Бренди та креатори починають використовувати пазли як канал комунікації

Нещодавно компанії McDonald’s та Heinz незалежно одна від одної випустили брендові пазли, зігравши на популярності того тренду, який ми можемо спостерігати під час карантину.

Компанія McDonald’s разом з агенцією TBWA\Belgium створила «Бургер-пазл» з 500 фрагментів, на якому зображений один з найіконічніших пунктів меню цієї мережі фастфуду. 20 таких пазлів будуть роздані в якості призів переможцям конкурсу в Instagram.

пазли як канал комунікації
брендовані пазли

Натомість витвір Kraft Heinz Canada був задуманий як найморочливіший пазл у світі. Він складається з 570 фрагментів суцільного червоного кольору, як на логотипі бренда. Подібно до McDonald’s, мережа Heinz роздає 57 таких пазлів через Instagram.

пазли Heinz
креативні пазли

Обидва бренди, McDonald’s та Heinz, намагаються таким чином створити для споживачів щось, що їх розважить під час карантину. Водночас бренди у такий спосіб використовують пазли як канал комунікації, щоб нагадати аудиторії про себе у час, коли більшість людей замовляє їжу з доставкою або заставляє всі полиці продуктами, що можуть зберігатися роками.

Хоча маркетологи обох компаній звертаються до одного тренду, обрали вони для цього різний підхід. McDonald’s наголошує на своїй найвідомішій страві, позиціонуючи «Бургер-пазл» як засіб зняття стресу. На відміну від нього, навмисно «повільний» пазл Heinz посилається на те, як повільно кетчуп виливається з пляшки, і являє собою напружене та витратне за часом заняття, оскільки всі шматочки на перший погляд здаються однаковими.

Якщо поглянути на бізнес, то справи компанії Kraft Heinz у період пандемії виглядають насправді непогано, оскільки один із доволі популярних зараз продуктів, яким можна запастися надовго, це макаронні вироби. А де макарони, там зазвичай і кетчуп. А от становище McDonald’s дещо похитнулося. Оскільки зали ресторанів лишаються зачиненими, доходи компанії у першій чверті року впали на 17%.

Попит на пазли росте

У кого справи зараз дійсно йдуть вгору, то це у компаній, що виготовляють пазли, адже інтерес до цих ігор за час карантину дуже зріс. Так у компанії Ceaco, одного з найбільших виробників пазлів у США, за останні кілька тижнів обсяг продажів збільшився втроє. Їх конкуренти (наприклад Ravensburger) теж зараз переживають аналогічний злет до небес.

Така популярність пазлів не лишилася непоміченою, доказом чого є нещодавно запущений на Kickstarter проєкт від Макса Темкіна, співзасновника Cards Against Humanity, та ілюзіоніста Джордана Голда. Разом вони заснували Magic Puzzle Company, щоб дещо урізноманітнити категорію пазлів на 1000 фрагментів.

Кожен «магічний» пазл, за задумом, має розповідати історію, але не словами, а зображеннями, в яких приховано чимало пасхалок. І розгортається ця історія поступово, в той час як гравець ставить на місце шматочок за шматочком. Останнім актом складання пазла (і логічним завершенням історії) має стати оптична ілюзія, помітна лише після того, як останній фрагмент знайде своє місце.

магічний пазл
«Містичний лабіринт» Бойя Сун
цікаві пазли
«Щасливий острів» Сари Бекан
креативний пазл
«Сонячне місто» Феліції Чао

Ініціатори проєкту пояснили, що вони були не в захваті від таких моментів у традиційних пазлах, де треба скласти докупи 400 фрагментів неба. До того ж, за їх словами, коли пазл на 75% складено, гравець починає питати себе: «На що я марную свій час?»

Ще одним доказом нинішньої популярності пазлів є те, що необхідну суму цей проєкт зібрав у перший же день, а на третій перевищив її більш ніж у 10 разів.

Статистика як пазл

А в Австралії маркетологи навіть використовують пазли як канал комунікації всередині індустрії. Принаймні портал Campaign Brief пропонує надіслати тим, кого це цікавить, свої рейтинги рекламних агенцій у вигляді головоломки на 110 фрагментів. Мовляв, збери сам.

статистика як позл
пазл зі статистикою

Візуальна мова пазлів-історій багато в чому перегукується з книжковою ілюстрацією.

Джерело 1, 2, 3

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Автомобілебудівник Volvo назвав головний креш-тест

Креативна команда справді вирушила за Арктичне полярне коло, щоб зняти для Volvo відео про головний креш-тест сьогодення.

Врятувати кролика Ральфа: голлівудські зірки озвучили відео проти випробувань на тваринах

Тайка Вайтіті, Зак Ефрон, Олівія Манн та інші голлівудські зірки разом із Humane Society International виступили проти випробувань косметики на тваринах.

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...