У творчому світі ніщо довго не стоїть на місці. Ось чому, як творчий професіонал, завжди варто стежити за новими способами випередження конкурентів. Команда The New School, яка надає прогресивну освіту в Інтернеті від практиків з найвищого рівня ділиться своїми порадами для підвищення креативності та випередження конкурентів.
Почніть складний побічний проєкт, займаючись тим, що вам подобається
Коли ви витратили 9-5 годин, присвячених щоденній роботі, є спокуса просто впасти на диван і дивитися серіали Netflix. Але те, що ви відчуваєте вигорання, не означає, що ви не можете проявити креативність у час простою: вам просто потрібно підійти до цього по-іншому.
Незалежно від того, чи вирішите ви створити свій власний шрифт, щодня публікувати ілюстрацію в Instagram або створити програму, котру ви хотіли б використовувати, але якої ще не існує, створення складного побічного проєкту може стати органічним і природним способом відкрити нові навички.
Співпрацюйте з іншими
Чудово, що сьогодні багато хто з нас може працювати з дому, частково або постійно. Але дивлячись по черзі на екран і ті самі чотири стіни, може стати трохи самотньо. Таким чином, спосіб відновити свій творчий вогник часто може полягати в об’єднанні з колегою по цеху.
Навіть найбільші творчі мислителі в історії, такі як Стів Джобс, потребували людей, щоб продукувати нові концепції. Крім того, якщо ваші навички доповнюють один одного, а не просто дублюють зусилля, ви також зможете вчитися один у одного на ходу.
Покиньте бульбашку
Часто ми думаємо про розширення нашого набору навичок з точки зору формування основних компетенцій. Наприклад, художник може захотіти вивчити програмне забезпечення для цифрового мистецтва; UX-дизайнер може навчитися кодувати. Але іноді краще повністю вирватися зі своєї бульбашки і навчитися чомусь кардинально новому.
Ви можете вирішити освоїти музичний інструмент, проекспериментувати з керамікою або спробувати свої сили в садівництві. У будь-якому випадку, ви дасте своєму мозку вправи іншого типу і виберете перспективи та нові способи мислення з інших дисциплін. І є велика ймовірність, що ці свіжі ідеї та натхнення також вплинуть на вашу повсякденну творчу роботу — часто абсолютно несподіваним чином.
Вирушайте на довгу прогулянку
Найкращі ідеї часто приходять тоді, коли ми взагалі не думаємо: коли даємо мозку відпочити і дозволяємо йому відчувати себе вільніше. І один з найкращих способів зробити це — вирушити на довгу прогулянку.
Використовуйте техніку «Шість капелюхів»
Іноді, як би ми не намагалися працювати над творчою проблемою, ми застряємо в колії й крутимося по колу. Коли ви дійсно не бачите шляху вперед, корисною технікою є перефразування завдання за допомогою шести методик, розроблених мальтійським психологом доктором Едвардом де Боно.
Ця стратегія проста: розпочати вирішення творчої проблеми спочатку, обмірковуючи її не одним способом, а шістьма різними точками зору, які символізують капелюхи різних кольорів. Узагальнюючи:
- білий капелюх передбачає перегляд фактів і лише фактів;
- червоний капелюх звертається до емоційної сторони;
- чорний капелюх дивиться на це з негативної точки зору;
- жовтий капелюх у позитивному світлі;
- зелений капелюх — це мислення нестандартно;
- синій капелюх — управління процесом.
Структурування ваших думок таким чином спонукає вас подивитися на проблему з кількох точок зору і відв’язує ваш мозок від його звичайних моделей мислення.
Пройдіть курс
Як суспільство, ми часто думаємо, що курси та офіційне навчання призначені лише для молоді, і як тільки ви починаєте кар’єру, можна залишити все це позаду. Утім, це не так.
Освіта — це процес, що має продовжуватися протягом усього життя. І, оскільки онлайн-освіта полегшує роботу навіть у найнапруженіших графіках, все більше креативних людей реалізують цей принцип на практиці.
Читайте також:
Тайрон Вільямс експериментує з 3D-рендерами, текстурами та великою кількістю неонових відтінків