Елтон Джон написав українцям листа до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Знаменитий музикант, благодійник і громадський діяч, сер Елтон Джон звернувся до українців напередодні 30-го Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – його лист опублікований сьогодні у газеті «Факти та коментарі». Інше його звернення – до міжнародної спільноти – з’явиться 1 грудня у британській газеті Evening Standard.

У зверненні музикант засвідчив свою любов до України й щиру приязнь до українців та закликав зробити доступним тестування на ВІЛ, боротися з дискримінацією ВІЛ-позитивних людей та надати їм необхідну підтримку й допомогу.

Лист співака, доступний читачам як у друкованому накладі газети, так і на сайті видання, опублікований за сприяння Фонду Олени Пінчук – багаторічного партнера СНІД-Фонду Елтона Джона.

«Дорогі українці!

У той час, як я пишу цього листа, 37 мільйонів людей в усьому світі живуть з ВІЛ. Тільки в минулому році 1,8 мільйона людей інфікувалися ВІЛ та 940 тисяч людей померли від СНІДу.

Це не повинно відбуватися.

Сучасні ліки не тільки дозволяють тим, хто живе з ВІЛ, мати повноцінне життя, але й унеможливлюють передачу вірусу іншим.

Проблема полягає в тому, що занадто багато людей все ще не усвідомлюють, що вони піддаються ризику, дуже бояться стигми або позбавлені можливості пройти тест на ВІЛ.

Саме тому ми підвищуємо обізнаність у містах по всьому світу, щоб боротися із соромом, пов’язаним з ВІЛ; сприяти безпечному, доступному тестуванню; а також допомагати людям з ВІЛ отримати необхідне лікування.

«Знай свій статус» – тема 30-го Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Чому? Тому що всі повинні розуміти ризики ВІЛ, та всі, хто потребує, повинні мати шанс на достойну допомогу та підтримку. Це можливо лише тоді, коли ми знаємо свій статус.

Я люблю Україну та знаю українців як гідних і добрих людей. Я вірю, що Київ та решта міст України можуть зробити тестування на ВІЛ нормальним явищем та зруйнувати стигму, яка все ще оточує вірус. Я вірю, що ми можемо охопити всіх людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, та тих, хто знаходиться у зоні ризику.

Давайте надамо їм допомогу, якої вони потребують, та впевнимося, що ніхто не залишився позаду, де б вони не жили та хто б вони не були. Zupinimo Snid Razom!!

З великою любов’ю та вдячністю,

Елтон»

Нагадаємо, у 2007 році музикант дав перший благодійний концерт на Майдані Незалежності в Києві, присвячений боротьбі зі СНІДом в Україні. Послухати знаменитого музиканта прийшли більше 200 тисяч українців. У прямому ефірі концерт дивилися близько 5 мільйонів глядачів.

Цього року на Арт-заводі Платформа в Києві відбувся спеціальний благодійний Кураж Базар, гостем якого на запрошення Фонду Олени Пінчук став Елтон Джон. 4,5 тисячі людей відвідало захід за день, і більшість з них взяли участь у освітній програмі, спрямованій на здоровий спосіб життя та безпечну поведінку. Кульмінацією дня стало звернення знаменитого музиканта до українців, організоване радіо Хіт FM, та інтерв’ю сера Елтона ведучим – у прямому ефірі радіостанції його слухали майже 900 тисяч чоловік. Загалом радіоаудиторія цього дня, присвяченого темі СНІДу, склала майже 2,4 мільйона слухачів.

ВІЛ/СНІД в Україні – статистика

За десять місяців 2018 року в Україні за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України було зареєстровано 14 797 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 1 975 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 330 415 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 47 646 людей. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Київська й Миколаївська області, а також Київ.

Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз – станом на 1 жовтня 2018 року на обліку в Україні перебуває 144 633 ВІЛ-позитивних пацієнти.

Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. У 2017 році цей показник склав 64 відсотки.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Реалізм, гумор і гострі теми: батьки та діти в креативних кампаніях

Ці шість робіт з архівів «Каннських Левів» показують, якими постають справжні батьки та діти в креативних кампаніях. Навіть якщо ті діточки чотирилапі.

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards. Огляд номінації «Соціальний проєкт року»

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

WOW-ефект як ключовий засіб закріплення меседжу івенту

WOW-ефект — це, мабуть, один із основних засобів закріплення меседжу заходу. Бо зазвичай момент WOW відбувається в кульмінаційній частині події, ...

Media Maker – нове спеціалізоване агентство в складі dentsu Ukraine

Агентство Media Press, яке існує на ринку з 2003 року, стає Media Maker. Серед сервісів агентства: PR, інтегровані рекламні кампанії ...