Рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

З ініціативою виступив депутат норвезького парламенту від Соціалістичної Лівої партії Петтер Ейде. Між тим рух BLM отримав шведську премію Улофа Пальме.

Американський рух за громадянські права Black Lives Matter (BLM) висунуто на здобуття Нобелівської премії миру. З цією ініціативою виступив депутат норвезького парламенту Петтер Ейде, який представляє в Стортингу Соціалістичну ліву партію, повідомляється в суботу, 30 січня.

Мотивуючи своє рішення, норвезький законодавець заявив, що рух Black Lives Matter є важливою частиною «загальносвітової боротьби проти расової дискримінації», а також зміг залучити на свій бік різноманітні групи громадян, а не тільки афроамериканців. BLM, на думку Ейде, послужив сигналом для інших країн за межами США боротися з расизмом у своєму суспільстві.

Рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

Згідно з чинними правилами, кандидатів на Нобелівську премію миру можуть висувати депутати парламентів і члени урядів різних країн світу, ректори і професори університетів, а також попередні лауреати премії і колишні, і діючі члени і радники Нобелівського комітету. Заявки приймаються до 1 лютого. Потім Оргкомітет премії миру назве короткий список претендентів на нагороду. 

30 січня стало відомо про нагородження руху BLM шведською премією Улофа Пальме. Винагороду від імені усього BLM отримала одна зі співзасновниць руху Патрісса Каллорс під час онлайн-церемонії.

У відповідь на вбивство афроамериканця

Рух Black Lives Matter було створено в 2013 році після того, як суд у Флориді виправдав дружинника Джорджа Ціммермана, який застрелив чорношкірого підлітка Трейвона Мартіна. У 2020 році протести за участю активістів BLM після смерті Джорджа Флойда внаслідок дій поліцейських в Міннеаполісі поширилися за межі США.

Джерело


Читайте також: Правозахисна організація Amnesty International працює над мапою усіх камер спостереження в Нью-Йорку. Мета проєкту — інформування людей стосовно тієї небезпеки, яку становить для громадянських прав розпізнавання облич.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...

Target, Walmart і CVS шукають високотехнологічну альтернативу пластиковим пакетам

Заснована цими трьома ритейлерами інвестиційна фірма Closed Loop Partners має на меті пошук, тестування та впровадження інноваційних альтернатив.

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.

Держкіно презентує онлайн-довідник національних фільмів

Онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповніша база даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. Держкіно має на меті ...