«Сільпо» та Pictoric створили проєкт-подяку надзвичайним діячам України

Національна мережа супермаркетів «Сільпо» і активна спільнота дизайнерів-графіків, ілюстраторів і художників Pictoric запускають проєкт-подяку людям, які забезпечують звичний життєвий уклад країни. Проєкт назвали «НАДзвичайні. Діячі України», підкресливши, що за простою, на перший погляд, професією можуть стояти неймовірні люди.

«НАДзвичайні» розкажуть історії та покажуть портрети людей 100 професій, які зазвичай називають «сферою обслуговування».

Портрети касирів і офіціантів, консьєржів, прибиральників, водіїв та інших представників професій створить клуб ілюстраторів Pictoric, автори проєкту про видатних українців «Діячі України».

1 травня організатори проєкту представлять 15 ілюстрацій. Побачити їх можна як в онлайні, так і поруч з «Сільпо» на проспекті Героїв Сталінграда, 12п. Виставкові конструкції розташовані на безпечній відстані один від одного, відповідно до заходів обережності в період пандемії. Після скасування карантину виставка відправиться у подорож по всій Україні.

«Карантин зробив те, чого не змогла б жодна ініціатива. Він показав, наскільки важливою є робота сотень тисяч українців, які, не дивлячись на форс-мажори, продовжують підтримувати щоденний побут і спокій людей. Коли весь світ зіткнувся з новими викликами, ми хочемо розповісти про звичайних людей, які стали особливими», — коментує Катерина Огуряева, маркетинг-директорка національної мережі супермаркетів «Сільпо»

Перші ілюстрації авторства Анни Сарвіри, Олега Грищенко і Олени Старанчук уже побачили світ. На них зображені люди, які щодня виходять на роботу для того, щоб кожен українець міг купити необхідні продукти або випити чашечку кави: вантажник Сергій Павлюченко, касирка Оксана Пушкаренко і бариста Сергій Сергєєв.

«Сільпо» та Pictoric створили проєкт-подяку надзвичайним діячам України
«Сільпо» та Pictoric створили проєкт-подяку надзвичайним діячам України
«Сільпо» та Pictoric створили проєкт-подяку надзвичайним діячам України

«Зараз над ілюстраціями працюють 15 художників з усієї України. Хто, як не ілюстратор, зможе дотепно і правдоподібно передати специфіку професії і характер людей, які допомагають українцям проживати життя. Кожна ілюстрація буде виконана в оригінальному стилі художника за допомогою технік колажу, аплікації, векторної графіки і малювання руками», — додає Олена Старанчук, співкураторка клубу ілюстраторів Pictoric.

В тему:

  • Як навчитися розуміти історію, щоб правильно робити висновки з минулого та формувати плани на майбутнє, та яку роль відіграє візуальна мова ілюстрацій? Розповідає Олег Грищенко, один із засновників Клубу ілюстраторів Pictoric.
  • Мистецтво і креатив — чи споріднені це речі, чи можуть вони взаємодіяти, плідно співіснувати чи навпаки — знаходитимуться у вічному протистоянні? Про це своїм баченням ділиться Костянтин Дорошенко — публіцист, арт-критик, куратор сучасного мистецтва, афілійований куратор Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Як змінювалися тренди хелловінських костюмів впродовж останніх 150-ти років

Американці почали вбиратися в маскарадні костюми на Хелловін наприкінці 19-го століття. Але з того часу тренди хелловінських костюмів дуже змінилися.

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

В інноваційному парку UNIT.City відбулась виставка українських проєктів в рамках Нідерландського тижня дизайну — найбільшої в Північній Європі події в ...

Якими були б Google Карти 200 років тому: проєкт відтворення історичного вигляду міст

Онлайн-карта з відкритим кодом дозволяє побачити з висоти пташиного польоту та у режимі перегляду вулиць, як з часом змінювалися американські міста.

Проєкції SmartThings: компанія Samsung облаштувала будинок з привидами

Компанія Samsung перетворила 300-річний дім, споруджений ще у 18 столітті, на будинок з привидами, використавши для цього проєкції SmartThings.

Що принесло водою: агенція McCann повністю обставила квартиру річковим сміттям

Спочатку креативна команда планувала облаштувати кілька таких «апартаментів з річки» у вантажних контейнерах, які були б цілодобово відкриті для публіки.

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

Купуй українське: в Україні стартує Тиждень малих українських виробників

З 27 жовтня до 1 листопада в Україні вперше відбуватиметься Тиждень малих українських виробників. Його мета — підтримати представників малого ...