Темою цьогорічного кінофестивалю Docudays UA стане дорослішання

20-29 березня у Києві проведуть 17-й міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA. Цього разу подія пройде під гаслом «Teen Spirit: Тут і тепер» та буде присвячена темі дорослішання.

Готуючись до заходу, організатори досліджували відмінність у ставленні до дітей в Україні та інших державах. Дійшли висновку, що українське законодавство та державна політика розглядає дитину як об’єкт захисту, а не суб’єкт прав.

«Багато країн світу не ставлять під сумнів участь дітей у державній політиці. Свіжий приклад — екологічний рух підлітків: усі пам’ятають виступ Ґрети Тунберґ під час Генеральної асамблеї ООН. В Україні ж ми продовжуємо лише охороняти дитинство. Тоді як мирні акції дітей у країнах Європи на захист довкілля впливають на порядок денний урядів цих країн, у нас усе зводиться винятково до заборони використання дітей у політичних акціях», — зазначають в прес-службі фестивалю.

Візуальним образом заходу обрали жувальну гумку, яка при різних обставинах може виконувати різні функції. Наприклад, за надутою бульбашкою можна ненадовго сховатися від загроз світу чи  використовувати її як інструмент протесту — коли треба продемонструвати незгоду.

Програму Docudays UA оголосять згодом.

Docudays UA — некомерційний фестиваль документального кіно, який висвітлює права людини. Після його завершення в регіонах України показують найкращі стрічки під час Мандрівного фестивалю.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«Креативна Європа» організовує відкритий воркшоп «Міжнародна мобільність для митців»

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні, яка фінансує дану програму мобільності, 25 лютого проведе безкоштовний онлайн-воркшоп «Міжнародна мобільність ...

мобільний павільйон House of Europe

House of Europe шукає креативні команди в українських містах, які готові прийняти мобільний павільйон

Минулого року разом з молодими українськими архітекторами Іваном Протасовим, Яною Бучацькою, Дмитром Міхєєвим і Тарасом Бараном команда House of Europe розробила мобільний павільйон. Це ...

Безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe: Як українцям працювати на іноземних ринках

25 лютого о 10:00 відбудеться безкоштовний онлайн-саміт Beyond Eastern Europe, організований компанією Payoneer. Понад десять експертів в області бізнесу та ...

Анімація на пательні: режисери Wriggles&Robins спекли відео до Дня млинця

Яким би млинцям ви не надавали перевагу, певно ви оціните майстерність режисерів-аніматорів, які спекли 600 млинців, перетворивши їх на відео до Дня млинця.

Business Culture HubBusiness Culture Hub

Український культурний фонд запрошує до участі в Business Culture Hub

Український культурний фонд об’єднує круті культурні проєкти та бізнес, який розвиває КСВ! Саме тому УКФ запрошує усіх на другу онлайн-зустріч Business ...

Бренд морозива Magnum зняв короткометражні аніме про природу насолоди

Два короткометражних аніме для бренда Magnum поєднує та ідея, що пошуки насолоди – дуже людська риса, а розуміння насолоди у кожного своє.