Компанія Kitsoft розробила новий дизайн сайту Верховної Ради України

Новий дизайн сайту Верховної Ради України допомагає орієнтуватися у великій кількості інформації, легко знаходити потрібний контент та забезпечує однакові можливості для всіх вікових та соціальних груп. Також сайт тепер має мобільну версію.

Концепція

Новий сайт Верховної Ради України — це зручне та актуальне першоджерело новин про діяльність законодавчого органу. Дизайн створено відповідно до сучасних технологій, звичок користувачів та принципів зручності, актуальності та максимальної інклюзивності:

  • функціональність — головна сторінка активно відображає роботу парламенту, а решта інформації структурована у відповідні розділи;
  • адаптивність до мобільних пристроїв, пошукових алгоритмів та зручність поділитися новиною в соцмережах.
  • інклюзивність як стандарт: коли ми кажемо про інклюзивність, маємо на увазі доступність, повагу, безпеку.

Згідно з дослідженням ВООЗ, за 2010 рік 4% населення Землі мають порушення зору. Це, відповідно, близько півтора мільйони українців. Тому у новому дизайні ми подбали про контрастність, розміри, відсутність яскравих елементів — не має бути особливих потреб, а мають бути особливі рішення. Новий дизайн допоможе на сайті забути про особливі потреби.

Створюючи дизайн сайту Верховної Ради України, команда Kitsoft керувалася принципами Дизайн-системи державних сайтів України. Вона об’єднує кращі практики для розробки інтерфейсів, і у 2019 р. була затверджена постановою Кабінету Міністрів України. Відповідно до цієї Дизайн-системи створені й інші державні сайти, такі як «Урядовий портал», сайти для МЗСУ, АМКУ, Мінагро та ін.

Рішення

На головній сторінці увагу сфокусували на перших трьох екранах. З них користувач отримує найважливішу інформацію про роботу парламенту: головні та актуальні новини, хід і результати пленарних засідань та календар подій.

Компанія Kitsoft розробила новий дизайн сайту Верховної Ради України

Блок пленарного засідання тепер динамічний. Він наочно відображає актуальну інформацію про хід засідань, результати та структуру голосувань. Електронна реєстрація відразу дає зрозуміти, наскільки заповнена парламентська зала.

Новий дизайн сайту Верховної Ради України

Під час засідання в цьому блоці з’являється вікно з трансляцією — можна приєднатись і спостерігати роботу парламенту в прямому ефірі без необхідності переходити на інші сайти.

Календар подій (раніше називався «анонсами»), спроєктований таким чином, щоб було легко ознайомитись з найближчими подіями. Також можна подивитися весь календар активностей та розклад за обраною датою.

Законопроєкти винесли на головну сторінку і впорядкували за датою прийняття.

Медіа центр — абсолютно новий розділ на сайті. Тут зібрані всі новини та мультимедіа Верховної Ради. Розділ можна додати в «Обране» і завжди зручно отримувати новини з першоджерела.

Інший контент. Сайт парламенту містить велику кількість посилань на сторонні ресурси: різні матеріали та документи, архіви та каталоги, тощо. В старій версії ці посилання містилися у вигляді підпунктів навігаційного меню. Це перевантажувало сайт, погано впливало на пошукову оптимізацію, а головне — ускладнювало користувачеві сприйняття та розуміння контексту. Тож ми упорядкували та згрупували цей контент в окремі блоки, що допоможе зорієнтуватися в інформації та поліпшити досвід користувачів.


Під час глобального карантину берлінська Kids Creative Agency створила генератор офісного шуму: сайт для тих, хто сумує за офісом.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

Ребрендинг для чаю grace від banda

banda розробили нову бренд-стратегію та оновили айдентику для чаю grace. Не новачка на українському ринку чаїв потрібно було повернути у ...

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

AIFF Talent Meetings — онлайн-події для всіх, хто цікавиться кіновиробництвом

Фестиваль «Незалежність» спільно з America House запрошують на AIFF Talent Meetings — серію онлайн майстер-класів для всіх, хто цікавиться виробництвом кіно. Спікери AIFF ...

Літнім людям є що розповісти: Cadbury ділиться історіями і закликає спілкуватися

Cadbury і благодійна організація Age UK вирішили нагадати всім, що чимало людей, на жаль, так і залишаються на самоті навіть після локдауну.

У Києві з’явилися постери, що закликають місцян звернути увагу на масове отруєння собак

Після зафіксованих масових отруєнь собак у центрі Києва креативна агенція ANGRY Agency розробила серію постерів, що закликають місцян звернути увагу ...