Голова правління холдингу Atlantic Group та Perekhid Outdoor Том Годдард виступив на міжнародній конференції з маркетингової комунікації Out Of Home Forum, що відбулася нещодавно в Києві.

Очікується, що в 2020 році частка DOOH досягне 42% від ООН у світі. Лідером є і залишиться Велика Британія з часткою DOOH майже 60%.

За прогнозом Global Entertainment & Media Outlook 2019–2023, диджитальна зовнішня реклама займатиме друге місце за темпами зростання, поступаючись тільки мобільному інтернету. Очікуване зростання витрат на всі медіа складає 3,9%, у той час як очікування щодо зростання витрат на DOOH (Digital Out Of Home) — більш ніж 10%. Попри це, традиційна зовнішня реклама суттєво випереджає телебачення за очікуваними темпами зростання: зростання витрат на ООН очікується на рівні 3,7%, тоді як прогноз щодо телебачення — всього 0,6%.

За даними досліджень Nielsen 2019 (для дорослої аудиторії 16+), ООН активує використання мобільних пристроїв. Про це йдеться в звіті Out of Home Advertising Association of America.

42% респондентів використовують онлайн-пошук (наприклад, Google) для пошуку інформації про рекламодавця, отримують доступ до дисконту — 33%, відвідують сайт рекламодавця — 32%.

Майже 66% респондентів так чи інакше реагують на ООН, використовуючи мобільний пристрій.

Такий тісний зв’язок ООН-реклами та мобільного інтернету дає змогу спрогнозувати майбутнє ООН. DOOH — це сьогоднішній день для зовнішньої реклами в світі та найближче майбутнє в Україні. Наступним етапом розвитку OOH стане симбіоз ООН та BigData.

З огляду на трансформацію ринку ООН ключову роль відіграватимуть якісні системи вимірювання ефективності зовнішньої реклами. На думку Тома Годдарда, очікування індустрії ООН від систем вимірювання впливу зовнішньої реклами щонайменше суттєво диджиталізуються в найближчому майбутньому. Запит OOH до ресечерів буде:

  • підвищити точність вимірювання
  • дати змогу вимірювати та оцінювати кросмедійні кампанії
  • розробити ефективне таргетування аудиторій
  • допомогти автоматизувати планування
  • дати змогу вимірювати успішність кампаній
  • валідувати цінність креативних/нестандартних кампаній
  • стимулювати збільшення інвестицій в ООН

Україна лише починає диджиталізувати зовнішню рекламу. Лідером за кількістю DOOH є Київ — понад 100 диджитал-панелей. Проте частка диджитал ООН — лише 1% від столичного інвентаря зовнішньої реклами. Тому очікування щодо росту ринку є досить високими: експерти прогнозують 100–150% зростання кількості конструкцій на рік.

Цього року відбулося одразу дві знакові події, які відкриють нові можливості для розвитку сегменту DOOH. ІКЗР розробив стандарти цифрової зовнішньої реклами України, а дослідницька компанія Doors Consulting інтегрувала методологію розрахунку медіапоказників DOOH в модель досліджень зовнішньої реклами. На першому етапі з урахуванням численних факторів розраховуються загальні медіапоказники диджитал-панелей. На другому етапі відбувається оцінка загальної аудиторії для кожного рекламного сюжету окремо. Для цього враховують: швидкість транспортних потоків, відстань видимих конструкцій, мінімальний час контакту з сюжетом, тривалість рекламного ролика і рекламного блоку.

Розрахунки ефективності рекламних площин здійснюються відповідно до стандартів міжнародної дослідницької асоціації ESOMAR, які були розроблені за участю Асоціацій зовнішньої реклами Америки (OAAA) і Європи (FEPE International).

Тому обчислення ефективності зовнішньої реклами в Україні відповідає світовим стандартам, а прозорість досліджень пасажиропотоків контролюється фахівцями Індустріального комітету зовнішньої реклами України.

Враховуючи світові тренди, можна очікувати стрімкого зростання диджитал ООН в Україні у найближчі кілька років та підвищення інтересу рекламодавців до цього типу носіїв після інтеграції методології оцінки DOOH в дослідження зовнішньої реклами Doors Consulting.

Ілюстрація в заголовку: https://ua.depositphotos.com/

 

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

MGID

MGID запускає контекстний фільтр статей зі згадками COVID-19

Міжнародна платформа нативної реклами MGID розширює можливості свого brand safety рішення для рекламодавців, запустивши новий контекстний фільтр. Він дозволить оминати ...

NESCAFE_3in1_XXL_Informer_040220b

Розмір стіка має значення. Запуск Nescafé 3в1 у новому XL-форматі

Чим більший стік, тим більше позитивних вражень. І кожний рекламний матеріал став відображенням цього твердження у новій кампанії Publicis Ukraine ...

Комунікація в часи пандемії: як не справити враження опортуніста

З точки зору піару далеко не кожен підхід до комунікації у часи кризи буде правильним. А неправильний підхід може надовго підірвати репутацію бренда.

Havas PR Київ анонсує перезапуск: новий топ-менеджмент, концепція та стратегія

Агентство Havas PR Kyiv, яке входить до складу Havas Creative Group Ukraine, анонсує перезапуск команди. Даниїл Ваховський став керуючим партнером ...

Когда браузер становится боссом

В cookie-free рекламном ландшафте будущего браузеры и операционные системы встанут на страже цифрового маркетинга в качестве «привратников». И новый расклад ...

Спортсмени-олімпійці у соціальній рекламі від Visa закликають мити руки та сидіти вдома

Спортсмени-олімпійці у соціальній рекламі від Visa показали, що вони миють руки, не забувають про антисептик і взагалі тренуються вдома.