Гурт FOALS зняв музичний кліп на 10 хвилин. Про апокаліпсис

Для музичного гурту FOALS минулий рік видався дуже насиченим. І от на початку 2020-го ці музиканти разом з режисером Девідом Істом (David East) візуалізували останній трек «Neptune» зі свого нового альбому «Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2». З огляду на те, що цей трек триває більше 10 хвилин, шанувальники готові були примиритися зі скороченою версією у кліпі. Але ні – фронтмен гурту Янніс Філіппакіс (Yannis Philippakis) пообіцяв повну версію і слово своє дотримав, створивши музичний кліп на 10 хвилин.

На що схожий апокаліпсис?

Режисеру Девіду Істу вдалося поєднати у музичному відео, насиченому ефектами слоу-мо, вражаючу красу природи, яка наче завмерла за мить до апокаліпсису. Візуальний ряд органічно доповнює саму пісню, яку називають «звуковим еквівалентом кінця світу».

За словами Філіппакіса, ця пісня про втечу та смертність, коли вирушити в космос або померти лишається єдиним варіантом. І створений ними медитативний кліп бездоганно передає цей настрій.

«Це – щось на кшталт астральної подорожі, коли душа покидає тіло і лишає позаду весь цей хаос. Це – відчуття неминучості долі, коли ви бажаєте вирушити у місце, яке дуже далеко від усього цього. І хай там що чекає на вас далі, те, що має статися – станеться. Мені здалося це слушним завершенням довгої подорожі».

Є у цієї композиції ще один (теж апокаліптичний) підтекст, який стає очевидним, якщо пригадати, що музичний гурт FOALS також бере активну участь у природоохоронних кампаніях, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату.

Є, що згадати

Місцем зйомок були переважно білі скелі англійського узбережжя біля Ботані-бей.

Режисер Девід Іст так розповідав про свою роботу над кліпом: «Коли гурт запросив мене для роботи над відео, я знав, що ми маємо створити дещо особливе. Зробити музичний кліп на 10 хвилин не так вже й просто. Для мене цей кліп став витвором сучасного мистецтва. Я створював його таким, щоб його не соромно було показати в десь в художній галереї, де збираються поціновувачі й робота повинна одразу пробудити в них певні емоції. Ми не хотіли швидко перестрибувати з одного кадру на інший. Натомість ми зробили вибір на користь довгих сцен, які занурюють глядача у цей світ».

А продюсер Раян Морган (Ryan Morgan) зазначив: «Ми знімали кліп як раз на другий день після парламентських виборів. І холодний англійський берег додав певного символізму усьому процесові. Всі відвідувачі пляжу в той день були такими пригніченими, що апокаліптичні настрої Янніса вписувалися в картину цілком органічно. Втім, процес зйомки коней, голубів та круків, розпалювання 7-метрового багаття та створення 7-метрового водоспаду трошки розрадило нас у цей невеселий час».

Джерело

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Фантастична подорож та цілий натовп Сьюзен: Zillow запускає нову кампанію

Зловісними ландшафтами сервіс із продажу нерухомості Zillow показав страх перед переїздом, коли дорога до нового дому – то справжня фантастична подорож.

Серія онлайн-нетворкінгів «Креативної Європи»

Національні бюро програми ЄС «Креативна Європа» з України, Латвії, Італії, Іспанії та Нідерландів організовують серію онлайн-нетворкінгів для представників культурних та ...

«Нас надихнула відсутність очевидного в київському просторі»: засновниці «Читати Київ» про ідею та місію проєкту

Одним з лауреатів, які отримали Премію Українського культурного фонду, став проєкт «Читати Київ». Його особливістю і двигуном стала небайдужість до ...

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...