Як робособаки здатні вплинути на будівництво та архітектуру

Один із найновіших та найнесподіваніших архітектурних інструментів тепер можна побачити у той час, як він цокає своїми лапами по цементних коридорах напівзведеної лондонської споруди. Цей тулуб на чотирьох ногах – типовий вигляд для робособаки Spot від Boston Dynamics – здатен принципово змінити те, яким чином зводяться будівлі.

Лондонська архітектурна фірма Foster+Partners наразі використовує такого собакоподібного робота для сканування та аналізу ще недобудованих конструкцій. Типовішим застосуванням для роботів Spot є, наприклад, моніторинг небезпечних для людини локацій, де рівень радіації надто високий або існує ризик витоку нафти чи газу. Але конкретно цей робопес підробляє архітектором.

Щоб з’ясувати, наскільки корисними робособаки можуть бути в контексті архітектури, фірма Foster+Partners випустила робота Spot на електростанції Battersea, будівництво якої зараз ведеться в Лондоні. Spot запрограмований на те, щоб обходити будівельний майданчик за заздалегідь визначеним маршрутом, сканувати незавершену будівлю та порівнювати її з її архітектурним планом. Це дозволяє виявити будь-які помилки (наприклад неправильне під’єднання труб чи електромереж), які можуть виникнути в ході втілення цифрового дизайну в бетоні та металі. Здійснюючи такий обхід щотижня, архітектори можуть своєчасно помітити будь-яке відхилення від планів та виправити його.

Компанія також задіяла цього робота під час ремонту власного офісу в Лондоні. Дані, отримані в результаті сканування, були використані не лише для моніторингу будівництва, а й для оцінки функціональності будівлі. Зокрема, такий швидкий фідбек щодо умов до, після та під час ремонтних робіт став дуже в пригоді під час проєктування освітлення, опалення та вентиляції приміщень.

Подальший моніторинг

Робособаки могли б моніторити навіть завершені та введені в експлуатацію будівлі, щоб скоригувати їх планування, освітлення та температуру в приміщеннях. Але тут слід брати до уваги, що наразі роботів на вулицях побачити можна нечасто, і люди, стикаючись з ними, іноді навмисно їм заважають. Щоправда, дослідження взаємодії з роботами Spot поки що показує, що люди сприймають їх виключно з цікавістю та захватом. Втім, хтозна, яка поведінка сформується у людей, коли роботи стануть чимось буденним.

Скоріше за все, роботи типу Spot будуть використовуватися для сканування будівель після завершення робочого дня, щоб зафіксувати середовище, не впливаючи на нього. Адже зараз, куди б робопес не пішов, навколо нього збирається натовп глядачів.

В перспективі робособаки Spot могли б суттєво вплинути на будівництво та архітектурний дизайн. Навіть просте усвідомлення того, що регулярне сканування вчасно виявить-будь-які помилки в ході будівництва, дозволить дизайнерам впевненіше пропонувати експериментальні ідеї.

Наразі потенціал роботів Spot ще досліджується. Архітектори з Foster+Partners, зокрема, стверджують, що найбільшою інновацією, яку роботи привносять в архітектуру, є розуміння будівель у чотиривимірному просторі.

Як простір змінюється з часом? Як використання простору залежить від часу? Як меблі та перегородки впливають на перебування людей в приміщенні? Спонукає та чи інша конфігурація до енергійної діяльності чи, може, до зосереджених роздумів? Все це можна з’ясувати, проаналізувавши просторові дані. А здатність роботів Spot такі дані регулярно збирати є кроком до відповіді на ці питання.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Аудіосеріал_Куренівка_історія київського потопу

MEGOGO розпочинає власне виробництво аудіосеріалів

Медіасервіс MEGOGO розпочав власне виробництво напряму аудіосеріалів. Відсьогодні, 23 лютого, на MEGOGO з’явився перший аудіосеріал «Куренівка: історія київського потопу», присвячений ...

NASA обрало рішення українського розробника для онлайн-мапи марсохода

Американське космічне агентство NASA використовує рішення українського розробника Володимира Агафонкіна для створення онлайн-мапи свого нового марсохода Perseverance. Про це сам ...

У паризькому Центрі Помпіду з’явиться зала з роботами українських митців

У Центрі Жоржа Помпіду в Парижі з’явиться колекція робіт українських митців. Завдяки ініціативі Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва в постійну колекцію ...

Оголошено конкурс з розробки айдентики до 30-ї річниці незалежності України

Оголошено конкурс з розробки айдентики до 30-ї річниці незалежності України

Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурс з розробки айдентики до 30-ї річниці незалежності України. Айдентика має розкрити тематику Дня незалежності України ...

Українські рекламісти додали свої плейлисти на Twenty Songs — платформу музичних вподобань рекламників світу

Українські рекламісти зробили свій внесок у платформу, на якій зібрані музичні плейлисти креативників з кращих рекламних агенцій світу. У проєкті ...

Ненудний простір: якби дизайн офісів створювали діти

Агенція Jellyfish нещодавно запропонувала дітям своїх співробітників дати волю уяві і створити дизайн для офісу майбутнього.