«Репортери без кордонів» сховали заборонені новини всередині гри Minecraft

Організація «Репортери без кордонів» створила сміливу кампанію, сховавши важливі заборонені новини від пильних очей автократичних урядів у величезній віртуальній бібліотеці, сконструйованій всередині надзвичайно популярної відеогри Minecraft.

Ця некомерційна організація, яка ставить на меті захист свободи преси, вирушила у віртуальний світ на знак протесту проти цензури, яка існує у світі реальному. Місце, де журналісти сховали свою «Бібліотеку без цензури» (The Uncensored Library), було обране не випадково. Адже гра Minecraft може похвалитися світовою аудиторією у 145 мільйонів гравців.

Кампанія є закидом у бік таких країн як Єгипет, Мексика, Росія, Саудівська Аравія та В’єтнам, оскільки вона публікує ті статті, які ці країни приховують від свого населення. Але там, де влада обмежує свободу преси, такі розважальні ігри як Minecraft часто залишаються у широкому доступі і нагляд з боку уряду їх оминає.

«Бібліотеку без цензури» допомогли створити агенції DDB Germany та Dutch MediaMonks. До кампанії долучилися також ряд журналістів зі світовим іменем, зокрема, Нгуєн Ван Дай (Nguyen Van Dai), Юлія Березовська та інші.

Креативний директор DDB Berlin Патрік Ленгарт (Patrik Lenhart) зазначив: «Minecraft – одна з найбільших онлайн-ігор. І наші креатори помітили високу ймовірність того, що доступ до неї є навіть там, де свобода інформації дуже обмежена. До того ж ця гра – про творчу свободу. В неї грають підлітки з усього світу».

Відповідно, така гра стала ідеальним способом донести важливі новини до молодого покоління. А креативна спільнота гравців зможе взяти участь у розширенні цієї бібліотеки.

Віртуальна бібліотека з 12,5 мільйонів кубиків

Студії BlockWorks, яка спеціалізується на дизайні в середовищі Minecraft, знадобилося три місяці, щоб з 12,5 мільйонів кубиків звести цю колосальну віртуальну споруду. 24 будівника з 16 країн світу вклали 250 годин праці у створення своєрідного храму свободи від цензури.

Запуск сервера супроводжувався відкриттям мікросайту uncensoredlibrary.com, де можна роззирнутися на 360 градусів у тривимірній моделі віртуальної бібліотеки з усіма книжками, які вона вміщає. А також завантажити карту і побачити відео про те, як це все будувалося.

Який сьогодні день?

Кампанія приурочена до Всесвітнього дня боротьби з кіберцензурою, який відзначають сьогодні, 12 березня.

Цей день організація вшановує не вперше. В 2018 році «Репортери без кордонів» запустили кампанію-попередницю нинішньої – «Плейліст без цензури» (Uncensored Playlist). Тоді вони перетворили заборонені новини на пісні та завантажили їх на Spotify.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

2Crack від Roshen

Saatchi & Saatchi Ukraine перекусила «запару» у новому ролику

На перший погляд, це історія про новий ролик Saatchi & Saatchi Ukraine (входить до складу Publicis Groupe Ukraine) для бренду ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.