Пальцюватий одяг: шведська дизайнерка створює речі, які не кожен наважиться вдягнути

Шведська дизайнерка Беате Карлссон ставить за мету дивувати кожною своєю роботою. Спроєктований нею одяг набуває найрізноманітніших форм: плаття у формі штанів, шорти у формі сідниць, велетенські светри, а особливе місце в її доробку посідає пальцюватий одяг. Дещо з її дизайнів ви, напевно, бачили, і, найімовірніше, це були зловісні чоботи The Claw, які нещодавно вразили весь Інстаграм. З тих речей, які вона створює, жодну не назвеш чимось типовим.

Починала вона свій творчий шлях в галузі традиційної моди. Але, як вона розповіла онлайн-журналу It’s Nice That, їй це швидко набридло, і поступово її дизайнерські проєкти перетворилися на своєрідний гібрид моди та мистецтва.

«У дизайні я намагаюся реалізувати своє знання форм, тому мої роботи дуже орієнтовані на силует», – пояснила вона.

Ще одним з її творчих напрямів є глиняна скульптура, і це не випадково. Глині можна надати будь-якої форми, тому робота з нею добре доповнює проєктування одягу дизайнеркою. За її словами, це розсуває для неї рамки, допомагаючи працювати з різними, часом гротескно перебільшеними, пропорціями. Застосування глини дозволяє Беате Карлссон вивести свої фігури на новий рівень «чудернацькості».

Згодом вона стала працювати з силіконом, оскільки цей гнучкий матеріал найкраще підходить для її робіт. А зараз вона поступово замінює його на латекс, оскільки це – екологічніший варіант.

Один з її найновіших проєктів має назву The Bloody Feet. Це – моторошний черевик з довгими пальцями тілесного кольору. Цей проєкт є продовженням колекції The Claws, до якої входить пальцюватий одяг з велетенськими руками, вкрученими не з того боку тіла.

Сама дизайнерка зазначила: «Мене надихає таке викривлення форм (як-от форма руки), яке розриває наш асоціативний зв’язок з оригінальним предметом».

Ідея перетворити форму руки на підошву черевика стала для неї логічним продовженням поняття «ходіння на руках».

Химерність та функціональність

Всі роботи Беате Карлссон дивують, а той факт, що кожна ця річ є цілком функціональною і її можна вдягнути й носити, лише додає подиву. В чоботах The Claw можна ходити, навіть якщо зі сторони здається, що людина в них після першого ж кроку зариє носом в землю. Та й The Bloody Feet, зрештою, є просто черевиками, навіть якщо вони будуть не кращим вибором для прогулянки в парку чи походу в магазин.

«Для мене, як для дизайнера – честь бачити, що люди носять спроєктований мною одяг, адже очевидно, що для цього їм потрібна неабияка хоробрість, – додала дизайнерка. – Втім, я рада тому, що стільки неординарних людей готові їх вдягти, адже вони зазвичай створюють дуже цікаві композиції з моїми роботами».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

IKEA зображає домівки як крихітні (і екологічні) всесвіти

Наші домівки, навіть крихітні, стали офісами, школами, спортзалами, ресторанами та кінотеатрами і, як показує IKEA, перетворилися на справжні всесвіти.

Агенція NeoMam зобразила одним фото історичну еволюцію кожної кімнати в домі

Компанія American Home Shield сполучила фото 1821 та 2021 років і спробувала зазирнути в майбутнє, щоб показати історичну еволюцію кожної кімнати в домі.

КМФР 2021: команда суддів конкурсу Digital & Mobile Craft

Київський Міжнародний Фестиваль Реклами представляє команду журі Digital & Mobile Craft, що буде оцінювати техніку та майстерність, що використовуються при виконанні та реалізації діджитал-контенту. ...

Реклама на поштових марках. Частина перша: визитівка країни

Минулого року поштово-філателістичний світ відзначив 180-річчя виходу першої поштової марки. Це був знаменитий британський «чорний пенні» з портретом королеви Вікторії. ...

Стилізовані під бекон шнурки підкоптили до випуску нових кросівок Nike

Ті, кому недостатньо, щоб їхнє взуття було схожим на бекон, мають шанс отримати шнурки, з якими воно ще й пахнутиме беконом.