Citroën + дрон = ❤ або як ми святкували 100 років відомого бренда

Цього року автопром відзначив дуже важливий ювілей — ексцентричному бренду Citroën виповнилося 100 років. Перед нами був виклик придумати, як відзначити цю дату в діджиталі та підкреслити століття інновацій. Тож, хочемо детально розказати про наше бачення сотого ювілею марки — проект “100 років Citroën”.

Головний офіс Citroën підготував кілька великих активностей, було відкрито цифровий музей Citroën Origins, де можна переглянути всі моделі, що випускалися виробником за цей час. Це справді крутий сайт із великою кількістю цікавого контенту та якісним продакшеном. Коли ми отримали бриф на цей проект для нашого ринку, однією з перших ідей було “так давайте перекладемо контент цього музею на українську!”.

Проте через складні адміністративні процеси від цього довелося відмовитись. Інші ідеї з першої презентації були більш креативними, різних форматів та виявились “out of budget”. Без урахування медійних витрат, більшу частину бюджету довелося б витратити на інфлюенсерів, логістику проектів або веб-розробку. Нам, разом із клієнтом, дуже не хотілося пропустити цю важливу подію для Citroën. Тому, щоб наблизитись до наших реалій, у брифі з’явився рядок “ідея має бути реалізована внутрішніми ресурсами агенції”.

Креативний директор NGN.agency Стас Стояцький розповідає, як з’явилась ідея проекту:

Стас Стояцький, креативний директор NGN.agency

“Я підписаний на багато спільнот фотографів і якось увечері у фейсбук-стрічці мою увагу привернув цікавий візуальний прийом. Він нагадав про візуальні ефекти з фільму Inception (“Початок”). Потім я знайшов його назву — droneception, а у Гуглі та на Пінтересті — досить багато якісного контенту. Я подумав, що буде кльово інтегрувати локальні краєвиди з авто Citroën на передньому плані, підкріпивши це меседжем про 100 років. Написав про це до внутрішнього чату проекту — і креативна команда одразу підтримала ідею. Наступного дня ми докрутили її, розписали екосистему, знайши мануали зі створення droneception. Дізналися, у кого зі знайомих є дрон, а з дизайнерами зібрали тестовий макет та навіть затестили, як він виглядатиме у форматі 3D-посту на фейсбуці. Після презентації ідеї ми швидко отримали ОК від клієнта та запустили проект у роботу.”

Коротка довідка:

Droneception — метод склейки декількох іміджів у один, який дає сюрреалістичний ефект. Дрон піднімається в одній точці та робить знімки у потрібному ракурсі, потім всі знімки збираються в одне фото.

Був момент, коли ми дивилися на робочі матеріали і замислилися: “Якщо все виглядає так круто, можливо, такий прийом вже використовувався у рекламі?”. Ми знову почали гуглити та копирсатися у рекламних архівах. Та знайти приклади використання droneception у рекламі авто або загалом у комунікаціях нам не вдалося. Тож, цілком можливо, проект Citroën100 — це перше використання прийому droneception у світовій рекламі.

 

Олег Олексюк, лідер SMM-проектів Citroën, розповідає, як проходили зйомки:

“Ми вивчили мануали і на папері все виявилось не так вже й складно. Та було кілька обмежень, що ускладнювали нам роботу.

Для шутингу ми мали визначитися з локаціями, дочекатися ясної погоди, бажано без сильного вітру, а саму зйомку зробити на світанку, коли на дорогах немає машин, бо перекривати рух можливості не було.”

Реалізація проекту стала цікавим викликом у створенні нового для нас типу контенту. Може здаватися, що найважчою частиною був процес аерозйомки, проте це не так. Технічна сторона стала зрозумілою за дві тестові зйомки, проте на графік впливали природні умови: дощ, сильний вітер, постійність сонячного світла або хмар.

Крім того, обрані з наземної перспективи локації виглядають зовсім по-іншому на висоті 140–150 метрів. Звичайно, ми намагалися перевірити це на Google Maps, та не всі локації мали актуальні супутникові фото.

