«Репортери без кордонів» сховали заборонені новини всередині гри Minecraft

Організація «Репортери без кордонів» створила сміливу кампанію, сховавши важливі заборонені новини від пильних очей автократичних урядів у величезній віртуальній бібліотеці, сконструйованій всередині надзвичайно популярної відеогри Minecraft.

Ця некомерційна організація, яка ставить на меті захист свободи преси, вирушила у віртуальний світ на знак протесту проти цензури, яка існує у світі реальному. Місце, де журналісти сховали свою «Бібліотеку без цензури» (The Uncensored Library), було обране не випадково. Адже гра Minecraft може похвалитися світовою аудиторією у 145 мільйонів гравців.

Кампанія є закидом у бік таких країн як Єгипет, Мексика, Росія, Саудівська Аравія та В’єтнам, оскільки вона публікує ті статті, які ці країни приховують від свого населення. Але там, де влада обмежує свободу преси, такі розважальні ігри як Minecraft часто залишаються у широкому доступі і нагляд з боку уряду їх оминає.

«Бібліотеку без цензури» допомогли створити агенції DDB Germany та Dutch MediaMonks. До кампанії долучилися також ряд журналістів зі світовим іменем, зокрема, Нгуєн Ван Дай (Nguyen Van Dai), Юлія Березовська та інші.

Креативний директор DDB Berlin Патрік Ленгарт (Patrik Lenhart) зазначив: «Minecraft – одна з найбільших онлайн-ігор. І наші креатори помітили високу ймовірність того, що доступ до неї є навіть там, де свобода інформації дуже обмежена. До того ж ця гра – про творчу свободу. В неї грають підлітки з усього світу».

Відповідно, така гра стала ідеальним способом донести важливі новини до молодого покоління. А креативна спільнота гравців зможе взяти участь у розширенні цієї бібліотеки.

Віртуальна бібліотека з 12,5 мільйонів кубиків

Студії BlockWorks, яка спеціалізується на дизайні в середовищі Minecraft, знадобилося три місяці, щоб з 12,5 мільйонів кубиків звести цю колосальну віртуальну споруду. 24 будівника з 16 країн світу вклали 250 годин праці у створення своєрідного храму свободи від цензури.

Запуск сервера супроводжувався відкриттям мікросайту uncensoredlibrary.com, де можна роззирнутися на 360 градусів у тривимірній моделі віртуальної бібліотеки з усіма книжками, які вона вміщає. А також завантажити карту і побачити відео про те, як це все будувалося.

Який сьогодні день?

Кампанія приурочена до Всесвітнього дня боротьби з кіберцензурою, який відзначають сьогодні, 12 березня.

Цей день організація вшановує не вперше. В 2018 році «Репортери без кордонів» запустили кампанію-попередницю нинішньої – «Плейліст без цензури» (Uncensored Playlist). Тоді вони перетворили заборонені новини на пісні та завантажили їх на Spotify.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Новий Mini Electric Pacesetter кидає виклик римському метро

Бренд Mini, відомий своїми культовими малолітражками, відзначає в новій рекламі випуск першого електромобіля Mini Electric Pacesetter. Щоб привернути увагу до ...

Реп-виконавиця alyona alyona стала голосом орфанних пацієнтів в Україні

Орфанні хвороби — рідкісні хвороби. Ці захворювання мають тяжкий і хронічний перебіг, призводять до інвалідності, а також супроводжуються зниженням якості ...

Екс-керівник Crello Назар Беген приєднався до PromoRepublic

Назар Беген став директором з маркетингу PromoRepublic, міжнародної платформи з автоматизації роботи з соціальними мережами. Перш ніж приєднатися до команди ...

PRIME Group нагородить найсміливішу OOH-кампанію на КМФР-2021

Оператор зовнішньої реклами PRIME Group вручить нагороду «За сміливість» авторам неординарної та запальної кампанії, що буде подана на конкурс Out ...

Creative Digest CIAU. Випуск #034

Новини Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Можливості для студентів і молодих креаторів. Новий онлайн-інструмент від Depositphotos. Та нова добірка книг ...

Verizon пропонує геймерам незнищенний ігровий контролер (але швидкий інтернет все ж краще)

Привернути увагу до своїх інтернет-послуг мережа Verizon Fios вирішила у найхарактерніший геймерський спосіб – потроливши всіх.