Реклама в Україні й світі: прогноз ZenithOptimedia:

 Україна

 Експертний прогноз Publicis Groupe Ukraine та ZenithOptimedia Ukraine на сьогоднішній день виглядає так:

 

 

 

Прогноз коментує директор ZenithOptimedia Ukraine Денис Сторожук: «Політико-економічна криза серйозно вплинула на національний рекламний ринок. За нашою оцінкою падіння по основних каналах медіа у 2014 році складає 22% у гривні. Тобто, падіння ринку реклами вдвічі перевищило показники падіння ВВП й наблизилося до темпів падіння кризового 2009-го року. Але, на відміну від 2009, нинішня криза має більш структурований й складний характер, оскільки виходить далеко за рамки суто економіки й супроводжується політичним та військовим протистоянням. Можна впевнено сказати, що спад 2014 року міг би бути й більшим, якби рекламодавці діяли на випередження подій.

 

Щодо медіа каналів, то падіння було нерівномірним – максимальним у пресі й зовнішній рекламі (40-45%), ТБ впало нарівні з ринком загалом, а інтернет, навпаки, зріс на 10%. Ця нерівномірність обумовлена специфікою медіа каналів і, до певної міри, має стимулювати нормалізацію цін поміж каналами.

 

Наступного, 2015-го, року ми очікуємо значного сповільнення темпів падіння. Ринок загалом відкотиться на 4%, основний спад знову припаде на пресу й зовнішню рекламу. ТБ скоротиться на 5%, а інтернет продовжить зростання на рівні поточного року. Це наш перший прогноз, і ми виходимо з того, що політично-економічна ситуація в країні не погіршиться. Звісно, що впродовж року ми коригуватимемо цифри».

 

Наш регіон

 

Увесь регіон Східної Європи та Центральної Азії, куди відносять і український ринок (оскільки від Естонії до Узбекистану останні роки спостерігаються спільні риси у розвитку та подоланні кризових явищ), цього року зростає лише на 0,4%, хоча у 2013 році зріс на 11,5%. Надалі ZenithOptimedia очікує відновлення росту: на 3,2% у 2015 році, на 6% у 2016 і на 8,6% у 2017. Після нас серед країн регіону найсуттєвіше потерпає рекламний ринок Росії – через санкції Заходу, падіння цін на нафту та відтік капіталу. Ми скоротили прогноз розвитку цього ринку до 1,8% поточного року.

 

Світ

 

У середньостроковій перспективі ми можемо розставити регіональні блоки країн на три сходинки: повільне зростання, стабільне й швидке зростання. Найповільніше зростатимуть Західна й Центральна Європа та Японія. Найшвидше – країни Латинської Америки та «Швидкісної» Азії (Китай, Індія, Індонезія, Малайзія, Пакистан, Філіппіни, Тайвань, Таїланд, В’єтнам). Решта, включно з нашим регіоном, зростатиме стабільно.

 

У абсолютних числах ZenithOptimedia прогнозує, що світовий рекламний ринок досягне наступного року розміру 545 млрд. доларів США, тобто, зросте на 4,9%. І знову ми змушені зменшити проноз зростання в порівнянні з минулим (вересневим) на 0,4%. Причини все ті ж – невпевненість рекламодавців у зв’язку з подіями в Україні та слабким економічним зростанням у Єврозоні.

 

Витрати на рекламу в різних медіа

 

Інтернет і надалі зростатиме швидше за інші медіа, додавши 17,1% цього року. Впродовж наступних трьох ми прогнозуємо зростання на 15% в середньому на рік. Зокрема, «традиційна» банерна реклама (ми до неї зараховуємо, окрім власне банерів, ще й онлайн-відео та соціальні мережі) зростатиме на 18% щороку по 2017 включно, контекстна реклама – на 14%, а оголошення – на 6%.

 

Водночас, найбільше сприятиме зростанню світового рекламного ринку мобільна реклама (та, яку споживач отримує через мобільні пристрої, тобто, смартфони та планшети). Телебачення досягло свого піку після трьох з половиною десятиліть стрімкого зростання. Тепер на долю ТБ у рекламному «пирозі» чекає дуже повільний, але спад. Клієнти потроху починають переводити малі бюджети з телебачення у онлайн-відео, доля якого зростатиме з 1,9% зараз до 2,8% у 2018 році. Відтак, частка об’єднаного теле-відео сектору ринку скоротиться лише на 1,3% – з 41,3% цього року до 40,2% у 2017 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Аналоговий підхід до планування ремонту: виробник фарб створює мініатюрні діорами

Найцікавіші фото кімнат, що чекають на ремонт, перетворяться на напрочуд деталізовані мініатюрні діорами, як слід пофарбовані експертами компанії.

Стартує нова комунікаційна кампанія Borjomi, присвячена 130-річчю бренду

Borjomi святкує 130-річчя з моменту, коли у Парку мінеральних вод, сучасний Боржомі-Хараґаулі, розпочав свою роботу перший розливний завод. Сьогодні бренд ...

Бренд-агенція UAGENCY зняла ролик про новий етап розвитку інноваційного парку UNIT.City

Команда бренд-агенції UAGENCY створила відеокомунікацію, в основу якої ліг інсайт: сьогодні UNIT.City об’єднує безліч талановитих і працьовитих людей, сприяючи підвищенню ...

Онлайн-конференція CASES: Marketing, Strategy & PR оголосила програму

11 липня онлайн-конференція CASES: Marketing, Strategy & PR збере представників бізнесів, креативних організацій та державних інститутів, щоб поділитись досвідом кризового ...

Усі медичні послуги в смартфоні: Fedoriv Agency презентували оновлений сервіс Doc.ua

Медичний онлайн-хаб Doc.ua презентував нове позиціювання та мобільний застосунок, у якому зібрано 1500 закладів охорони здоров’я, 11400 лікарів і понад ...

Твій екопростір: vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка

Твій екопростір: vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка

Креативна агенція vandog agency здійснила ребрендинг Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка (тепер вже ботсаду ім. Гришка). В основу нової ...