Event Lab 42: повне занурення у практику подієвого менеджменту

Не дивлячись на розвиток івент індустрії, в Україні не так багато навчальних ресурсів, де можна отримати профільну освіту. Здебільшого, до івент менеджменту найближчими суміжними освітніми напрямами в Україні є режисура естради та масових заходів, театральна режисура, сценарист та організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, менеджер соціокультурної діяльності.

Co-owner Агентства 42 Денис Блощинський впевнений, що вища освіта визначає, власне, світогляд і може бути економічною, філософською, або гуманітарною:

«Зазвичай, дуже корисні знання які надає інженерна, режисерська або акторська, психологічна освіта, освіта для управлінців. Але до цієї освіти дуже бажано базові знання з маркетингу та базова інформація про івенти. Таку інформацію можна отримати за 5-6 місяців. Після цього можна йти працювати в івенти. І найкраща освіта далі це практика».

Профільних івент менеджерів готують в Київському національному університеті культури та мистецтв, Міжнародному науково-технічному університеті, Академії Івент Менеджменту та ще менше десяти спеціалізованих курсів по Україні. Про один з них ми хочемо вам сьогодні детально розповісти.

Event Lab 42 –  освітній проект Агентства 42, яке вже 10 років реалізовує проекти для Leopolis Jazz Festival, Intellias, Lenovo, КМЕФ, Smart City та ін. Перший курс лабораторії пройшов у 2018 році і був розрахований на півроку та мав два направлення.

Під час програми «Проектного менеджменту» студенти мали змогу прослухати 132 години майстер-класів від понад 20 лекторів та гостьових спікерів, а також отримати 24 годин виїзної практики.

Програма «База івентора» містила три головні направлення – Креатив від розуміння потреб ваших Клієнтів: від ідеї до концепції; Ціноутворення та фінансові політики: лояльні партнери та лояльні клієнти; Керівник проекту та робота в команді: ролі, функції, показники.

Основний курс Проектного менеджера було розділено на шість модулів, які тривали по чотири тижні:

  1. Формування команди, цілі та завдання івентів, цінності, візія та місія – точки перетину з клієнтами та партнерами
  2. Ідея та її складові. Потреба Клієнтів та їх різні ролі, ефективність вкладених ресурсів
  3. Комунікація назовні, комунікація в команді. PR та SMM як інструменти досягнення мети
  4. Партнерство, як спосіб мислення. Івенти у світі екосистем. Ланцюжок цінностей та його кінцевий споживач
  5. Технічні засоби реалізації – світло, звук, сцена та високі технології
  6. Цінності та фінансові показники, робота із локаціями, робота на локації, проектна документація

Як підсумок курсу, студенти мали реалізувати власний проект, розробивши його з нуля.

Випускниця курсу Світлана Пустова зазначає, що найцікавіше, передусім, практика:

«Коли побачила анонс івент лабораторії – виникло велике бажання повчитися саме тут. Мені цікаво менше слухати, а більше практичних завдань та роботи в командах. Переваги Лабораторії – це структурована програма, круті лектори, корисні знайомства . Event Lab 42 дає можливість по іншому подивитися на те, що робиш, розширити уявлення про події, їх необхідність та цілі. Цей курс для того, щоб зануритися якомога глибше в тему, структурувати всі знання та додати нові, яких не вистачало для продуктивної роботи».

Для того, щоб розуміти, яку саме освіту потрібно отримувати та яких івент менеджерів цінує замовник, важливо почути думку самого клієнта. Костянтин Кузнецов – представник фестивалю Cannes Lions в Україні, продюсер Днів Креативності:

«В Україні вкрай мало ЗВО, у яких готують профільних фахівців-івент-менеджерів. Як правило, частіше студенти споріднених спеціальностей як от “реклама та зв’язки з громадськістю” чи “менеджмент” в процесі навчання та практики приходять до розуміння, що хочуть організовувати івенти. Однак, за красивою фінальною картинкою приховано безліч процесів, про які молоді фахівці навіть не здогадуються. В більшості випадків бракує звичайного досвіду, але деяким інструментам важливо було б навчитись ще до практики. Основи управління проектами – це найважливіший теоретичний курс, інструменти управління проектами – наступний курс. А от банальна відповідальність – це те, чому не навчать.

Головне, щоб незалежно від освітнього бекграунду, у людини було чітке розуміння процесу і інструменти, які допоможуть встрибнути в будь-який проект і не потонути».

Крім того, фахівці запевняють, що в професійного івент- менеджера повинно бути ряд характеристик, які допоможуть бути стресостійкими і швидко вирішувати проблемні питання.

«Це людина, для якої не існує проблем, а є питання, для вирішення яких потрібен креативний підхід. Характерними є уважність до дрібниць, прагнення до пошуку нестандартних ідей та усвідомлення відповідальності за ведення проекту», – розповідає Костянтин Кузнецов

Наступний набір на Event Lab 42 планується у вересні, а вже цієї весни ви зможете відвідати дводенні інтенсиви «Креатив від розуміння потреб ваших Клієнтів: від ідеї до концепції» та «Керівник проекту та робота в команді: ролі, функції, показники» від засновника Лабораторії, співвласника Агентства 42 Дениса Блощинського, які відбудуться  24-25 травня  та 31 травня-1 червня в Києві.

Зареєструватися можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeirLPMfUjV_hMfq6LPQA7B9kbeRxtNF_ARo0HhCOVWeXqzqA/viewform?fbclid=IwAR0lSK9-UxRmX9ZlnKO8ORXuv8s6aflMM_e2PB102dxFUEG6wkqxBjME6ro

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«Креативна Практика» запустила подкаст про залаштунки креативних індустрій

Онлайн-платформа для освіти та кар’єри в креативних індустріях «Креативна Практика» запустила подкаст «Креативна Практика про креативні практики». Ведучим став автор ...

Онлайн-університет Atom спільно з фондом «Життєлюб» запустив освітню ініціативу для найдоросліших студентів

Український онлайн-університет Atom спільно з благодійним фондом «Життєлюб», що займається організацією дозвілля та наданням адресної допомоги людям старшого віку, запускає ініціативу «Атом для ...

Klitschko Foundation запустив перший в Україні освітній діджитал-простір Impactum

21 квітня 2021 року Klitschko Foundation оголосив про запуск першого в Україні освітнього діджитал-простору Impactum (Імпактум), мета якого — дати ...

Розподіл авторських прав між співавторами, або Як поділити твір

За замовчуванням правовласником завжди є автор, тобто сукупність майнових прав (використовувати, дозволяти чи забороняти використання) належить автору, якщо різного роду ...

Creative Digest CIAU. Випуск #036

Конкурс до Дня дизайнера. Нові проєкти від Google. Вебінари про ефективні комунікації для культурних та креативних проєктів. А також нова ...

В Україні запустили науково-освітній проєкт BOOKMINT’s

ГО «Форум видавців» та «Дитячі наукові студії» запустили платформу BOOKMINT’s. Мета платформи — популяризація читання та інноваційних технік вивчення науки. ...