«Репортери без кордонів» сховали заборонені новини всередині гри Minecraft

Організація «Репортери без кордонів» створила сміливу кампанію, сховавши важливі заборонені новини від пильних очей автократичних урядів у величезній віртуальній бібліотеці, сконструйованій всередині надзвичайно популярної відеогри Minecraft.

Ця некомерційна організація, яка ставить на меті захист свободи преси, вирушила у віртуальний світ на знак протесту проти цензури, яка існує у світі реальному. Місце, де журналісти сховали свою «Бібліотеку без цензури» (The Uncensored Library), було обране не випадково. Адже гра Minecraft може похвалитися світовою аудиторією у 145 мільйонів гравців.

Кампанія є закидом у бік таких країн як Єгипет, Мексика, Росія, Саудівська Аравія та В’єтнам, оскільки вона публікує ті статті, які ці країни приховують від свого населення. Але там, де влада обмежує свободу преси, такі розважальні ігри як Minecraft часто залишаються у широкому доступі і нагляд з боку уряду їх оминає.

«Бібліотеку без цензури» допомогли створити агенції DDB Germany та Dutch MediaMonks. До кампанії долучилися також ряд журналістів зі світовим іменем, зокрема, Нгуєн Ван Дай (Nguyen Van Dai), Юлія Березовська та інші.

Креативний директор DDB Berlin Патрік Ленгарт (Patrik Lenhart) зазначив: «Minecraft – одна з найбільших онлайн-ігор. І наші креатори помітили високу ймовірність того, що доступ до неї є навіть там, де свобода інформації дуже обмежена. До того ж ця гра – про творчу свободу. В неї грають підлітки з усього світу».

Відповідно, така гра стала ідеальним способом донести важливі новини до молодого покоління. А креативна спільнота гравців зможе взяти участь у розширенні цієї бібліотеки.

Віртуальна бібліотека з 12,5 мільйонів кубиків

Студії BlockWorks, яка спеціалізується на дизайні в середовищі Minecraft, знадобилося три місяці, щоб з 12,5 мільйонів кубиків звести цю колосальну віртуальну споруду. 24 будівника з 16 країн світу вклали 250 годин праці у створення своєрідного храму свободи від цензури.

Запуск сервера супроводжувався відкриттям мікросайту uncensoredlibrary.com, де можна роззирнутися на 360 градусів у тривимірній моделі віртуальної бібліотеки з усіма книжками, які вона вміщає. А також завантажити карту і побачити відео про те, як це все будувалося.

Який сьогодні день?

Кампанія приурочена до Всесвітнього дня боротьби з кіберцензурою, який відзначають сьогодні, 12 березня.

Цей день організація вшановує не вперше. В 2018 році «Репортери без кордонів» запустили кампанію-попередницю нинішньої – «Плейліст без цензури» (Uncensored Playlist). Тоді вони перетворили заборонені новини на пісні та завантажили їх на Spotify.

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Тренди у типографіці для дизайну сайту в 2021 році (Інфографіка)

Типографіка перетворює слова із простого друкованого тексту на витончений канал комунікації. Так багато можна сказати завдяки дизайну шрифтів — від ...

Американські інженери показали прототип крижаного робота IceBot

Американські інженери Девін Керрол (Devin Carrol) і Марк Йім (Mark Yim) з Пенсільванського університету створили прототип двоколісного робота IceBot. Усі ...

Бренд Oakley представляє маску для обличчя, яка запобігає запотіванню окулярів

Бренд Oakley, відомий своїми стильними окулярами, представив високотехнологічну захисну маску для обличчя, яка ідеально підходить для тих, хто носить окуляри. ...

Вікіпедія відзначає 20-річний ювілей (Інфографіка)

Двадцять років тому, 15 січня 2001 року, Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія» — мережевий інформаційний ...

Ритейл та ескапізм: як мода і дизайн опановують віртуальний простір

Цифрова мода та віртуальний простір стають дедалі дивнішими, апелюючи до уяви та розмиваючи ті межі, у яких досі існував ритейл.

Creative Digest CIAU. Випуск #022

Чао, креатори! На зв’язку Creative Digest! Вітаємо всіх з Новим роком! Сподіваємось, ви добре відпочили за зимові свята та надихнулися ...