Висновки LIONS Live: шість підходів до створення креативних ідей

Так, всі ми знаємо про впливовість креативності, але неминуче постає питання: а звідки ж її брати? Єдиного універсального рішення тут немає. Але, спираючись на зроблені в ході онлайн-заходу LIONS Live доповіді провідних креативників індустрії, організатори сформулювали шість потенційно корисних підходів до створення креативних ідей.

1. Будьте якомога ближчі до проблеми

Саме це радить гендиректор Doconomy Матіас Вілкстрьом: наблизьтеся впритул до проблеми, щоб побачити всі можливі напрямки розвитку.

Його думку поділяє і команда Droga5, яка розповіла про свої докладні інтерв’ю з журналістами New York Times, щоб дійсно зрозуміти їх роботу. Лише завдяки цьому вони змогли віддати належне їх історіям в своїй креативній кампанії.

2. Уявіть бренд як операційну систему

Тіффані Рольф, старша креативна директорка міжнародного відділу R\GA, стверджує, що саме цей метод використовує її команда в своїй роботі.

Якщо ви сприйматимете бренд як живу операційну систему, вам буде простіше повсякчас перевіряти, чи достатньо ваша ідея гнучка, щоб розвиватися в ногу з бізнесом.

Цей принцип R\GA вдалося застосувати навіть до шрифту, який вони розробили для клієнта Evolved by Nature. Цей шрифт є адаптивним – його можна змінювати, щоб синхронізувати з тоном та суттю різних індустрій, від високої моди до охорони здоров’я.

3. Мінімізуйте

Цієї тактики дотримуються як колишній очільник AlmapBBDO Марселло Серпа, так і нинішня очільниця Saatchi & Saatchi Кейт Станнерс, тож до них, мабуть, варто прислухатися.

Максимально спростіть ідею, щоб зробити її чіткою та зрозумілою. І вже відштовхуючись від цього, спробуйте застосувати її до різних ситуацій та культурних контекстів.

Оскільки ідеї мають доповнювати бренди та компанії, їх мінімізація може здатися неприродним рішенням. Проте такий підхід може стати хорошим інструментом для привернення уваги.

Висновки LIONS Live: шість підходів до креативних ідей

4. Встановлюйте динамічні зв’язки

Йонатан Домініц, засновник Mindscapes, пропагує концепцію динамічних зв’язків, тобто зв’язків, що встановлюються між двома змінними, між якими від природи немає нічого спільного.

В проєкті adDress the Future модний бренд почав замість фізичного одягу створювати віртуальний. А в роботі RBK Communications та Doconomy динамічний зв’язок поєднав необхідність обмежити споживацтво з лімітом кредитної картки.

Пошук таких динамічних зв’язків та дотичних точок дозволяє виявити нові цінності, переваги та види взаємодії зі споживачами.

Але звісно, якою б чудовою не була ваша ідея, вам ще треба переконати в цьому клієнта.

5. Представте ідею як питання

Щоб переконати клієнта запустити віртуальну лінійку модного одягу (і показати потенціал для численних дискусій навколо цього проєкту), Virtue Copenhagen поставила клієнту запитання, на яке моментальної відповіді не було. А чи мусить одяг бути фізичним?

6. Покажіть реальність ідеї

Як виявила команда McCann Tel Aviv в ході розробки ініціативи ThisAbles, іноді треба спершу самим зробити готовий продукт, щоб продати клієнтові початкову ідею.

Разом ці шість підходів до креативних ідей служать нагадуванням, що інструментарій креативника можна доповнювати нескінченно. Тому щоразу, коли ви беретеся за бриф, подумайте, чи не варто застосувати до нього якийсь докорінно новий підхід.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

AIFF Talent Meetings — онлайн-події для всіх, хто цікавиться кіновиробництвом

Фестиваль «Незалежність» спільно з America House запрошують на AIFF Talent Meetings — серію онлайн майстер-класів для всіх, хто цікавиться виробництвом кіно. Спікери AIFF ...

Сторітелінг і технології, популярність стрімінгових платформ і враження від конкурсу Pitch UA 3

Айра Наполіелло (Ira Napoliello), сторітелер і менеджер креативного та бізнесового секторів аудіовізуальної індустрії. Має з два десятки років досвіду створення, ...

Creative Digest CIAU. Випуск #033

Серія вебінарів про ефективні комунікації для культурних та креативних проєктів. Інтернет-платформа експонатів із Лувру. Підбірка-гід найкращими спектаклями Києва. А також ...

У квітні стартує серія вебінарів про ефективні комунікації для культурних та креативних проєктів

«Креативна Європа» в Україні та Асоціація Креативних Індустрій України організовують вебінари про комунікації для популяризації культурних проєктів.

Продажі реклами на Connected TV в 2020 році подвоїлися

За даними компанії Pixalate, яка спеціалізується на викритті шахрайства в рекламній сфері, продажі реклами на Connected TV за 2020 рік подвоїлися.

Nebo на культурній орбіті: про прогресивну літературу, експериментальну гастрономію і діджитал-новинки

Привіт, земляни! У це важко повірити, але вже минув рік, як ми почали вести колонку «Nebo на культурній орбіті». Тож ...