З метою убезпечити поліцейських принаймні від коронавірусу, компанія Ford запропонувала новий спосіб дезінфікування поліцейських машин. Для цього вона розробила програмне забезпечення, яке піднімає температуру в салоні автомобіля Police Interceptor Utility. Воно розігріває його до 56 градусів Цельсія на 15 хвилин. Компанія Ford переконана, що таким чином можна на 99% знизити концентрацію вірусів на внутрішніх поверхнях машини.
Щоб дезінфікувати поліцейські машини підігрівом, програмне забезпечення одночасно вмикає двигун на повну потужність (від чого він розжарюється) і вмикає підігрів салону на максимум. Протягом всієї процедури воно відслідковує температуру всередині машини та стежить за тим, щоб увесь салон досяг потрібної температури й зберігав її впродовж 15 хвилин. Доки триває дезінфекція, аварійна сигналізація та задні фари автомобіля блимають у певному порядку. А після її завершення вони продовжують блимати, але вже за іншою схемою. У цей час вмикається охолодження салону, щоб скинути температуру до прийнятної для людей.
Додатковий рівень захисту
Для того, щоб визначити, який саме діапазон температур та часовий проміжок потрібні для протидії поширенню COVID-19, компанія Ford звернулася до науковців з Університету штату Огайо.
Також компанія наголошує на тому, що жар здатен проникнути у кожну шпаринку і взагалі у всі ті важкодоступні місця, куди людина з хімічним дезінфектантом просто фізично не добереться. Втім, таке дезінфікування поліцейських машин не є самодостатнім і має доповнити інші заходи з чистки та дезінфекції, а не замінити їх собою.
В той час, як науковці розробляють все нові шляхи дезінфекції приміщень та гаджетів, підхід Ford до вирішення проблеми має перед ними одну беззаперечну перевагу: він доступний прямо зараз. Оскільки це рішення реалізується програмними засобами, компанія Ford може, не зволікаючи, розіслати відповідне оновлення ПЗ на ті моделі, що його підтримують. Наразі це Police Interceptor Utility, які були випущені у 2013–2019 роках для США, Канади та інших країн. Компанія вже спробувала таким чином дезінфікувати поліцейські машини у Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та штатах Мічиган, Массачусетс, Огайо і Флорида.
За словами Стівена Тайлера (Stephen Tyler), бренд-менеджера Ford, такий режим самоочищення машини можна використовувати як додатковий рівень захисту, з огляду на те, у салоні автомобіля неминуче виявляється ряд місць, про які під час чистки вручну часто забувають.
Креативних ідей для дезінфекції існує чимало. Деякі з них навіть перемогли на конкурсі «Fountain of Hygiene».