Amnesty International працює над мапою камер спостереження

Правозахисна організація Amnesty International працює над мапою усіх камер спостереження в Нью-Йорку. До цього проєкту залучають волонтерів, які б своїми смартфонами знаходили, ідентифікували, та фотографували камери спостереження, що належать уряду і ведуть запис відео, у якому можливий пошук за допомогою алгоритмів для розпізнавання облич.

В результаті цього проєкту буде опубліковано мапу камер спостереження. Вона має поінформувати ньюйоркців про технології, використання та призначення яких часто не афішується публічно. Також цей проєкт стане одним з пред’явлених адміністрації міста аргументів на користь заборони машинного розпізнавання облич. Варто зазначити, що ряд інших американських міст, таких як Бостон, Портленд та Сан-Франциско вже заборонили цю технологію для використання урядовими службами.

Технологія розпізнавання облич може розроблятися з використанням мільйонів зібраних без дозволу фото у соцмережах та документах, стверджує Amnesty International. А програмне забезпечення компаній на кшталт Clearview AI потім використовує для їх обробки алгоритми машинного зору. У такий спосіб за цими фото можна ідентифікувати людей, які потрапили в поле зору CCTV або інших камер спостереження.

Починаючи з травня, волонтери зможуть використовувати спеціальне програмне забезпечення, щоб знаходити камери в полі зору. А потім ця браузерна програма інтегруватиме Google Street View та Google Earth для геолокації, щоб ідентифікувати розташування кожної з виявлених камер.

Частина міжнародного проєкту

Така робота над мапою камер спостереження є частиною більшої кампанії Ban the Scan. Мета її – інформування людей стосовно тієї небезпеки, яку становить для громадянських прав розпізнавання облич.

В рамках початкової фази проєкту, яку було оголошено нещодавно, Amnesty International та її партнерські організації запустили спеціальний сайт. Там жителі Нью-Йорку можуть обговорювати використання розпізнавання облич поліцією. А згодом сайт дозволить городянам подавати запити, щоб дізнатися, де саме поблизу від них встановлено камери спостереження, які пишуть відео та транслюють його далі.

Amnesty International сподівається за допомогою краудсорсингу запустити цієї весни проєкт, аналогічний нью-йоркському, в Нью-Делі. Літом чи восени своя мапа камер спостереження має з’явитися на західному березі річки Йордан, а в останньому кварталі цього року – в столиці Монголії, Улан-Баторі.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...

Google запустив новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture» для школярів, вчителів та батьків

Google запускає новий проєкт «Навчайтеся разом з Google Arts & Culture». Мета проєкту — допомогти вчителям, учням та їхнім батькам ...

Організація Грети Тунберг саркастично рекламує втечу із Землі на Марс

Саркастична реклама марсіанського туризму звернена до тих 99% населення планети, які ніколи не зможуть дозволити собі втечу із Землі на Марс.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

З 1 до 5 березня 2021 року на LIONS Live розпочнеться чергова онлайн-сесія креативного розвитку

З 1 до 5 березня 2021 року на черговій онлайн-сесії LIONS Live організатори Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions представлять новий ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...