Дощовий генератор: одна крапля дощу вмикає 100 лампочок

Якщо ця технологія знайде своє практичне застосування, парасольки стануть батарейками. Все тому, що команда науковців створила крихітний, але досить потужний дощовий генератор електроенергії, який від однієї-єдиної краплі дощової води виробляє достатньо енергії, щоб увімкнути 100 LED-лампочок.

З огляду на нинішню екологічну кризу, відновлювана енергія сонця, вітру та води стала важливою як ніколи. Наразі єдиний спосіб, у який ми використовуємо енергію дощу, це чекаємо, доки він випаде, вода потрапить у річки, дійде до водосховища і збереться там у достатній кількості, щоб обертати турбіни. І хоча 70% поверхні планети вкриті водою, через технологічні обмеження досі не існувало способу ефективно перетворювати низькочастотну кінетичну енергію, яка міститься у воді, на енергію електричну.

Як це працює?

Втім, нова розробка показала, що використовувати безпосередньо енергію краплі, що падає, цілком можливо. Науковці продемонстрували свій дощовий генератор в дії, капаючи водою на тефлонову плівку, розтягнуту над субстратом з індієво-олов’яного оксиду. Вода вдаряє у плівку і замикає алюмінієві електроди, завдяки чому у плівці накопичується електричний заряд.

Професор Ван Чжуанкай (Wang Zuankai), один із провідних науковців проекту, стверджує: «Наші досліди показали, що одна крапля, у якій міститься 100 мікролітрів води, при падінні з висоти 15 см здатна генерувати понад 140 вольт електричної напруги».

Більше того, вчені підрахували, що наразі їх винахід конвертує лише 2,2% кінетичної енергії краплі в електричну. Тобто це – лише верхівка айсбергу.

Що може перетворитися на дощовий генератор?

Науковці також запевняють, що їх технологію можна застосувати до будь-якої поверхні, де вода (або інша рідина) вдаряє у тверду речовину. Тобто на дощовий генератор можна насправді перетворити дуже багато речей. Такі установки на дахах змогли б принаймні частково компенсувати ту електроенергію, яку споживає будинок. Електричні човни отримали б постійну підзарядку і змогли б збільшити свою дистанцію. Навіть звичайні предмети, які регулярно перебувають у контакті з водою, наприклад пляшки чи парасольки, могли б виробляти енергію.

Звісно, тут необхідно ще чимало попрацювати, перш ніж ця розробка перетвориться на реальний продукт. Зокрема, перед науковцями зараз стоїть питання, як запобігти корозії електродів та як створити джерело постійної енергії, на відміну від коротких спалахів. Втім, потенційна користь від винаходу очевидна, і вчені переконані, що вже років через п’ять ця розробка зможе вийти за межі лабораторних досліджень.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецтво і фешн: український бренд LITKOVSKAYA представив спеціальну зйомку «Будинок художника»

Український модний бренд LITKOVSKAYA вивчає мистецтво крізь покоління у новому лукбуці колекції «Artisanal» та представляє спеціальну зйомку «Будинок художника». Творча ...

Cannes Lions 2019 : Day One

«Каннські Леви» 2021 оголосили голів журі

Міжнародний фестиваль креативності «Каннські Леви» оголосив склад президентів журі для нагородження робіт Левами у 2021 році. Цього року до складу ...

Grammarly створила перший анотований GEC-корпус української мови і виклала його у відкритий доступ

Компанія Grammarly, анонсувала створення та публікацію у відкритому доступі першого анотованого GEC-корпусу української мови. Компанія розробляє онлайн-сервіс на основі штучного ...

Акторка та дизайнерка Сара Джесіка Паркер виступить у прямому ефірі ЦУМ Київ

26 січня о 17:00 акторка культового серіалу «Секс у великому місті» Сара Джесіка Паркер, а нині дизайнерка власного бренду взуття ...

Creative Digest CIAU. Випуск #023

Креативні тренди 2021 року від Shutterstock. Всеукраїнська акція з популяризації читання. Instagram Guides. А також перша в Україні книга про ...

Коли людей попросили намалювати кетчуп, вони намалювали Heinz

Більшість людей намалювали характерну пляшку кетчупу Heinz, хоча жоден з учасників експерименту не знав, що його ініційовано цим брендом.