Ярослав Ведмідь: Менше реклами – більше сервісів

 21-22 березня в Mercury Congress Hall відбудеться конференція UADIGITALS-2019, присвячена цифровому маркетингу. Серед виступаючих буде Ведмідь Ярослав, головний стратег та засновник агенціі Postmen. У своєму докладі на тему «е-коммерс платформи в передчутті приходу Amazon.com, або чи буде українська фарма-розетка, банкінг-розетка і черіті-розетка?», спікер розповість про особливості створення і просування проектів в даній сфері.

Які тенденції з’явились в сфері digital у 2018 році? Що з новинок ви успішно застосували, а від чого – навпаки, відмовились?

Головна тенденція українського ринку полягає в тому, що тут Digital прибрали як самостійну категорію серед агенцій. Тепер диджітальщикам треба визначатись – вони в креативі, медіа чи маркетингових сервісах. Як на мене, це трохи штучна розтяжка, яка для багатьох клієнтів ускладнює розуміння специфіки диджитал маркетингу. Клієнтам і без того важко – все більше нових ідей, кейсів, прикладів. Купа конференцій і семінарів, де все більше гуру-харизматів презентують проривні ідеї і механіки. Що з цього для мене і мого бізнесу? З чого почати? Як втілити мої задуми? Ринок на ці питання відповідає все гірше. Як писав Ювал Ной Харарі в своїй останній книзі – в світі, наповненому другорядною інформацією, ясність – це сила! Тому ми змістились саме сюди – працюючи з клієнтами над маркетинговими і бренд-стратегіями, веб-платформами, креативними кампаніями від проблеми і до рішення. Ми стали в повному сенсі цифровою агенцією – розуміючи бізнес і його потреби, допомагаючи спаковувати стратегії і проекти, реалізовувати їх силами Postmen та найкращих спеців і команд на ринку.

Який у минулому році був найскладніший кейс? Як ви його вирішили?

Завжди складно працювати з малобюджетними проектами, та ще й в умовах, коли клієнт формує великі очікування. У випадку промо-кампанії серіалу “Школа” для каналу 1+1 ми також зіштовхнулись з необхідністю всю кампанію запускати перед ТВ-анонсами. Поза тим, стратегія старту з Instagram з концепцією top.school дозволила ще до початку анонсування серіалу мати 170 тис фанів і 350 тис до завершення першого сезону. На офлайн зустріч прийшли 9000 школярів у Києві і понад 5000 у Львові. За перший сезон #Школа постала не лише як абсолютний лідер ТВ-ринку за рейтингами, але і потужний бренд в молодіжній аудиторії. З літа канал запустив мерчандайзинг, а на другий сезон практично всі молодіжні бренди були серед партнерів і рекламодавців #ШКОЛА. Одним словом, від ідеї до соціального феномену і потужного бренду всього за кілька місяців. Ще більш складним був проект для Electrolux UltraSilencer – тихі пилососи, для яких ми точно визначили цільову аудиторію (digital moms) і інсайт (шум тихого пилососа заколисує), змогли досягнути цифрових мам крутими комунікаціями і забезпечити зростання продаж в 2 рази по відношенню до попереднього року. Саме цей кейс, як на мене був нашим найкращим у 2018.

На ваш погляд, як змінюється ринок цифрової реклами у Україні та світі?

Якщо одним реченням про світові і українські тренди, то я сформулюю: «Менше реклами – більше сервісів». Боротьба за увагу настільки жорстка, що люди не хочуть витрачати час просто на чергові кольорові картинки. Вони шукають цінність – емоційну чи раціональну. Тому щоб отримати увагу і надовго прикувати її до бренду чи персони, кольорових логотипів мало – потрібні серйозніші підстави. Тобто без хорошого дизайну нікуди, але це як і туалет в офісі – це the must і не дасть вам конкурентних переваг. Цінність, цінність і ще раз цінність – наші очі і розум весь час вишукують її в пропозиціях наших клієнтів. Ми створюємо з ними ціннісні пропозиції чи сервіси і вже потім рекламуємо їх.

 Які навички та спеціалізації будуть користуватись попитом в найближчі роки?

В Україні 2019 – це рік виборів – президентських, потім парламентських, а в 2020 нас ще й місцеві чекають. Політична реклама дуже сильно впливає на ринок у всіх його частинах. Політика перетягує до себе кадри, і людей стало ще важче шукати. Бюджети виборчих штабів і навколополітичних проектів великі і призводять до медіа-іфнляції. В соцмережах до мінімуму скоротились органічні прояви – вірусні ефекти, тому що стрічки забиті прокачаними політичними постами і сітериками бото-ферм. Головний навик сьогоднішніх компаній – як збирати найкращих людей під складні задачі. Для цього, традиційні концепції перестають підходити – виграють команди з сильною серцевиною (core team) і спроможністю швидко добирати кваліфікованих людей в проект. Тому, проектний менеджмент, вміння працювати в командах, командно рухатись і перемагати – ось головні навики цього року та й найближчого майбутнього.

Ваші побажання учасникам рекламного ринку

Я вкотре закликаю до максимальної ефективності, що для мене значить кілька правил. 1. #нівідкатам – якщо в контракті є відкат, такий контракт за визначенням не може бути ефективним. 2. Доказовість як основа всіх дій – не поміряв – не роблю.  3. Тестувати нові ідеї, швидко відмовлятись від неробочих, масштабувати все, що злітає. Всім хороших клієнтів, натхнення і кампаній міжнародного рівня!

Дізнайтеся більше про виступ цього та інших спікерів! Перейдіть сюди для того, щоб зареєструватись на конференцію.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Техогляд дитини: Unicef і Platfor.ma запустили іронічно-автомобільний проєкт про вакцинацію

Інтернет-журнал Platfor.ma разом з ЮНІСЕФ Україна та USAID вирішили креативно нагадати про важливість та необхідність вакцинації. Разом вони розробили проєкт ...

crello

Створювати контент просто: Crello запускає глобальну бренд-кампанію

Crello, онлайн-редактор графіки для створення статичних та анімованих дизайнів, разом з маркетинговим агентством Fedoriv створили бренд-кампанію Design it your way. ...

Паперові мотоцикли та пластилінові зайці: шість кампаній, що вражають майстерністю анімації

Серед кампаній, що відзначилися майстерністю анімації, можна побачити теплі різдвяні історії, метаморфози мотоциклу та різнокольорових пластилінових зайців.

Чому звукові логотипи почали дратувати людей під час карантину (і що з цим робити)

Студія аудіобрендингу Man Made Music спробувала з’ясувати, як саме пандемія змінила ставлення до брендів, і, зокрема, як вплинули на це звукові логотипи.

Картонний вболівальник вирушає на пошуки пива у новій рекламі Bud Light

В цьому кумедному відео картонний вболівальник «Нью-Йорк Джаєнтс» раптом оживає і вирушає у епічний квест. Заради пива, звісно.

Страшенний вибір. Фокстрот показав у рекламі рімейк відомого фільму жахів

Для зйомок нового рекламного ролика бренд Фокстрот вирішив використати сюжет із популярного трилеру «Дзвінок» (The Ring) та відзняти одну з ...