Google тепер пропонує ще й переклад давньоєгипетськими ієрогліфами

Платформа Google Arts & Culture регулярно випускає додатки та інструменти, покликані зацікавити публіку у вивченні культури та історії. Наприклад додаток, що створює «поетичні портрети», та віртуальний тур по Версалю. А тепер компанія створила ще й веб-інструмент зі штучним інтелектом, який пропонує користувачам переклад давньоєгипетськими ієрогліфами. І не лише заради розваги, оскільки цей інструмент має також допомогти дослідникам розшифровувати старовинні символи, використовуючи алгоритми машинного навчання.

Інструмент під назвою Fabricius було названо, як пояснює Google, на честь «батька епіграфіки, науки, що вивчає стародавні написи». Серед іншого, він дозволяє розсилати текстові повідомлення, приблизно перекладені давньоєгипетськими ієрогліфами.

Навчання, гра та робота

Fabricius складається з трьох частин: Learn, Play та Work. Перша з них пропонує користувачеві короткий курс, розбитий на шість етапів, який дає уявлення про історію та дослідження ієрогліфічного письма. Зокрема, тут можна спробувати такі вправи як наведення та написання різноманітних символів, після чого алгоритм проаналізує ваш малюнок та визначить, наскільки точно вам вдалося відтворити той чи інший ієрогліф.

Режим гри дозволяє ввести будь-яке текстове повідомлення, щоб отримати його переклад давньоєгипетськими ієрогліфами, після чого його можна відправити друзям чи опублікувати в соцмережах. Втім, Google попереджає, що такі переклади є дуже приблизними і призначені насамперед для розваги.

Третя частина, Work, призначена для дослідників. Вона дозволяє завантажувати зображення написів, над розшифровкою яких ви працюєте. Компанія Google стверджує, що її Fabricus є першим цифровим інструментом, що розшифровує давньоєгипетські ієрогліфи за допомогою машинного навчання. Досі для того, щоб розшифровувати написи стародавніми мовами, у експертів не було інших варіантів окрім як перекопувати гори літератури, щоб перекласти та розшифрувати старовинні ієрогліфи.

Цей інструмент було також розміщено у відкритому доступі на Github, щоб ним могли скористатися всі дослідники, яким він може бути корисний.

Сайт Fabricius можна переглядати з комп’ютера чи смартфона, щоб дізнатися більше про ієрогліфи чи перекласти повідомлення давньоєгипетською. Але режим «робота» доступний лише з комп’ютера.

Така платформа машинного навчання може не лише стати в пригоді дослідникам, які збирають крихти знань про історію нашого світу, але й стати цікавим інструментом навчання.

Джерело

Втім, нейромережі Google здатні не лише до науки, а й до мистецтва, як показує приклад сервісу DrumBot, який здатен зіграти на синтезаторі партію ударних інструментів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Canyon

Ідентичність, що приваблює молоде покоління: Canyon презентує оновлений бренд

Canyon, виробник мобільних аксесуарів, комп’ютерної техніки та носимих пристроїв, що динамічно розвивається, представляє споживачам новий фірмовий стиль, логотип та салоган. ...

Дотримуйтесь дистанції: арт-директор Y agency про соціальний проєкт Special Edition

Нещодавно українська брендингова агенція Y agency отримала золото на Міжнародному фестивалі реклами White Square в номінації Change for Good / ...

Морган Фрімен озвучив документальний фільм про пластик, що «живе» в океані

Короткий документальний фільм «Life Below Water» від ООН, Google та Tribeca Enterprises розповідає про нового мешканця океанських глибин.

Креативна агенція IAMIDEA розробила нову стратегію та рекламну кампанію для UKLON

Основним завданням агенції IAMIDEA було консолідувати комунікацію бренда під одним дахом, створити впізнаваний голос та нове стратегічне повідомлення. І розказати ...

Руслана Лижичко і Юрій Дивисенко про соціальну кампанію «Карпати. Місце Сили»

У липні стартувала соціальна кампанія зі збереження Карпат, ініціаторкою та ідейною натхненницею якої стала українська співачка Руслана Лижичко. Мета кампанії ...

науковий метод_fb cover

No fakes, no drama. В Україні запустили платформу «Науковий метод»

В Україні з’явилася платформа «Науковий метод», яка просуває науковий підхід та якісну комунікацію на теми науки та медицини, зокрема COVID-19. ...