Google тепер пропонує ще й переклад давньоєгипетськими ієрогліфами

Платформа Google Arts & Culture регулярно випускає додатки та інструменти, покликані зацікавити публіку у вивченні культури та історії. Наприклад додаток, що створює «поетичні портрети», та віртуальний тур по Версалю. А тепер компанія створила ще й веб-інструмент зі штучним інтелектом, який пропонує користувачам переклад давньоєгипетськими ієрогліфами. І не лише заради розваги, оскільки цей інструмент має також допомогти дослідникам розшифровувати старовинні символи, використовуючи алгоритми машинного навчання.

Інструмент під назвою Fabricius було названо, як пояснює Google, на честь «батька епіграфіки, науки, що вивчає стародавні написи». Серед іншого, він дозволяє розсилати текстові повідомлення, приблизно перекладені давньоєгипетськими ієрогліфами.

Навчання, гра та робота

Fabricius складається з трьох частин: Learn, Play та Work. Перша з них пропонує користувачеві короткий курс, розбитий на шість етапів, який дає уявлення про історію та дослідження ієрогліфічного письма. Зокрема, тут можна спробувати такі вправи як наведення та написання різноманітних символів, після чого алгоритм проаналізує ваш малюнок та визначить, наскільки точно вам вдалося відтворити той чи інший ієрогліф.

Режим гри дозволяє ввести будь-яке текстове повідомлення, щоб отримати його переклад давньоєгипетськими ієрогліфами, після чого його можна відправити друзям чи опублікувати в соцмережах. Втім, Google попереджає, що такі переклади є дуже приблизними і призначені насамперед для розваги.

Третя частина, Work, призначена для дослідників. Вона дозволяє завантажувати зображення написів, над розшифровкою яких ви працюєте. Компанія Google стверджує, що її Fabricus є першим цифровим інструментом, що розшифровує давньоєгипетські ієрогліфи за допомогою машинного навчання. Досі для того, щоб розшифровувати написи стародавніми мовами, у експертів не було інших варіантів окрім як перекопувати гори літератури, щоб перекласти та розшифрувати старовинні ієрогліфи.

Цей інструмент було також розміщено у відкритому доступі на Github, щоб ним могли скористатися всі дослідники, яким він може бути корисний.

Сайт Fabricius можна переглядати з комп’ютера чи смартфона, щоб дізнатися більше про ієрогліфи чи перекласти повідомлення давньоєгипетською. Але режим «робота» доступний лише з комп’ютера.

Така платформа машинного навчання може не лише стати в пригоді дослідникам, які збирають крихти знань про історію нашого світу, але й стати цікавим інструментом навчання.

Джерело

Втім, нейромережі Google здатні не лише до науки, а й до мистецтва, як показує приклад сервісу DrumBot, який здатен зіграти на синтезаторі партію ударних інструментів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Оголошено півфіналістів та експертів докторинг-майстерні PITCH UA 3

Третій сезон конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA стрімко набирає обертів. Цього року до PITCH ...

X-Ray

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

2020 рік зруйнував усі плани, змусив дивитися на світ інакше, відкрив нові грані бізнесу. У 2020 році неважливі брифи. Адаптуйся ...

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Організація Грети Тунберг саркастично рекламує втечу із Землі на Марс

Саркастична реклама марсіанського туризму звернена до тих 99% населення планети, які ніколи не зможуть дозволити собі втечу із Землі на Марс.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...