До нас звернувся бренд, що вже був дуже впізнаваним і популярним. Йдеться про Döner Mаркет — один із найвідоміших в усій Україні брендів фастфуду.
Завдання
Під час брифінгу замовник озвучив завдання: створити потужну іміджеву комунікацію про бренд.
- Збільшити й до того досить високу впізнаваність бренду та закріпити її у лояльної аудиторії.
- Пропрацювати сумніви, стереотипи й недовіру, які є у значної частини аудиторії, щодо шаурми та фастфуду загалом.
У роботі ми спирались на вже існуючий концепт «що ближче, то зрозуміліше». Важливо було показати, що донер та шаурма якісний, смачний і потрапляє до кожного на 100 % свіжим. У результаті кампанії Döner Mаркет у споживачів мала закріпитися асоціація донеру зі свіжістю та увагою до кожного інгредієнта, адже ми нічого не приховуємо.
Креативне рішення
Засновуючись на вже існуючому концепті, ми разом із командою бренду розробили інфлюенс-кампанію із креативним меседжем «Відвертий донер та шаурма». Наш донер відвертий, бо йому немає чого приховувати: ти можеш його розрізати та смакувати з другом, можеш уважно стежити за процесом приготування — донер завжди буде ідеальним. Така комунікація дозволяє смачно і крупно показати шаурму, й дає нам різні можливості сторителінгу — через прості історії показати свіжість та апетитність інгредієнтів. Контент створювався у форматі коротких сюжетних історій, де кожен блогер розкривав свою ситуацію споживання, яку ми пропрацювали разом у ТЗ: коли повів її на ідеальне побачення, коли взяли одну шаурму на двох і попросили її розрізати, коли купив собі донер та довелось ділитись з другом / коханою тощо.
Простота концепту, релевантність і зрозумілість для аудиторії давала можливість інтегрувати його у дописи для інстаграм та телеграм-каналів, а також створити якісні цікаві матеріали у ЗМІ на підтримку основної інфлюенс-кампанії.
Процес
У процесі реалізації проєкту було використано креативну та логічну комунікацію, що стимулювала не лише іміджевий розвиток бренду, а й позитивно вплинула на продажі. Комунікація була побудована для різних соцмереж із використанням рилз, тиктоків та сториз. До загальної медіастратегії увійшов контент у телеграм та онлайн-медіа.
У процесі реалізації проєкту були створені маленькі сюжетні історії: від побачень до доставки, з кулінарними експериментами та майже ревізорськими перевірками донерів. Блогери показували процес приготування шаурми та робили порівняння між різними закладами. У роликах вони акцентували увагу на важливості походження м’яса як головного інгредієнту страви.
Такі відео відзняли блогери, з якими ми співпрацювали: Анна Бузінська, Ліза Гацко, Марго Орманді, Віктор Замрій.
В аудиторії, перш за все, формувалася стійка емоційна асоціація: Döner Mаркет — смачно та безпечно. Адже ми показали кожен інгредієнт зблизька.
https://www.instagram.com/reel/CsOglZrAoxO/?igshid=MmJiY2I4NDBkZg%3D%3D (відео 1)
Блогери акцентувались також на перевазі продукту: швидко / ситно і показували весь процес приготування та куштування свого обіду (адже блогери зайняті люди)).
https://www.instagram.com/reel/Cr3IsFnLE6e/ (відео 2)
У іншому сценарії ми запропонували використати ситуацію з доставкою додому родинної вечері, так змогли показати пакування та як вона чудово виглядає навіть після невеликої подорожі.
https://www.instagram.com/reel/CsbkghhA1Ss/?img_index=1 (відео 3)
Ми намагались зробити огляди максимально корисними для аудиторії: тому відео виходили ревізорськими, такими, що дозволяли зазирнути прямо за лаштунки та подивитися на те саме м’ясо для вашого донера.
https://www.tiktok.com/@ormandi/video/7232342821905157382 (відео 5)
Інсайт від команди: ми, як завжди, постаралися надати максимум інформації блогерам, і навіть розробили умовні сценарії історій. Маючи готові механіки, блогери відзнімали за ними віральні відео, які органічно вписалися у концепцію рекламної кампанії: не хочеш готувати — є смачний донер, — Тоня Кузьміч, креативна директорка OMG agency.
Результати
У результаті бренд «Döner Mаркет» отримав значну кількість контактів зі споживачами. Ми перевиконали план у 2,2 рази та знизили СРМ по контактах на 54,7 %. Блогери допомогли підвищити впізнаваність бренду, про що кажуть коментарі під їхніми постами.
За допомогою інфлюенс-маркетингу вдалося пропрацювати сумніви та болі ЦА, пов’язані з якістю продуктів та тим, що споживання фастфуду може бути не корисним.
Високі результати комунікаційної кампанії забезпечили кілька складових:
1) чітка і зрозуміла різним сегментам аудиторії креативна ідея;
2) вдало обрані основні меседжі кампанії;
3) правильний підбір комунікаційних каналів та блогерів;
4) якісний контент завдяки прописаним сценаріям нашої креативної команди;
5) підтримка у медіа та телеграм.
Завдяки цьому нам вдалось забезпечити високі охоплення контенту, а це вплинуло на всі показники бізнесу клієнта.