Боротьба проти раку (і боротьба за увагу людей) благодійної організації CoppaFeel

Благодійна організація CoppaFeel ось уже 11 років проводить інформаційні кампанії про захворювання на рак грудей. В своєму підході до маркетингу вона часто вдавалася до прямо-таки авангардистської тактики.

Засновниця організації Крістін Халленга вирішила створити свою благодійну організацію у лютому 2009 року, коли у неї у самої було діагностовано це захворювання. А офіційно організацію CoppaFeel було зареєстровано 28 жовтня 2009 року, в той самий день, коли її засновниця пройшла мастектомію.

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби проти раку (відзначається з 2000 року з ініціативи Union for International Cancer Control), пропонуємо вашій увазі короткий огляд того, як ця благодійна організація та її соціальні кампанії еволюціонували впродовж минулого десятиліття.

Інформація та цензура

Очевидно, що боротьба проти раку грудей не можлива без, власне, їх зображення, тому організація CoppaFeel майстерно застосувала заради своєї справи все, що хоч якось може бути візуально схожим на груди. Навіть відому британську скульптуру Ангел Півночі.

В 2014 році під час кампанії What Normal Feels на білбордах вперше з’явилося неприховане зображення жіночих грудей. Звісно, цензурі це не сподобалося.

За словами Халленги: «Доки існує заборона, ми нічого з цим зробити не можемо. Але ми принципово будемо розміщувати таку рекламу, щоб, коли нас змусять її прибрати, люди бачили цензуру в дії».

Аналогічне зіткнення з цензурою можна було бачити і в 2017 році, в ході кампанії Trust your Touch. Щоб нагадати людям про важливість регулярного самообстеження, ця кампанія задіяла численні зображення об’єктів, що нагадують своїм виглядом груди. Вперше у Великобританії вона показала неприховане зображення жіночих грудей вдень по телебаченню.

Але в соцмережах ситуація з цензурою була набагато суворішою.

«Це просто дратує, – зазначає Халленга. – Нам доводиться обирати хитрі ракурси, щоб сховати сосок, але не самі груди. Оце й все, що нам лишається».

Інклюзивність

В 2019 році, коли організації виповнилося 10 років, боротьба проти раку продовжилася кампанією Grab life by the boobs, у якій CoppaFeel звернула увагу на проблему інклюзивності.

Кампанія була запущена після того, як дослідження показали, що люди, які належать до етнічних меншин, не проходять скринінг так регулярно, як це робить біле населення Великобританії. Відповідно, у відео Grab life by the boobs можна побачити і етнічні меншини, і чоловіків, і представників трансгендерної спільноти.

Розпочинається це відео монтажем зі сцен з численними речами, які всім ускладнюють життя: від затісного одягу до вередливих дітей.

Онлайн та офлайн

Взаємодія CoppaFeel з молоддю відбувається переважно у соцмережах, проте ця благодійна організація надає великого значення старому-доброму живому спілкуванню.

Боротьба проти раку для CoppaFeel розпочалася із просвітницьких турів по різноманітним фестивалям, і в цьому форматі вона й продовжувалася донедавна. Так званий «boob bus» отаборювався поруч із відвідувачами, а співробітники пропонували наліпити блискіток на обличчя всім бажаючим і в процесі роз’яснювали, як правильно проводити самообстеження на предмет раку грудей.

У такий спосіб розповсюджувалася життєво важлива інформація, а люди отримували можливість задати свої питання не страшному лікареві, а таким само простим смертним, як вони самі. Плюс, хто ж не любить блискітки!

Як би не виросла за цей час роль діджитал-технологій, CoppaFeel планує завжди знаходити можливості для спілкування обличчям до обличчя.

З іншого боку, існують численні застосунки, які нагадують про самообстеження та пояснюють, як його робити. Втім, як організація CoppaFeel не могла не помітити, текстові повідомлення також лишаються доволі популярним сервісом.

Крістін Халленга пояснює: «Ми спробували використовувати мобільний застосунок. Але, як виявилося, люди швидко втрачають інтерес до таких речей, якщо ви не можете запропонувати їм щось цікаве на кожен день – фотофільтр абощо. Натомість текстове повідомлення приходить адресатові і залишається у вхідних. А оскільки люди останнім часом не так часто послуговуються цим способом комунікації – є більше шансів, що вас помітять. Досі ніхто ще не відписувався він наших нагадувань».

Саме на текстову комунікацію і розрахований не так давно випущений Boob Bot. Цей асистент для месенджерів покроково роз’яснює, як вчасно виявити симптоми раку грудей.

Ця кампанія, зокрема, обігрує тактильність смартфонів, пояснюючи, як виявляти небезпечні новоутвори в грудях на прикладі натискань, свайпів, скролів тощо. Щоб прорекламувати свій Boob Bot, організація CoppaFeel використала формат опитувань в Instagram Stories. Така інтерактивна реклама успішно імітувала спілкування з ботом і виявилася доволі цікавою для користувачів.

Джерело 1, 2, 3, 4, 5

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Зрозуміло та просто про мікрофлору: CF.Digital розробили сайт для «Лактіалє» від АТ «Фармак»

Як відомо, пробіотики —  живі мікроорганізми, які необхідні людині для підтримки здорової мікрофлори та міцного імунітету. «Лактіалє» — лінійка пробіотиків, яка ...

Vodafone демонструє можливості 5G, скеровуючи на трасі незрячого майстра велоспорту

Vodafone встановила власну 5G-антену так, щоб сигнал лишався сильним впродовж всього відрізка дороги, якою збиралися провести незрячого майстра велоспорту.

Їстівні квіти та неїстівна піца: креатив до Дня закоханих 2021

Їстівні квіти та неїстівна піца, білизна для телефонів та для тестів на цноту – ось таких форм набув креатив до Дня закоханих 2021.

На що схожа твоя любов до діджиталу: тест до Дня закоханих від агенції VIVID та Admixer Advertising

Команди агенції VIVID разом з Admixer Advertising спеціально до Дня закоханих вирішили подарувати всім заряд чудового настрою та безліч позитивних ...

Які кампанії здобували Glass Lions на «Каннських Левах» за час існування цієї категорії

Ось які кампанії здобували Glass Lions на «Каннських Левах», мацаючи огірки, дражнячи биків та нормалізуючи червону кров у рекламі.