Емі Х’юстон, директорка видання The Drum з питань стратегії в соціальних медіа, назвала кілька хороших прикладів того, як кампанії відомих брендів вдаються до gif-зображень і закільцьованих відео в соцмережах, щоб привернути увагу до бренду, просувати свій продукт і водночас трохи розважити свою аудиторію.
Скромні gif-зображення (Graphics Interchange Format) були створені в 1987 році і подібно до мемів з того часу значно еволюціонували. Гіфками часто приправляють твіти або чати у WhatsApp, щоб ті не були такими прісними. Але потенціал цих коротких відеофрагментів є значно більшим.
Зокрема, минулого тижня сервіс Spotify та Giphy, найбільша бібліотека gif-зображень, дали своїм користувачам можливість за допомогою гіфок знайомитися з музикою таких виконавців як Нікі Мінаж, Дожа Кет, Пост Мелоун та інші. Це унікальне партнерство викликало велике зацікавлення серед спільноти меломанів, оскільки воно запропонувало їм ще один (дуже креативний!) формат спілкування на улюблену тему в соцмережах.
Платформа Giphy стверджує, що вона щодня демонструє понад 10 мільярдів гіфок аудиторії в понад 700 мільйонів людей. Так вона, мовляв, «допомагає їм із самовираженням і робить щоденні розмови цікавішими».
То як бренди можуть інтегрувати gif-зображення в свою стратегію в соціальних медіа?
Відеостратегії за ці останні кілька років переживають злет популярності завдяки TikTok, Instagram Reels тощо. Демонстрація свого унікального характеру є дуже важливою для брендів, які прагнуть сформувати зацікавлену аудиторію. Тому багато хто з них зараз використовує гіфки і закільцьовані відео, щоб показати себе і свою продукцію та ініціювати обговорення серед споживачів.
Calm
Благодійна організація Calm, що спеціалізується на психологічній підтримці, творчо підійшла до закільцьованих відео в інстаграмі, щоб популяризувати медитацію, яка за час пандемії стала дуже корисним способом «розрядки». Такий відеоконтент і обізнаність щодо потреб аудиторії виявилися доволі ефективною тактикою.
Привернення уваги до продукту за допомогою гіфок і відео в соцмережах сприймається дещо інакше, ніж традиційна реклама, і споживачі часто ставляться до них прихильніше.
Пріоритетною тут має бути саме креативність, а не спонукання зробити покупку, інакше такий контент не спрацює, стверджує Саймон Френд з медіаагенції the7stars. Не варто влізати в цей формат лише для того, щоб мозолити людям очі своїм брендом чи продуктом.
Starbucks
В різдвяній кампанії 2020 року мережа Starbucks вдалася до gif-зображень і закільцьованих відео в соцмережах, щоб привернути увагу до спецпропозицій в своєму меню. Споживачам часто не вистачає часу або терпіння, щоб прокрутити меню до кінця, тому гіфки виявилися геніальним способом здійняти хайп навколо продукту.
Як стверджує Адам Харріс, директор з бренд-партнерства платформи Twitch, гіфки є бюджетним способом панорамно показати свій продукт. Але тут необхідно зберігати автентичність для своєї аудиторії.
«Навчіться говорити мовою тієї спільноти, до якої ви звертаєтеся, і тоді взаємодія з нею допоможе вам процвітати», – пояснює він.
Сторітелінг – важлива частина маркетингу, і гіфки можуть бути використані саме з цією метою. Візуальна мова вирізнить ваш бренд з-поміж інших так, як цього не здатні зробити слова на сторінці.
Чудовим прикладом цього є те, як Google використовує gif-зображення в інстаграмі, щоб просувати різноманітні події. Виконані вони незмінно у впізнаваному стилі бренда з його яскравими кольорами. Важливо, щоб бренд зберігав свою цілісну особистість незалежно від комунікаційного каналу. Гіфок це стосується також – соцмережі рухаються швидко, тож бренди повинні дати своїй аудиторії причину зупинитися на мить і перестати скролити.
Одним із найкращих аспектів соціальних медіа є їх креативний потенціал. Гіфки і закільцьовані відео відкривають можливості до цікавого діалогу з аудиторією. Унікальність, послідовність і сучасний підхід до знайомства зі своїми продуктами є тим, на що варто зважати брендам, коли вони розробляють стратегію для соцмереж. І все це можливо зробити за допомогою gif-зображення.
Ось ще п’ять прикладів використання gif-зображень в маркетингових кампаніях з добірки Cannes Lions. Плюс спосіб нагадати про те «як було» і «як стало».