Американські дослідники розробили нове покриття, яке здатне приховати теплове випромінювання в певному температурному діапазоні та зробити об’єкт невидимим для інфрачервоних камер.

Таке надтонке покриття робиться з самарій-нікель оксиду, матеріалу, який має ряд унікальних властивостей. Зазвичай, чим об’єкт тепліший, тим сильніше він світиться в інфрачервоному діапазоні. Що й фіксують інфрачервоні камери: як живе тепло, так і тепло розігрітого механізму. Проте нове покриття не світиться навіть за відносно високої температури. Тобто його можна використовувати як камуфляж.

За словами професора Михаїла Катца (Mikhail Kats) з Університету Вісконсин-Медісон, це науковцям вперше вдалося викликати такий ефект у твердої речовини.

Самарій-нікель може нагріватися, але його інфрачервоне світіння до певного моменту лишається без змін. Це явище пояснюється тим, що випромінювальна здатність речовини стає тим меншою, чим вона тепліша, і на певному етапі ці протилежні сили – наростаюча інтенсивність випромінювання та згасаюча здатність до випромінювання – взаємно скасовуються.

Наразі цей «проміжок невидимості» охоплює температуру 105-135 оС, проте дослідники вважають, що цей діапазон можливо змінити.

«Нескладно уявити майбутнє, де інфрачервоні камери на кожному кутку, а конфіденційного в нас лишається все менше. Якби ми могли створити одяг з такими властивостями, або нанести таке покриття на машину, камерам складніше було б нас розгледіти. Це був би своєрідний анти-інфрачервоний щит».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Графіті замість пульта управління: фарба-провідник перетворює будь-яку поверхню на інтерфейс

Дослідники знайшли спосіб використовувати графіті замість пульта управління, напиливши спеціальну фарбу на предмети повсякденного вжитку.

Крихітний музей для домашніх улюбленців: на що здатні художники, коли у них є вільний час

Кумедний музей для домашніх улюбленців, де можна знайти копії відомих картин, але з гризунами замість людей, було створено британським творчим дуетом.

Платформа Playform пропонує кожному креатору тренувати штучний інтелект з нуля особисто для себе

Платформа Playform намагається зробити мистецьку сторону штучного інтелекту доступною для креаторів та пропонує зручний інтерфейс.

Borderlands Science: як відеогра допомагає науковцям вивчати мікрофлору людського тіла

Нова інтерактивна міні-гра Borderlands Science – це спосіб допомогти науковцям, які працюють у галузі біомедицини та вивчають мікрофлору людського тіла.

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Згідно з даними Kantar CMeter, новинні ресурси та освітні портали для школярів суттєво збільшили свої охоплення у березні. Також українці шукали лікарські ...

ArtOfQuarantine_Cover_1920x180

Шедеври світового живопису закликають протистояти коронавірусу

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримало інформаційну кампанію «Мистецтво Карантину», ідея якої належить креативній агенції LOOMA. Надзвичайна ситуація, масова ...