На етапі підготовки ми обрали лонгліст локацій, які б підкреслювали характер трьох моделей Citroën. Продивилися їх самі та затвердили фінальний список з клієнтом. Проте під час реалізації їх усі довелося змінити.

Ми розглядали різні локації: парки, набережні, площі та траси. Десь було неможливо проїхати на автомобілі, десь ми стикнулися з проблемою великого трафіку цілодобово. Тому обрали інші: Дарницький міст майже пустий о п’ятій ранку, а у Ворзелі та біля нього знайшли малолюдні місця у будні дні. Коли приїхали на одну з локацій, виявили стовпи електромережі, яких не було на Google Maps. Взагалі процес локейшн-скаутингу дуже важкий та потребує багато часу, але ми впоралися.

Особливо заважала погода цього літа — вона постійно змінювалася. Одного разу ми виїхали на тестову зйомку і замість обіцяного сонця потрапили під зливу, що унеможливило роботу.

Сам шутинг — як у кіно, це тільки невелика частина виробництва проекту. Далі почався етап монтажу фото у фінальні віжуали. Деякі локації довелося змінювати або перезнімати через технічний брак або забагато дрібних деталей, що дуже викривлялися у кадрі.

Саму зйомку секвенції локації було важливо зробити за декілька хвилин: доки сонце в одному положенні. Тому ми робили декілька дублів, щоб при зшиванні віжуалів отримати одні і ті самі тіні, малюнок хмар на поверхні землі, інтенсивність освітлення тощо.

Віталій Горенко, арт-директор NGN.agency

Віталій Горенко, арт-директор: “Ми отримали декілька гігабайт чорнових фото локацій та окремо фото авто, тому що зняти все одночасно не було фізичної можливості.

Досить багато часу пішло на склейку локацій, ми повинні були знайти естетичну деформацію ландшафту та інтегрувати фото автівки на передній план.

Найбільш болісною з точки зору дизайнерської роботи була локація для нового Citroёn C4 Cactus — Дарницький міст. Там безліч ліній електромереж та залізничних колій.”

Паралельно зі зйомкою droneception ми розробляли лендинг. Для простих проектів ми давно використовуємо сервіс Tilda, тут ми вирішили спробувати експериментувати з Zero Block, щоб отримати більш унікальний результат.

 

Вітаємо Citroёn зі 100-річчям та дякуємо за можливість реалізувати цей проект.

Команда проекту:

PSA:

Marketing Director: Андрій Чабанов

Head of communication and digital: Аліна Коса

Digital marketing manager: Євгенія Деревянко

NGN.agency

Creative Director: Стас Стояцький

Senior Сreator: Галя Альомова

Creator: Наталя Рудаковська

Art-Director: Віталій Горенко

Designer: Надія Луговська, Віталій Горенко, Альона Боса

Digital Producer: Олександр Давідок

Social Media Team Leader: Олег Олексюк

Account Director: Юрій Коломієць

Account Manager: Катерина Старицька

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

X-RAY Marketing Awards: стартувало голосування за номінантів

Розпочалось голосування за найкращі проєкти креативних індустрій у межах щорічної премії X-RAY Marketing Awards від онлайн-медіа MMR та бізнес/медіа бюро ...

Banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС

Креативна агенція banda розробила новий брендинг Зони відчуження Чорнобильської АЕС, щоб привернути увагу до зникнення місць пам’яті. Мало хто знає, ...

Бренд рушників Sheridan зобразив властивості своєї продукції танцем

Міцність та красу рушників зображав танцювальний колектив Sydney Dance Company, щоб хореографією показати, чому бренд Sheridan відрізняється від інших.

WOW-ефект як ключовий засіб закріплення меседжу івенту

WOW-ефект — це, мабуть, один із основних засобів закріплення меседжу заходу. Бо зазвичай момент WOW відбувається в кульмінаційній частині події, ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Тренди у графічному дизайні 2021 від Depositphotos (Інфографіка)

Тренди у графічному дизайні 2021 стали відображенням змін, що відбулися минулого року та вплинули на стилі, ідеї, які обирають дизайнери ...