Плащ-невидимець для інфрачервоних камер

Американські дослідники розробили нове покриття, яке здатне приховати теплове випромінювання в певному температурному діапазоні та зробити об’єкт невидимим для інфрачервоних камер.

Таке надтонке покриття робиться з самарій-нікель оксиду, матеріалу, який має ряд унікальних властивостей. Зазвичай, чим об’єкт тепліший, тим сильніше він світиться в інфрачервоному діапазоні. Що й фіксують інфрачервоні камери: як живе тепло, так і тепло розігрітого механізму. Проте нове покриття не світиться навіть за відносно високої температури. Тобто його можна використовувати як камуфляж.

За словами професора Михаїла Катца (Mikhail Kats) з Університету Вісконсин-Медісон, це науковцям вперше вдалося викликати такий ефект у твердої речовини.

Самарій-нікель може нагріватися, але його інфрачервоне світіння до певного моменту лишається без змін. Це явище пояснюється тим, що випромінювальна здатність речовини стає тим меншою, чим вона тепліша, і на певному етапі ці протилежні сили – наростаюча інтенсивність випромінювання та згасаюча здатність до випромінювання – взаємно скасовуються.

Наразі цей «проміжок невидимості» охоплює температуру 105-135 оС, проте дослідники вважають, що цей діапазон можливо змінити.

«Нескладно уявити майбутнє, де інфрачервоні камери на кожному кутку, а конфіденційного в нас лишається все менше. Якби ми могли створити одяг з такими властивостями, або нанести таке покриття на машину, камерам складніше було б нас розгледіти. Це був би своєрідний анти-інфрачервоний щит».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...