Event Lab 42: повне занурення у практику подієвого менеджменту

Не дивлячись на розвиток івент індустрії, в Україні не так багато навчальних ресурсів, де можна отримати профільну освіту. Здебільшого, до івент менеджменту найближчими суміжними освітніми напрямами в Україні є режисура естради та масових заходів, театральна режисура, сценарист та організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, менеджер соціокультурної діяльності.

Co-owner Агентства 42 Денис Блощинський впевнений, що вища освіта визначає, власне, світогляд і може бути економічною, філософською, або гуманітарною:

«Зазвичай, дуже корисні знання які надає інженерна, режисерська або акторська, психологічна освіта, освіта для управлінців. Але до цієї освіти дуже бажано базові знання з маркетингу та базова інформація про івенти. Таку інформацію можна отримати за 5-6 місяців. Після цього можна йти працювати в івенти. І найкраща освіта далі це практика».

Профільних івент менеджерів готують в Київському національному університеті культури та мистецтв, Міжнародному науково-технічному університеті, Академії Івент Менеджменту та ще менше десяти спеціалізованих курсів по Україні. Про один з них ми хочемо вам сьогодні детально розповісти.

Event Lab 42 –  освітній проект Агентства 42, яке вже 10 років реалізовує проекти для Leopolis Jazz Festival, Intellias, Lenovo, КМЕФ, Smart City та ін. Перший курс лабораторії пройшов у 2018 році і був розрахований на півроку та мав два направлення.

Під час програми «Проектного менеджменту» студенти мали змогу прослухати 132 години майстер-класів від понад 20 лекторів та гостьових спікерів, а також отримати 24 годин виїзної практики.

Програма «База івентора» містила три головні направлення – Креатив від розуміння потреб ваших Клієнтів: від ідеї до концепції; Ціноутворення та фінансові політики: лояльні партнери та лояльні клієнти; Керівник проекту та робота в команді: ролі, функції, показники.

Основний курс Проектного менеджера було розділено на шість модулів, які тривали по чотири тижні:

  1. Формування команди, цілі та завдання івентів, цінності, візія та місія – точки перетину з клієнтами та партнерами
  2. Ідея та її складові. Потреба Клієнтів та їх різні ролі, ефективність вкладених ресурсів
  3. Комунікація назовні, комунікація в команді. PR та SMM як інструменти досягнення мети
  4. Партнерство, як спосіб мислення. Івенти у світі екосистем. Ланцюжок цінностей та його кінцевий споживач
  5. Технічні засоби реалізації – світло, звук, сцена та високі технології
  6. Цінності та фінансові показники, робота із локаціями, робота на локації, проектна документація

Як підсумок курсу, студенти мали реалізувати власний проект, розробивши його з нуля.

Випускниця курсу Світлана Пустова зазначає, що найцікавіше, передусім, практика:

«Коли побачила анонс івент лабораторії – виникло велике бажання повчитися саме тут. Мені цікаво менше слухати, а більше практичних завдань та роботи в командах. Переваги Лабораторії – це структурована програма, круті лектори, корисні знайомства . Event Lab 42 дає можливість по іншому подивитися на те, що робиш, розширити уявлення про події, їх необхідність та цілі. Цей курс для того, щоб зануритися якомога глибше в тему, структурувати всі знання та додати нові, яких не вистачало для продуктивної роботи».

Для того, щоб розуміти, яку саме освіту потрібно отримувати та яких івент менеджерів цінує замовник, важливо почути думку самого клієнта. Костянтин Кузнецов – представник фестивалю Cannes Lions в Україні, продюсер Днів Креативності:

«В Україні вкрай мало ЗВО, у яких готують профільних фахівців-івент-менеджерів. Як правило, частіше студенти споріднених спеціальностей як от “реклама та зв’язки з громадськістю” чи “менеджмент” в процесі навчання та практики приходять до розуміння, що хочуть організовувати івенти. Однак, за красивою фінальною картинкою приховано безліч процесів, про які молоді фахівці навіть не здогадуються. В більшості випадків бракує звичайного досвіду, але деяким інструментам важливо було б навчитись ще до практики. Основи управління проектами – це найважливіший теоретичний курс, інструменти управління проектами – наступний курс. А от банальна відповідальність – це те, чому не навчать.

Головне, щоб незалежно від освітнього бекграунду, у людини було чітке розуміння процесу і інструменти, які допоможуть встрибнути в будь-який проект і не потонути».

Крім того, фахівці запевняють, що в професійного івент- менеджера повинно бути ряд характеристик, які допоможуть бути стресостійкими і швидко вирішувати проблемні питання.

«Це людина, для якої не існує проблем, а є питання, для вирішення яких потрібен креативний підхід. Характерними є уважність до дрібниць, прагнення до пошуку нестандартних ідей та усвідомлення відповідальності за ведення проекту», – розповідає Костянтин Кузнецов

Наступний набір на Event Lab 42 планується у вересні, а вже цієї весни ви зможете відвідати дводенні інтенсиви «Креатив від розуміння потреб ваших Клієнтів: від ідеї до концепції» та «Керівник проекту та робота в команді: ролі, функції, показники» від засновника Лабораторії, співвласника Агентства 42 Дениса Блощинського, які відбудуться  24-25 травня  та 31 травня-1 червня в Києві.

Зареєструватися можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeirLPMfUjV_hMfq6LPQA7B9kbeRxtNF_ARo0HhCOVWeXqzqA/viewform?fbclid=IwAR0lSK9-UxRmX9ZlnKO8ORXuv8s6aflMM_e2PB102dxFUEG6wkqxBjME6ro

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Оголошено півфіналістів та експертів докторинг-майстерні PITCH UA 3

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA стрімко набирає обертів. Цього року до PITCH ...

«Креативна Європа» організовує відкритий воркшоп «Міжнародна мобільність для митців»

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, яка фінансує дану програму мобільності, 25 лютого проведе безкоштовний онлайн-воркшоп «Міжнародна мобільність ...

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Останній випуск Twój Weekend: «Каннські Леви» представили чи не найдивнішу платформу для соціальної кампанії

Агенція YMLY&R Poland у своїй кампанії на підтримку гендерної рівності звернулися до всієї країни з, мабуть, найнезвичнішої платформи для такої комунікації.

Трансформації та можливості: бліц спікерів онлайн-марафону NO LIMITS: transformACTION 2021 (оновлено)

Новий освітній український проєкт LIFTA.SPACE анонсував безкоштовний онлайн-марафон NO LIMITS: transformACTION 2021, який відбудеться 15-21 лютого 2021. Ключова тема івенту — трансформації як ...

Creative Digest CIAU. Випуск #026Creative Digest CIAU. Випуск #026

Creative Digest CIAU. Випуск #026

Історії створення відомих логотипів. Новий онлайн-курс для журналістів. Конкурс стипендій для відеоблогерів. Та добірка цікавих заходів лютого. Чао, креатори! З ...