З 22 по 24 листопада в Гельсінкі проведуть покази українських фільмів для фінської аудиторії. Фестиваль організовує Товариство українців у Фінляндії за підтримки Держкіно та Посольства України у Фінляндії.

Відкриє фестиваль мюзикл «Гуцулка Ксеня», знятий за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. Режисерка Олена Дем’яненко особисто представить стрічку у столиці Фінляндії.

Наступним фільмом програми фестивалю стане істерн «Дике поле» режисера Ярослава Лодигіна. Екранізація роману Сергія Жадана «Ворошиловград» розповідає пригодницьку історію про стару бензоколонку десь на півночі Донбасу, яку від рейдерського захоплення повинен захистити головний герой фільму. Стрічку презентує акторка Руслана Хазіпова.

До Дня пам’яті жертв Голодомору, 23 листопада, на фестивалі покажуть історичний трилер «Ціна правди» режисерки Аґнєшки Голланд. Фільм заснований на щоденниках відомого британського журналіста Гарета Джонса, який першим відкрито заявив у західній пресі про Голодомор в Україні. Представить фільм та проведе обговорення після показу журналістка, письменниця та авторка сценарію стрічки Андреа Халупа.

Також у рамках фестивалю відбудеться дискусія «Жінки у культурі: виклики та досягнення» за участі українських гостей фестивалю та відомої фінської письменниці Софі Оксанен. У вересні письменниця презентувала свій новий роман, де значна частина історії присвячена Україні. Головна тема дискусії – роль жінки в формуванні культурного середовища, а також проблеми, з якими стикаються жінки творчих професій в Україні та Фінляндії.

Дні українського кіно у Гельсінкі пройдуть у кінотеатрі «Kino K-13» (вул. Kaнaвaкaту 12).

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Британський режисер зняв химерний кліп, що закликає триматися подалі від наркотиків

Британському режисеру вдалося перетворити енергійну техно-музику італійського діджея П’єро Пірупи на дійсно химерний кліп.

дума про людей - ашот арушанов

Дума про засновника мотофестивалю «Тарасова Гора»

Managing Director медійного агентства IQ Media, Partner студії Motion Design NAOS.BAND і колумніст CreativityUA Юрій Дума продовжує серію історій про людей та ...

Креативна еволюція музеїв: від «храмів муз» до простору співтворчості

Замість передмови: вже скоро (віримо!) настане час, коли двері музеїв знову відкриються для нас. І ми знову повернемося до вічних ...

Що читати промовцям: книжкові рекомендації від менеджерки з комунікацій Arricano Олени Обухівської

Зазвичай ми просимо представників креативних індустрій розповісти про книжки, які на них вплинули чи надихнули. Але цього разу трохи відходимо ...

Книжковий Арсенал та Одеський кінофестиваль шукають книжки для екранізацій

В українських книг стане ще більше шансів бути екранізованими! Цьому сприятиме нова ініціатива, яку запустили фестиваль Книжковий Арсенал та Одеський ...

Золота жила ненависті: «Кішки», Peloton та все те, що ми любимо лаяти

Мюзикл «Кішки» був просто приречений на сумнівну славу у сучасній поп-культурі, щойно з’явився його перший трейлер у всьому блиску «моторошної долини».