Попередній символ був геральдичного типу і виглядав дещо архаїчним, заскладним по деталізації, та що найсуттєвіше, нагадував символи морських служб інших закордонних організацій, наприклад Берегової охорони США (USCG) та Міжнародної морської організації (IMO)

У Служби фактично не існувало правил, принципів візуальної системи ідентичності, починаючи від ділової документації і закінчуючи дизайном сайту та службовим транспортом. Відповідно, окрім оновлення самої символіки, наша задача передбачала створення правил та принципів корпоративної айдентики та ключових образів (keyvisual), які б виділяли Морську Адміністрацію серед інших державних органів, відображаючи специфіку її діяльності.

 

Спільно з керівництвом Морської адміністрації ми поставили завдання розробити нову символіку, яка буде одночасно наслідувати загальновідомі у професійному колі символи морської та річкової служби, при цьому зберігаючи серйозний характер держустанови та відображаючи такі поняття як контроль і безпека, оскільки Морська Адміністрація є насамперед контролюючим органом.

У процесі пошуку варіантів нового логотипу ми перебрали різні символи та образи: від спроб поєднати схожі за формою до тризуба (державного герба України) і якоря до обігравання образів носа корабля, ватерлінії, маяка, буйка, рози вітрів, компаса та інших асоціативних символів. Ми прагнули створити напівабстрактний символ, який швидше натякатиме, аніж буквально зображатиме щось одне (наприклад, якір чи корабель).

Окрім цього, такі вимоги були встановлені керівництвом Морської адміністрації, яке зауважувало, що не хотіло б щоб логотип зображав якийсь один напрямок чи образ, а міг сприйматися різнобічно, одночасно відображаючи різноманітні напрямки діяльності. Усе це звучить як надскладна задача, проте в процесі роботи та після декількох ітерацій, народився саме такий символ.

З першого погляду цей символ нагадує якір, але не є ним, оскільки в ньому відсутні характерні крюки. Нижня, міцна частина нагадує низ корабля, а верхня частина містить натяк на маяк. Також символ має характерні ознаки буя. В підсумку знак є набором асоціацій із образами морської та річкової служби, при цьому залишаючись відсторонено абстрактним.

Елементи дужок по боках символізують контроль і безпеку. Надалі у системі айдентики ці дужки використовуються як основний візуальний і функціональний елемент, куди, замість знаку, можна вставляти текстові цитати, фото-ілюстрації, тощо.

Шрифтова частина логотипу доповнює символ міцними потужними формами літер із характером, та маленькими родзинками (як наприклад ромбічні точки у літері “ї”, та пластичні закінчення -к- та інших літер), вирішуючи питання цілісності, впевненості і легкості сприйняття написання.

З першого погляду цей символ нагадує якір, але не є ним, оскільки в ньому відсутні характерні крюки. Нижня, міцна частина нагадує низ корабля, а верхня частина містить натяк на маяк. Також символ має характерні ознаки буя. В підсумку знак є набором асоціацій із образами морської та річкової служби, при цьому залишаючись відсторонено абстрактним.

Елементи дужок по боках символізують контроль і безпеку. Надалі у системі айдентики ці дужки використовуються як основний візуальний і функціональний елемент, куди, замість знаку, можна вставляти текстові цитати, фото-ілюстрації, тощо.

Шрифтова частина логотипу доповнює символ міцними потужними формами літер із характером, та маленькими родзинками (як наприклад ромбічні точки у літері “ї”, та пластичні закінчення -к- та інших літер), вирішуючи питання цілісності, впевненості і легкості сприйняття написання.

Окрім фірмових дужок, ми створили додаткові графічні елементи на базі характерної шестикутної форми загального силуету логотипу: елементи “хвилі” з гострими кутами та половину шестикутника.

Ці елементи утворюють гнучкий у використанні і цілісний за загальними стилем конструктор, який дає можливість створювати різні комбінації, залишаючись у рамках правил та принципів айдентики, які ми прописали у брендбуці

На базі створеної нашим бюро айдентики компанія Kitsoft, яка займається розробкою та впровадженням цифрових технологій для державних органів, розробила онлайн-платформу, керуючись інтересами цільової аудиторії з акцентом на послуги, які надає Служба. Дизайн порталу створено насамперед з урахуванням вимог Дизайн-системи державних сайтів України. Із елементів айдентики він наслідує фірмову кольорову гаму, знак і логотип, а також фірмовий шрифт Proba Pro (автор Андрій Константинов, MintType), який у нашому випадку збігся із нашим вибором корпоративного шрифту для Морської адміністрації із Дизайн-системою державних сайтів України, де саме цей шрифт є рекомендованим для використання.

 

Після затвердження оновленої айдентики Державної служби морського та річкового транспорту України, через деякий час відкрився і вже повноцінно працює Моррічсервіс – сервіс для моряків у Одесі, а нещодавно у Ізмаїлі. Для нього ми створили логотип, який є спрощеним символом основного лого Морської адміністрації, так би мовити, полегшеною версією. Це вже більш конкретний символ якоря без охоронних дужок. Його відкритість, легкість та прямолінійність у плані асоціацій, у порівнянні із напівабстрактним і більш складним символом Морської адміністрації, має на меті підкреслити відкритість та B2C (чи G2C / Goverment 2 Citizen) напрям сервісу, при цьому наслідуючи прямий зв’язок і асоціацію зі Службою.

Айдентика Моррічсервісу також наслідує принципи фірмового стилю Морської адміністрації, такі як похідна кольорова гамма та фірмовий шрифт Proba Pro. Над системою ідентифікації та навігації працював дизайнер Олександр Кривець із командою агентства Solutions for People, які консультувались із нами щодо правил використання фірмового стилю Морської адміністрації.

Айдентика створена на замовлення Державної служби морського та річкового транспорту України

marad.gov.ua

Dmytro Bulanov creative büro  https://www.facebook.com/BulanovBuro/

Команда бюро:

Дмитро Буланов — арт-дирекшен, дизайн, керівництво проєктом

Кирило Ткачов — дизайн, леттеринг

Сергій Ірхін — дизайн, моушн

Анастасія Гораш-Буланова — дизайн, текстова корекція

Шрифт Proba Pro створений:

Андрієм Константиновим, Mint Type, 2016

Дякуємо за підтримку Depositphotos

 

 

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...

McDonald’s здійснює глобальний редизайн упаковки

McDonald’s і команда дизайн-агенції Pearlfisher здійснюють глобальний редизайн упаковки бренду. В центрі редизайну — графічна система, яка служить єдиним візуальним ...

Hyundai показує як це, коли оком змигнути не встиг, а діти вже виросли

Hyundai та Innocean Australia вирішили показати, що восьмимісний автомобіль Palisade буде лишатися зручним навіть тоді, коли діти вже виросли.

Шведська лотерея: коли мільйонерів забагато

Такі вже вони мільйонери – ви чекаєте одного, а тут набігає аж 1410, зіштовхуючись ліктями та наступаючи одне одному на ноги.

Супермаркет як арт-інсталяція: творчий колектив Meow Wolf збирається приголомшити Лас-Вегас

Як прорекламувати психоделічний та непередбачуваний імерсивний арт-експірієнс, особливо якщо ви його замаскували під (не)звичайний супермаркет? А дуже просто: берете типову ...