Нещодавно відбувся фінал 54-го Чемпіонату з американського футболу (SuperBowl). З огляду на це, команда Cannes Lions вибрала з архіву The Work п’ять незвичайних рекламних кампаній, які свого часу здобули винагороди на Міжнародному фестивалі креативності та докорінно переосмислили те, якою може бути реклама під час футбольного матчу.

1. It’s a Tide Ad (агенція Saatchi & Saatchi для P&G)

Численні нагороди, зокрема Гран-прі у категорії Film Lions 2018 року

У цій кампанії актор Девід Гарбор (David Harbour) висунув думку, мовляв, щоразу, коли ми бачимо чистий одяг у рекламі, це автоматично перетворює її на рекламу Tide. Щоб довести це, він «зазирає» у рекламу інших категорій (машини, пиво, прохолоджувальні напої, парфумерія, засоби гігієни та навіть аудіосистеми) і всюди знаходить бездоганно чистий одяг. Після чого він пропонує глядачам самим розсудити, що з того, що вони бачать на екрані, насправді є #РекламоюТайду.

2. Твіт Oreo Blackout (агенція 360i для Mondelez International)

Численні нагороди, в тому числі срібло у категорії Direct Lions 2013 року

Супербоул є найпопулярнішим телевидовищем у США. Проте у 2013 році через перебої з електроенергією гру було перервано і вся аудиторія (понад 100 мільйонів глядачів) кинулася у соцмережі, щоб обговорити те, що трапилося. Бренд Oreo буквально за кілька хвилин влучно прокоментував цю ситуацію у Twitter, що не могло не пройти повз увагу його аудиторії. В першу ж годину цей твіт отримав 16000 перепостів у Twitter, а також 5000 перепостів і 18000 лайків у Facebook. Загалом, один крихітний твіт кілька тижнів протримався на вершині масмедіа, і побачили його 525 мільйонів людей (що в 5 разів більше за кількість глядачів Супербоулу). І на все це компанії не довелося витратити ані долара.

3. If We Made It (агенція Droga5 для Heineken)

Численні нагороди, зокрема Срібний лев у категорії Creative Effectiveness 2013 року

Пиво, яке почали варити у 1927 році в англійському місті Ньюкасл, свого часу успішно вийшло на американський ринок. Проте у році 2013 його перспективи були вже не настільки безхмарні, оскільки пиво, як напій, почало втрачати популярність, а конкуренція з мегабрендами та крафтовими броварнями ставала дедалі запеклішою. Кошти, які танули просто на очах, треба було вкласти у щось, що дійсно привернуло б увагу до бренда. Аналіз даних показав, що найкраще продається те, про що найбільше говорять. А найкращий спосіб опинитися в центрі уваги полягає в тому, щоб вклинитися в чужу розмову. І так вже вийшло, що на той час головною темою всіх дискусій за келихом пива був Супербоул. От тільки це щорічне видовище практично монополізували великі компанії і бренду Newcastle воно було не по кишені. Він не мав права навіть назву S**** B*** у своїй рекламі використовувати.

Тому Newcastle вирішив «присусідитися» до цього заходу, пародіюючи типову рекламу інших пивоварних компаній. Тактика була досить простою: опинитися в центрі розмов, привернути увагу якомога більшої аудиторії та, якщо пощастить, підняти такими чином продажі.

4. Exclusive the Rainbow (агенція DDB Chicago для Mars)

Численні нагороди, серед яких Золоті леви у категоріях Brand Experience & Activation та Social & Influencer 2018 року

Агенція DDB Chicago, в свою чергу, дійсно створила епічний ролик до Супербоулу, але показала його одній-єдиній людині. Замість того, щоб намагатися завоювати серця мільйонів (як це зазвичай буває), цей ролик мав сподобатися лише одному глядачеві – підлітку Маркосу Менендесу з Канога-Парк, справжньому фанату Skittles. Ця ідея була реалізована у три етапи, кожен з яких був покликаний перетягнути на себе увагу глядачів. Аудиторія кампанії 2018 року напередодні матчу була на 10% більшою, якщо порівняти з попереднім, 2017, роком (коли у Skittles справді був ролик до чемпіонату). У рейтингу найпопулярнішого цифрового контенту брендів вона тоді посіла шосте місце, змусивши потіснитися чимало великих компаній, які зробили великі ставки на рекламу, що йде безпосередньо під час гри.

5. 1 Second Ad (агенція Saatchi & Saatchi New York для Miller Brands)

Срібло у категорії Film Lions 2009 року

Щоб не витрачати 3 мільйони доларів на 30 секунд ефірного часу, компанія під час матчу показала ролик тривалістю всього 1 секунду. Ще декілька односекундних роликів були розміщені на сайті Miller High Life. Така підготовча робота принесла компанії більшу присутність у медіа-просторі, і вдалося це їй практично безкоштовно.

Ілюстрація в заголовку: https://ua.depositphotos.com/

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«ЛЮКС» відзначає 20 років на ринку України новим роликом та оновленим дизайном

У березні на екранах українських телевізорів з’явилася нова реклама бренду «ЛЮКС», присвячена святкуванню 20-річчя присутності бренду на ринку України. У ...

Платформа Playform пропонує кожному креатору тренувати штучний інтелект з нуля особисто для себе

Платформа Playform намагається зробити мистецьку сторону штучного інтелекту доступною для креаторів та пропонує зручний інтерфейс.

Borderlands Science: як відеогра допомагає науковцям вивчати мікрофлору людського тіла

Нова інтерактивна міні-гра Borderlands Science – це спосіб допомогти науковцям, які працюють у галузі біомедицини та вивчають мікрофлору людського тіла.

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Рейтинг популярних сайтів за березень 2020 від Kantar

Згідно з даними Kantar CMeter, новинні ресурси та освітні портали для школярів суттєво збільшили свої охоплення у березні. Також українці шукали лікарські ...

ArtOfQuarantine_Cover_1920x180

Шедеври світового живопису закликають протистояти коронавірусу

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримало інформаційну кампанію «Мистецтво Карантину», ідея якої належить креативній агенції LOOMA. Надзвичайна ситуація, масова ...

Кураж онлайн кавер

Кураж онлайн продовжується: розклад активностей на тиждень

Кураж — улюблена київська барахолка — із приходом карантину вийшов в онлайн, щоб не розлучатися зі своїми гостями. Онлайн-заходи вдало ...