Розділяй і володарюй: для чого бізнесу медіамоніторинг і на які питання він дає відповідь

Моніторинг засобів масової інформації та соцмереж — життєво важливий інструмент у будь-якій галузі бізнесу. Сьогодні складно собі уявити велику компанію чи маленький бренд, який би не шукав новини про себе чи конкурентів у ЗМІ та в соцмережах. 

Відповідно до нового звіту про глобальний ринок інструментів моніторингу ЗМІ, опублікованому Transparency Market Research, до 2030 року очікується, що ринок інструментів медіамоніторингу досягне $11 995,4 млн, із середньорічними темпами зростання 14,1% з 2020 по 2030 рік.

Експерти платформи медіамоніторингу LOOQME розповідають про зростання ринку медіамоніторингу, а також про те, чому моніторинг ЗМІ та соцмереж важливий для бізнесу.

Чому зростає ринок медіамоніторингу?

З кожним роком самостійно стежити за всім потоком інформації про свою компанію або продукт стає все складніше. Кількість контенту, що створюється в діджитал-середовищі, може перевищувати десятки або сотні тисяч публікацій, постів, аудіо- та відеоматеріалів, в яких згадується бренд.

Хоча й значення традиційних ЗМІ для репутації бізнесу також важливе. Велика кількість популярних видань, таких як The New Your Times, Forbes, The Guardian та інші, навіть попри діджиталізацію, ще й досі зберігають друковані версії журналів і газет, тому не варто виключати їх з фокусу свого відстеження.

Згідно з даними звіту Digital in 2020 року, в січні 2020-го кількість користувачів інтернету зросла до 4,54 млрд, що на 7% більше (298 млн нових користувачів) порівняно з січнем 2019-го. Користувачів соцмереж стало 3,80 млрд, що на 9% більше (321 млн нових користувачів), ніж минулого року.

Така динаміка ще раз підтверджує, наскільки медіамоніторинг важливий сьогодні. Особливо в онлайн-середовищі. Адже частка зростання кількості користувачів інтернетом і соцмережами збільшить кількість онлайн-контенту, що, з одного боку, готується для користувачів, а з іншого — самі користувачі створюють контент і впливають на його поширення.

Розділяй і володарюй: для чого бізнесу медіамоніторинг і на які питання він дає відповідь

Топ-3 питання від бізнесу, на які дає відповідь медіамоніторинг

Експерти платформи медіамоніторингу LOOQME виділяють 3 питання, на які можна отримати відповіді за допомогою відстежування згадок про компанію і її конкурентів.

Питання 1. Яка репутація у моєї компанії, бренду або продукту?

Погляди на бізнес з боку власника, піарника або маркетолога не завжди збігаються з точкою зору клієнтів або ЗМІ. Відмінності в сприйнятті впливають на репутацію бренду. А щоб дізнатися, як саме впливають, потрібно шукати і аналізувати згадки про компанію — відгуки клієнтів, коментарі або інтерв’ю галузевих експертів, відеорозпакування продукту або сюжети в новинах на телебаченні. Всі вище перелічені згадки можна зібрати і проаналізувати за допомогою сервісів для медіамоніторингу. Тоді буде можливість оцінити свою репутацію, побачити її сильні і слабкі сторони.

Питання 2. Як я виглядаю в порівнянні з моїми конкурентами?

«Тримайте друзів близько, а ворогів — ще ближче», — так говорив китайський військовий стратег Сунь Цзи. Медіамоніторинг дає можливість:

  • порівняти себе з конкурентами;
  • зрозуміти, що вони планують робити в майбутньому і бути нарівні з ними або навіть випереджати їх;
  • отримати корисні інсайти для розвитку бізнесу;
  • уникнути помилок, що робили інші компанії;
  • дізнатися більше про найсильніших гравців ринку.

Питання 3. Як мені уникати криз або як з ними боротися?

Кризи можуть виникати миттєво. Наприклад, неправильна реакція бренду на інтернет-відгук клієнта, невдалий коментар топ-менеджера компанії про політику або гендер, що розлітається швидко, особливо в онлайн-ЗМІ і соцмережах і може сильно зашкодити бізнесу.

Другий варіант кризи виникає поступово. Наприклад, коли місяцями накопичується негатив навколо іміджу компанії і в один момент він вибухає та тиражується в медіа і соціальних мережах. Тоді потрібно знаходити джерела проблеми і відстежувати реакцію їх поширення в офлайн- та онлайн-медіа і соцмережах. З такими завданнями допоможуть впоратися спеціальні сповіщення, які можна налаштувати в сервісі моніторингу під себе і бачити, коли накопичується негатив і де його першоджерело.

Відповіді на ці 3 питання допоможуть побудувати якісні комунікацій в медіа і соцмережах і позитивно вплинуть на подальший розвиток бізнесу.

Фото на головній: Michał Jakubowski / Unsplash


Пам’ятаєте про концепцію шести сходинок креативної ефективності? В рамках Lions Live Джеймс Гарман, експерт-маркетолог з Нової Зеландії, відповів на 10 найтиповіших запитань про Creative Effectiveness Ladder, співавтором якої він є.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

2Crack від Roshen

Saatchi & Saatchi Ukraine перекусила «запару» у новому ролику

На перший погляд, це історія про новий ролик Saatchi & Saatchi Ukraine (входить до складу Publicis Groupe Ukraine) для бренду ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...