Компанія Accord Group (ТМ STEAM-lab) взяла участь у реалізації унікального освітнього проєкту — запуску регіонального STEАM-центру у м. Краматорськ Донецької області. Його мета — забезпечення якісної підготовки вчителів до впровадження STEАM-освіти у навчальних закладах регіону. А також допомога школярам та студентам області в освоєнні технологічних дисциплін та їх підготовка до професій майбутнього.
Аналогів не існує
Центр, аналогів якому немає в Україні, створений на базі Краматорської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 10. Команда STEAM-lab за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру в Україні виступила постачальником обладнання для STEАM-центру — комплектів програмованих електронних модулей (ПЕМ) та фотовідео студії з голографічним екраном. А також разом зі спеціалістами тренінгового центру STEAM Train розробила навчальні програми з підготовки тренерів STEAM-освіти та почала їх навчання.
Абревіатура STEM розшифровується як Science (Наука), Technology (Технології), Engineering (Інженерія) та Mathematics (Математика). Саме цей підхід лежить в основі діяльності центру. Його запуск матиме важливе соціальне значення для розвитку регіону, тому що використовуватимуть його обладнання різні групи населення — педагоги та учні школи, студенти, а також внутрішні переселенці з тимчасово непідконтрольних територій. Навчання в центрі дозволить їм отримати актуальні знання та компетентності, підготуватися до опанування нових цифрових процесів.
STEAM як засіб цифрової трансформації країни
«Accord Group разом з американською компанією STEAM.Org розробили технічний стандарт STEAM-освіти. Цей стандарт є знаком якості. Ми дуже пишаємося тим, що саме на його базі був реалізований центр. STEAM є дуже класним інструментом побудови нової цифрової школи, перетворення наших школярів у професіоналів майбутнього та переходу країни до моделі інноваційної економіки в глобалізованому світі», — коментує Ігор Старенький, керівник інноваційних проєктів у сфері освіти компанії Accord Group.
«STEAM стає дуже важливим інструментом розвитку системи освіти на Донеччині, а також засобом цифрової трансформації освіти в цілому в країні. Зокрема, розвиток такого підходу передбачений стратегією економічного розвитку країни до 2030 року. І цей позитивний кейс ми маємо масштабувати в рамках цілої країни. Наступний наш крок — масова підготовка педагогів-тренерів і амбасадорів STEAM-освіти», — вважає голова правління благодійної організації «Благодійний фонд «Фонд освітніх ініціатив» Антон Дзюба.
Урочисте відкриття центру відбулося 11 червня за участі заступника міністра освіти й науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артура Селецького. За його словами, шкільна освіта має розвиватися відповідно до вимог сучасності й активне впровадження STEM-технологій в освітній процес є одним із пріоритетних напрямів реформування освіти.
Центр створений за підтримки партнерів — ПРООН в Україні, Accord Group, Фонду освітніх ініціатив, Донецької обласної державної адміністрації. Він є частиною проєкту «Розвиток STEM-освіти в Донецькій області», який розроблено за фінансової підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Раніше компанія Accord Group реалізувала ще кілька комплексних освітніх проєктів — для Малої академії наук (МАН) та у сфері професіональної технічної освіти. Підхід компанії у реалізації таких проєктів полягає саме у розробці та впровадженні індивідуальних рішень, створених під специфіку конкретних типів навчальних закладів. Через те, що стандартні освітні інструменти не можуть максимально ефективно відповідати вимогам та потребам цих закладів.
Cannes Lions Live 2021: Що означатиме нормалізація NFT для креативників і кураторів? Які перспективи NFT відкривають в індустріях розваг, моди та предметів розкоші? Чи будуть сучасні цифрові митці визнаватися як автори шедеврів майбутнього? Відповіді на ці питання читайте у матеріалі.