Google тепер пропонує ще й переклад давньоєгипетськими ієрогліфами

Платформа Google Arts & Culture регулярно випускає додатки та інструменти, покликані зацікавити публіку у вивченні культури та історії. Наприклад додаток, що створює «поетичні портрети», та віртуальний тур по Версалю. А тепер компанія створила ще й веб-інструмент зі штучним інтелектом, який пропонує користувачам переклад давньоєгипетськими ієрогліфами. І не лише заради розваги, оскільки цей інструмент має також допомогти дослідникам розшифровувати старовинні символи, використовуючи алгоритми машинного навчання.

Інструмент під назвою Fabricius було названо, як пояснює Google, на честь «батька епіграфіки, науки, що вивчає стародавні написи». Серед іншого, він дозволяє розсилати текстові повідомлення, приблизно перекладені давньоєгипетськими ієрогліфами.

Навчання, гра та робота

Fabricius складається з трьох частин: Learn, Play та Work. Перша з них пропонує користувачеві короткий курс, розбитий на шість етапів, який дає уявлення про історію та дослідження ієрогліфічного письма. Зокрема, тут можна спробувати такі вправи як наведення та написання різноманітних символів, після чого алгоритм проаналізує ваш малюнок та визначить, наскільки точно вам вдалося відтворити той чи інший ієрогліф.

Режим гри дозволяє ввести будь-яке текстове повідомлення, щоб отримати його переклад давньоєгипетськими ієрогліфами, після чого його можна відправити друзям чи опублікувати в соцмережах. Втім, Google попереджає, що такі переклади є дуже приблизними і призначені насамперед для розваги.

Третя частина, Work, призначена для дослідників. Вона дозволяє завантажувати зображення написів, над розшифровкою яких ви працюєте. Компанія Google стверджує, що її Fabricus є першим цифровим інструментом, що розшифровує давньоєгипетські ієрогліфи за допомогою машинного навчання. Досі для того, щоб розшифровувати написи стародавніми мовами, у експертів не було інших варіантів окрім як перекопувати гори літератури, щоб перекласти та розшифрувати старовинні ієрогліфи.

Цей інструмент було також розміщено у відкритому доступі на Github, щоб ним могли скористатися всі дослідники, яким він може бути корисний.

Сайт Fabricius можна переглядати з комп’ютера чи смартфона, щоб дізнатися більше про ієрогліфи чи перекласти повідомлення давньоєгипетською. Але режим «робота» доступний лише з комп’ютера.

Така платформа машинного навчання може не лише стати в пригоді дослідникам, які збирають крихти знань про історію нашого світу, але й стати цікавим інструментом навчання.

Джерело

Втім, нейромережі Google здатні не лише до науки, а й до мистецтва, як показує приклад сервісу DrumBot, який здатен зіграти на синтезаторі партію ударних інструментів.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Як зробити ідеальне фото: підготовка та результат

Завісу таємниці трохи відхиляє новий тренд в соцмережах The Setup vs. The Shot. Тобто підготовка до того, як зробити ідеальне фото, та її результат.

Конкурс мікрофотографії Nikon 2020 оголосив переможців

В ході конкурсу Nikon Small World 2020 було обрано 20 фотографій, які доводять, що пошук науковцями відповідей йде поруч зі здатністю цінувати красу.

Creative Digest CIAU. Випуск #011

Creative Digest CIAU. Випуск #011

Навушники, що здатні відстежувати вираз обличчя. Настільна гра для дизайнерів. Колекція одягу та аксесуарів з утилізованих матеріалів. Та новий телеграм-канал ...

Картонний вболівальник вирушає на пошуки пива у новій рекламі Bud Light

В цьому кумедному відео картонний вболівальник «Нью-Йорк Джаєнтс» раптом оживає і вирушає у епічний квест. Заради пива, звісно.

«Європейські можливості для українського кіно»: серія вебінарів «Креативної Європи»

Цієї осені Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні в партнерстві з Ukrainian Film School та Держкіно України організовує ...

Kyiv Art Fair онлайн відкрився для відвідувачів

Цього року фестиваль сучасного мистецтва Kyiv Art Week проходить онлайн. Традиційний ярмарок трансформувався в єдину діджитал-платформу для експонування та продажу ...