Група студентів з Цукубського університету, що в Японії, утворили команду, яка ставить за мету розробку технологічних рішень, які зможуть зблизити людей із машинами. І нещодавно ця команда явила світові інноваційний пристрій, який допомагає людям з порушеннями зору грати в бадмінтон. Така гра ведеться спеціальним дроном замість волана.
Хоча нинішній дизайн пристрою призначений конкретно для фанатів бадмінтону, саму розробку потенційно можна адаптувати до доволі широкого спектру спортивних дисциплін та й взагалі до різних видів діяльності, що було б сприятливим для фізичного та душевного здоров’я людей, які живуть із порушеннями зору.
Дрон-м’ячик
Працюючи над цим корисним пристроєм, студенти з Digital Nature Group спілкувалися з людьми, які попри порушення зору грають у спортивні ігри зі снарядом, який треба перекидати в повітрі. З їхніх розповідей стало зрозуміло, що основну проблему становлять маленький розмір м’яча та його велика швидкість.
Студенти це врахували і прийшли до ідеї замінити волан дроном. Дрон є доволі великим, його швидкість можна регулювати, а його політ супроводжується характерним звуком. Ці характеристики є саме тим, що дозволяє людям з порушеннями зору легко зорієнтуватися щодо траєкторії руху дрона-м’ячика.
Частиною цього технологічного рішення є спеціальні ракетки. Вони здатні ідентифікувати дрон-м’ячик за допомогою сенсорних систем, які кріпляться до рамки замість сітки. Щойно ракетка розпізнає наближення дрона, вона скеровує його політ у зворотному напрямку, до опонента.
Така гра дроном замість волана дозволяє незрячим та слабкозорим ентузіастам бадмінтону пізнати цей вид спорту з нового боку і взяти участь як у матчах заради розваги, так і у змаганнях.
Читайте також:
Проєкт Guideline від Google допоможе незрячим бігунам змагатися без поводиря на перегонах.
Vodafone демонструє можливості 5G, скеровуючи на трасі незрячого майстра велоспорту.
Цукерки у формі молекул допоможуть незрячим учням вивчати хімію.