Притча поза часом: український режисер зняв чорно-білий фільм про проблемне квартирне питання

Після смерті матері троє її дорослих дітей починають сварку через квартиру, в якій вони провели своє дитинство. Молодший син Павло проти продажу, а от його брат Діма та сестра Ольга заради грошей здатні на все… Так починається дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим.

дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим

Квартирне питання у мистецтві — тема не нова. Проте в кіно, тим паче в українському, про нього майже не говорили. «Я давно хотів зняти художню стрічку. Паралельно народився сюжет про родину, яку руйнують бажання легкої наживи та жадібність. Я думав, що цій темі було присвячено чимало кіноробіт, але виявилось, що все навпаки. Я почав працювати над сценарієм та шукати фінансування. Проте грошей я так і не знайшов, тож “психанув” та вирішив зняти фільм самостійно», — говорить Сергій.

Від роботи над сценарієм до фінального результату прошло три роки. Після того, як Сергій вирішив знімати кіно самостійно, він почав шукати команду, яка б повірила в його ідею. Бюджет картини вийшов дійсно мінімальним: основні кошти були витрачені на таксі, бензин та таких специфічних елементів, як старенький автомобіль. А от знімальна група та актори підтримали режисера абсолютно безкоштовно. Через те, що люди працювали у вільний час, було непросто зібрати всю команду на знімальному майданчику. «Дійсно, проєкт був складним, але, мені здається, це по-доброму провокувало групу працювати з потрійною силою, щоб фільм усе ж таки відбувся», — розповідає Олексій Тритенко, виконавець ролі старшого брата. Саме тому в деяких епізодах актори через свої щільні графіки знімались окремо, хоча глядач цього не помітить, звісно.

дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим

Не помітить глядач і прив’язки до якоїсь певної епохи. «Мені потрібно було показати, наскільки люди застрягли в рутині, а для цього я написав історію поза часом. Тому і локації для зйомок підбирались відповідно. Ми знімали на ДВРЗ у Києві, на Трухановому острові, у квартирах на станціях метро “Дарниця” та “Чернігівська”, у селі Калинівка, під Бояркою — мені потрібні були місця, де б здавалось, що час тут спинився», — пояснює режисер. А рішення зробити фільм у чорно-білих кольорах тільки посилює це відчуття.

«Кожен у цьому фільмі побачить щось своє. Свій біль. І в цьому його сила та необхідність», — говорить виконавиця головної ролі, актриса Світлана Штанько. Актор Дмитро Усов, виконавець ролі молодшого брата, називає фільм стрічкою-застереженням: «Певен, що більшість після перегляду скаже: «Такого в житті не буває»! Буває. Буває і страшніше. Це стрічка про нас. Про, здавалося б, звичайні побутові речі, які в критичних ситуаціях розкривають людську сутність і змушують глядача поставити собі просте питання: «А як би я вчинив/вчинила? Чи залишився/залишилась би я людиною в цих обставинах»?

дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим

Фільм Сергія Сторожева — це притча поза часом про те, що родина — головна цінність у житті людини, от тільки усвідомлення цього може прийти занадто пізно. Прем’єра фільму відбудеться на Одеському міжнародному кінофестивалі з 25 вересня по 3 жовтня.

Довідка

Український режисер Сергій Сторожев народився у Маріуполі, у 2011 переїхав до Києва та працював на телеканалі СТБ на позиції режисера та головного режисера. У цей же час фільмував рекламні ролики та музичні кліпи. У 2015 році представив свій короткометражний фільм «Напрокат» у конкурсній програмі ОМКФ. Сьогодні Сергій знімає серіали для українського телебачення. «Мій милий дім» — його дебютна повнометражна картина.

Знімальна група

Актори:

  • Діма — Олексій Тритенко
  • Павло — Дмитро Усов
  • Ольга — Світлана Штанько
  • Аня — Аліса Федорова
  • Андрій — В’ячеслав Шеховцев

Автор сценарію: Сергій Сторожев
Оператори: Сергій Сторожев, Андрій Урбанський, Іван Кваша, Віталій Гаграманов
Художник: Іван Степаненко
Продюсери: Сергій Сторожев та Єгор Малихін


Читайте також: Український режисер Василь Москаленко зняв супергеройський фільм APPLE-MAN у власній квартирі. Цей проєкт — креативний вихід із ситуації, яка склалася під час пандемії COVID-19, коли через карантин відмінили усі кінозйомки.

Теги:

Український Маркетинг Форум

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Creative Digest CIAU. Випуск #037

Добірка креативних рекрутингових кампаній. Інсайти з вебінару про контент-стратегію в SMM. Гумор у комунікації брендів. А також цікаві книги від ...

Віртуальна вишиванка: український бренд UkrLook розробив першу у світі колекцію цифрового етно-одягу

Український бренд UkrLook розробив і випустив першу у світі віртуальну колекцію етно-одягу. Про це для bit.ua розповіли творці бренду UkrLook. ...

Одеський кінофестиваль представив офіційний постер

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який відбудеться з 14 до 21 серпня, представив офіційний постер. Оскільки цього року Україна святкуватиме 30-річчя незалежності ...

BBC та Kong Studio пояснюють, чому дерев’яна архітектура – це добре

Kong Studio створила для BBC ось таку візуально цікаву анімацію, яка показує, що дерев'яна архітектура – це добре для довкілля.

Американська фотографиня задокументувала замасковані вежі мобільного зв’язку

В Америці замасковані вежі мобільного зв’язку часом прикидаються соснами, часом – кактусами, а іноді навіть хрестами на церкві.

Бренд Liquid Death допомагає надсилати пластикові пляшки туди, звідки вони беруться

Від думок про те, як можна применшити власний внесок у забруднення одноразовим пластиком, часом аж голова пухне. Тому бренд води ...