«Електронний ніс» Intel здатен ідентифікувати 10 небезпечних речовин

З усіх чуттів саме сприйняття запаху найважче дається штучному інтелекту. Втім, науковців це не зупиняє. Тому нещодавно дослідники з компанії Intel та Університету Корнелла навчили нейроморфний чіп розпізнавати запах 10 небезпечних хімічних речовин. Вчені припускають, що у майбутньому такі «електронні носи» дозволять роботам виявляти зброю, вибухівку, наркотичні речовини та навіть хвороби.

Набіль Імам (Nabil Imam), старший дослідник Intel Labs, який працював над розробкою нейроморфного чіпу Loihi, заклав у машину таку здатність розпізнавати запахи, яка імітує роботу біологічного мозку людей та тварин. Для цього компанія Intel співпрацювала з Університетом Корнелла, вивчаючи, як само змінюються електричні імпульси у мозку, коли тварина відчуває якийсь запах. І вже на основі цього науковці з Intel Labs склали алгоритми, які дозволили відтворити відповідні імпульси у нейроморфному силіконі.

Компанія Intel стверджує, що такий електронний ніс здатен ідентифікувати 10 запахів – зокрема ацетон, аміак та метан – навіть у середовищі, яке й так наповнене іншими сильними запахами. За словами компанії, це дозволить використовувати такий чіп у реальних умовах, де поряд із запахом небезпечної хімічної речовини цілком можуть бути присутні інші сильні запахи, такі як парфуми чи їжа.

Нейроморфний чіп Loihi до того ж успішно вивчив кожен запах на основі одного-єдиного зразка. Особливо це вражає, якщо взяти до уваги, що всім іншим технологіям глибокого навчання потрібно щонайменше 3000 зразків, щоб вивчити щось настільки докладно.

Навіщо машині електронний ніс?

«У майбутньому портативні електронні носи на основі нейроморфних чіпів могли б використовуватися лікарями для діагностики хвороб, службами безпеки в аеропортах для виявлення зброї та вибухівки, поліцією та прикордонниками для пошуку та вилучення наркотиків. Їх можна використовувати навіть для розробки ефективнішої пожежної сигналізації чи датчиків чадного газу.

Звісно, такі електронні носи ще є куди вдосконалювати. Подібно до розпізнавання зображень, справжнє розпізнавання запахів вимагає здатності розрізняти дуже схожі стимули. Наприклад, фрукти, які схоже пахнуть, такій нейроморфній системі як Loihi буде складно відрізнити один від одного і однозначно ідентифікувати..

«Розуміння того, як саме нейронні зв’язки у біологічному мозку розв’язують ці складні обчислювальні проблеми, може послужити нам важливою підказкою для розробки ефективного та потужного машинного інтелекту», – зазначив Набіль Імам. Інакше кажучи, якщо ми з’ясуємо, яким чином мозок сприймає запахи, це зможе докорінно змінити підхід до створення штучного інтелекту.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Організація Грети Тунберг саркастично рекламує втечу із Землі на Марс

Саркастична реклама марсіанського туризму звернена до тих 99% населення планети, які ніколи не зможуть дозволити собі втечу із Землі на Марс.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.