Американські дослідники розробили нове покриття, яке здатне приховати теплове випромінювання в певному температурному діапазоні та зробити об’єкт невидимим для інфрачервоних камер.
Таке надтонке покриття робиться з самарій-нікель оксиду, матеріалу, який має ряд унікальних властивостей. Зазвичай, чим об’єкт тепліший, тим сильніше він світиться в інфрачервоному діапазоні. Що й фіксують інфрачервоні камери: як живе тепло, так і тепло розігрітого механізму. Проте нове покриття не світиться навіть за відносно високої температури. Тобто його можна використовувати як камуфляж.
За словами професора Михаїла Катца (Mikhail Kats) з Університету Вісконсин-Медісон, це науковцям вперше вдалося викликати такий ефект у твердої речовини.
Самарій-нікель може нагріватися, але його інфрачервоне світіння до певного моменту лишається без змін. Це явище пояснюється тим, що випромінювальна здатність речовини стає тим меншою, чим вона тепліша, і на певному етапі ці протилежні сили – наростаюча інтенсивність випромінювання та згасаюча здатність до випромінювання – взаємно скасовуються.
Наразі цей «проміжок невидимості» охоплює температуру 105-135 оС, проте дослідники вважають, що цей діапазон можливо змінити.
«Нескладно уявити майбутнє, де інфрачервоні камери на кожному кутку, а конфіденційного в нас лишається все менше. Якби ми могли створити одяг з такими властивостями, або нанести таке покриття на машину, камерам складніше було б нас розгледіти. Це був би своєрідний анти-інфрачервоний щит».