Вчені встановили двосторонній зв’язок між штучними та біологічними нейронами

Попри всі плани таких першопрохідців як Ілон Маск, ідея прямого підключення мозку до комп’ютера залишається чимось із сфери фантастики. Проте команда науковців з Великобританії, Швейцарії, Німеччини та Італії готові наблизити той момент, коли це стане реальністю. В ході нещодавно проведеного експерименту дослідники створили функціональну нейромережу, яка змогла встановити зв’язок між штучними та біологічними нейронами за допомогою підключення до Інтернету.

Наразі проект перебуває на ранній стадії. У лабораторії були вирощені живі нейрони щура, які передають сигнал на наноелектричні синапси, так звані мемристори, сконструйовані у Саутгемптонському університеті. Після цього біологічні нейрони з лабораторії у Італії успішно передали імпульс на штучні силіконові нейрони у Цюриху. Зворотна передача імпульсу також виявилася успішною. Як результат, було продемонстровано, що двосторонній зв’язок між штучними та біологічними нейронами у реальному часі цілком можливий.

За словами Стефано Вассанеллі (Stefano Vassanelli), професора біомедичних наук з Падуанського університету (Італія): «Вперше в історії ми показали, що штучні нейрони чіпу можна під’єднати до нейронів мозку. І вони зможуть обмінюватися інформацією, використовуючи одну й ту саму мову імпульсів. Штучні та біологічні нейрони були з’єднані за допомогою наномемристорів, які здатні імітувати функції біологічних синапсів, тобто тих природних зв’язків, що пов’язують нейрони один з одним та відповідають за передачу сигналу між ними. Того самого сигналу, який є основою більшості процесів, що відбуваються у мозку».

Імпланти в мозок: для чого вони

Професор Вассанеллі переконаний, що такий «гібридний» штучно-біологічний мозок принесе найбільше користі, якщо його вживляти в якості імпланту, який стане «перекладачем» між нейронними мережами людського мозку та штучного інтелекту. Проте він передбачає і інші варіанти застосування цієї технології.

«В далекій перспективі такі штучні нейромережі могли б своїми імпульсами відновлювати функції нейронів людини та повернути дієздатність пацієнтам, які страждають на захворювання мозку. Зокрема, при хворобі Паркінсона, інсульті чи епілепсії», – пояснив професор Вассанеллі. «Розміщені в мозкових імплантах штучні силіконові нейрони стали б свого роду нейропротезами. Таким чином, штучні нейрони стимулювали б власні дисфункціональні нейрони мозку, ведучи до одужання пацієнта та відновлення дієздатності».

Наразі команда вчених працює над проектом, який фінансується Євросоюзом. В рамках цього проекту технологія буде продемонстрована на живій піддослідній тварині, а також буде виготовлено прототип нейропротезу для імплантації у мозок.

Наукова праця, що описує проект, була нещодавно опублікована в журналі Scientific Reports.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...