Запущено онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films

До Дня Незалежності кіноагенція Wiz-Art запустила онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films. База має на меті популяризувати українське кіно за кордоном, зробивши його доступнішим для кіноселекторів. На базі планується архівувати сучасні варті уваги фільми, які можуть багато розказати і майбутнім поколінням, і нам самим. Інша мета — відновлювати історичну пам’ять, адже до бази увійдуть роботи від початку історії українського кінематографу. А також стимулювати перегляд фільмів з дотриманням авторських прав.

Базою Ukrainian Short Films можуть користуватися кінопрофесіонали — селектори, дослідники та критики — з усього світу. Вона є інструментом, який спростить процес пошуку та відбору фільмів для показів в Україні та закордоном. Автори проєкту також планують базу постійно наповнювати — наразі до неї увійшли півсотні фільмів.

«Десятки й сотні українських короткометражних фільмів, що прогриміли на кінофестивалях, або розчинялися в небутті, або викладалися на YouTube, де також губилися і з часом зникали. Створення бази українського кіно покликано вирішити цю проблему», — коментує Олександр Телюк, кінознавець та контент-менеджер Ukrainian Short Films.

База доступна у двох мовних версіях — українській та англійській (запуск англомовної версії запланований на початок вересня 2020-го). Легкий пошук фільмів забезпечують фільтри: за назвою, тематикою, ім’ям режисера, роком виходу, тривалістю або жанром фільму.

Розміщення фільмів у базі для українських режисерів/-ок є безкоштовним. У разі зацікавлення куратори/-ки зможуть безпосередньо спілкуватися з режисерами/-ками про покази фільмів на їхніх майданчиках.

Ukrainian Short Films працює на Big Short онлайн-кінотеатр, який впродовж останніх місяців створювала команда Wiz-Art.

Проєкт створення бази підтримує Український культурний фонд.

Посилання на каталог. Переглядати копії фільмів можуть лише акредитовані особи, після отримання дозволу від правовласника.

Wiz Art - Запущено онлайн-базу українських короткометражних фільмів Ukrainian Short Films

Джерело


А нещодавно в ТРЦ Retroville Multiplex відкрив перший у Києві кінотеатр із 270-градусним панорамним екраном (технологією ScreenX).

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Під стінами Верховної Ради встановили мистецьку інсталяцію «Йдеш у політику не одна»

Під Верховною Радою встановили лабіринт, який відтворює шлях жінок у політику. Подія відбулась у рамках запуску кампанії з підтримки гендерної ...

Ukrainian Young Book Design Awards-2020 оголосив переможців

У 2019 році видавництво «Основи» разом зі студією L / Y (колишня Hooga.design) започаткували міжнародний конкурс книжкового дизайну Ukrainian Young Book Design Awards. Цього ...

House of Europe представляє 5 нових грантів для українських креативних бізнесів та організацій

House of Europe — програма ЄС, що пропонує можливості для творчості та професійного обміну, — представляє 5 нових грантів для ...

Стартував проєкт «Екземпляри XX», присвячений літературно-мистецьким часописам минулого століття

Проєкт «Екземпляри XX. Літературно-мистецька періодика XX століття» спрямований на вивчення знакових періодичних видань про літературу і мистецтво XX століття, які ...

Агенція Dozen відкриває офіс у Польщі

Брендингова агенція Dozen відкриває офіс у Варшаві, який стане центральноєвропейським хабом компанії. Новий офіс очолить Олена Твердохліб, керівна партнерка і ...

У Великобританії обговорюють впровадження повітряних трас для дронів

Великобританія розпочала роботу над проєктом, який, цілком імовірно, приведе до створення першого в світі повітряного коридору для комерційних дронів.