Бренд джинсового одягу G-Star RAW та Нідерландський національний балет об’єднали свої зусилля заради унікальної колаборації, щоб за допомогою мистецтва візуалізувати концепцію соціального дистанціювання. Цей спільний проєкт бренда та балетної трупи показав «нову норму» нашого суспільства, яке поступово послаблює карантинні заходи. Вони замінили класичну музику сучасним бітом, а шовк джинсовою тканиною і створили балетну виставу, дійство якої розгортається прямо в нашому 2020-му році.
Соціально дистанційоване суспільство майстерно відтворене у задумі хореографа Ремі Вьортмеєра (Remi Wörtmeyer), а центральним елементом вистави стала вражаюча 3-метрова балетна пачка з джинсової тканини. Натхненням для всього цього стали спустілі театри, митці без сцени та те, як ми всі зараз обережно витанцьовуємо одне навколо одного, щоб знайти шлях до нової норми життя.
Музика до соціально дистанційованого балету також є результатом творчої колаборації між діджеєм Йорісом Вурном (Joris Voorn), який знається на музиці в стилі техно та хауз, і струнним оркестром Нідерландського балету.
Класичне мистецтво та класичний денім
Ремі Вьортмеєр так розповів про цей балет безпечної відстані: «Балетна пачка – це найефективніший інструмент соціального дистанціювання. А її чималий розмір змушує танцівників шукати нові способи прокладати маршрут, оминати одне одного та рухатися разом. В той час, як вони танцюють вулицями міста, вони повторюють дуже знайомий всім нам танець, до якого ми мусимо вдаватися щоразу, коли проходимо повз людей на вулиці і намагаємося втримати між собою та ними дистанцію в півтора метри».
А Гвенда ван Вілет (Gwenda van Vliet), директорка з маркетингу G-Star, зазначила: «Обмеження відкривають перед нами нові можливості. Впродовж останніх кількох місяців ми шукали нові незвичайні, новаторські та творчі способи інтерпретувати нинішню реальність. Ми вирішили зосередитися на тому, що можливо, замість того, що лишається наразі неможливим. І це – саме те, що породжує колаборації та концепти, які за інших обставин нікому б і не спали на думку. Тому ми пишаємося тим, що нам вдалося створити цю історію, сполучивши такі різні світи класичного мистецтва та класичного деніму».
А взагалі, балет на перехресті жанрів – не таке рідкісне явище, як це може здатися.