Компанія Kitsoft розробила новий дизайн сайту Верховної Ради України

Новий дизайн сайту Верховної Ради України допомагає орієнтуватися у великій кількості інформації, легко знаходити потрібний контент та забезпечує однакові можливості для всіх вікових та соціальних груп. Також сайт тепер має мобільну версію.

Концепція

Новий сайт Верховної Ради України — це зручне та актуальне першоджерело новин про діяльність законодавчого органу. Дизайн створено відповідно до сучасних технологій, звичок користувачів та принципів зручності, актуальності та максимальної інклюзивності:

  • функціональність — головна сторінка активно відображає роботу парламенту, а решта інформації структурована у відповідні розділи;
  • адаптивність до мобільних пристроїв, пошукових алгоритмів та зручність поділитися новиною в соцмережах.
  • інклюзивність як стандарт: коли ми кажемо про інклюзивність, маємо на увазі доступність, повагу, безпеку.

Згідно з дослідженням ВООЗ, за 2010 рік 4% населення Землі мають порушення зору. Це, відповідно, близько півтора мільйони українців. Тому у новому дизайні ми подбали про контрастність, розміри, відсутність яскравих елементів — не має бути особливих потреб, а мають бути особливі рішення. Новий дизайн допоможе на сайті забути про особливі потреби.

Створюючи дизайн сайту Верховної Ради України, команда Kitsoft керувалася принципами Дизайн-системи державних сайтів України. Вона об’єднує кращі практики для розробки інтерфейсів, і у 2019 р. була затверджена постановою Кабінету Міністрів України. Відповідно до цієї Дизайн-системи створені й інші державні сайти, такі як «Урядовий портал», сайти для МЗСУ, АМКУ, Мінагро та ін.

Рішення

На головній сторінці увагу сфокусували на перших трьох екранах. З них користувач отримує найважливішу інформацію про роботу парламенту: головні та актуальні новини, хід і результати пленарних засідань та календар подій.

Компанія Kitsoft розробила новий дизайн сайту Верховної Ради України

Блок пленарного засідання тепер динамічний. Він наочно відображає актуальну інформацію про хід засідань, результати та структуру голосувань. Електронна реєстрація відразу дає зрозуміти, наскільки заповнена парламентська зала.

Новий дизайн сайту Верховної Ради України

Під час засідання в цьому блоці з’являється вікно з трансляцією — можна приєднатись і спостерігати роботу парламенту в прямому ефірі без необхідності переходити на інші сайти.

Календар подій (раніше називався «анонсами»), спроєктований таким чином, щоб було легко ознайомитись з найближчими подіями. Також можна подивитися весь календар активностей та розклад за обраною датою.

Законопроєкти винесли на головну сторінку і впорядкували за датою прийняття.

Медіа центр — абсолютно новий розділ на сайті. Тут зібрані всі новини та мультимедіа Верховної Ради. Розділ можна додати в «Обране» і завжди зручно отримувати новини з першоджерела.

Інший контент. Сайт парламенту містить велику кількість посилань на сторонні ресурси: різні матеріали та документи, архіви та каталоги, тощо. В старій версії ці посилання містилися у вигляді підпунктів навігаційного меню. Це перевантажувало сайт, погано впливало на пошукову оптимізацію, а головне — ускладнювало користувачеві сприйняття та розуміння контексту. Тож ми упорядкували та згрупували цей контент в окремі блоки, що допоможе зорієнтуватися в інформації та поліпшити досвід користувачів.


Під час глобального карантину берлінська Kids Creative Agency створила генератор офісного шуму: сайт для тих, хто сумує за офісом.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Бритви, барабани та безпечні автівки: кампанії, що сприяють безбар’єрності та інклюзивності

Під час Cannes Lions 2019 кампанії, що сприяють безбар’єрності та інклюзивності, становили більше половини номінантів нової категорії Creative Strategy.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

З 27 жовтня до 1 листопада в Україні вперше відбуватиметься Тиждень малих українських виробників. Його мета — підтримати представників малого ...

Найбіліший білий колір як спосіб боротьби з глобальним потеплінням

Американські науковці отримали найбіліший білий колір у світі, який так ефективно відбиває світло, що охолоджує поверхню, яка в цей колір пофарбована.