Запущено онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films

До Дня Незалежності кіноагенція Wiz-Art запустила онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films. База має на меті популяризувати українське кіно за кордоном, зробивши його доступнішим для кіноселекторів. На базі планується архівувати сучасні варті уваги фільми, які можуть багато розказати і майбутнім поколінням, і нам самим. Інша мета — відновлювати історичну пам’ять, адже до бази увійдуть роботи від початку історії українського кінематографу. А також стимулювати перегляд фільмів з дотриманням авторських прав.

Базою Ukrainian Short Films можуть користуватися кінопрофесіонали — селектори, дослідники та критики — з усього світу. Вона є інструментом, який спростить процес пошуку та відбору фільмів для показів в Україні та закордоном. Автори проєкту також планують базу постійно наповнювати — наразі до неї увійшли півсотні фільмів.

«Десятки й сотні українських короткометражних фільмів, що прогриміли на кінофестивалях, або розчинялися в небутті, або викладалися на YouTube, де також губилися і з часом зникали. Створення бази українського кіно покликано вирішити цю проблему», — коментує Олександр Телюк, кінознавець та контент-менеджер Ukrainian Short Films.

База доступна у двох мовних версіях — українській та англійській (запуск англомовної версії запланований на початок вересня 2020-го). Легкий пошук фільмів забезпечують фільтри: за назвою, тематикою, ім’ям режисера, роком виходу, тривалістю або жанром фільму.

Розміщення фільмів у базі для українських режисерів/-ок є безкоштовним. У разі зацікавлення куратори/-ки зможуть безпосередньо спілкуватися з режисерами/-ками про покази фільмів на їхніх майданчиках.

Ukrainian Short Films працює на Big Short онлайн-кінотеатр, який впродовж останніх місяців створювала команда Wiz-Art.

Проєкт створення бази підтримує Український культурний фонд.

Посилання на каталог. Переглядати копії фільмів можуть лише акредитовані особи, після отримання дозволу від правовласника.

Запущено онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films

Джерело


А нещодавно в ТРЦ Retroville Multiplex відкрив перший у Києві кінотеатр із 270-градусним панорамним екраном (технологією ScreenX).

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...

Depositphotos запустив новий онлайн-інструмент для зручної роботи з контентом

Міжнародний фотобанк Depositphotos запустив безкоштовний онлайн-інструмент для автоматичного видалення фонів, який не потребує навичок дизайну. Він працює на базі штучного ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.