Притча поза часом: український режисер зняв чорно-білий фільм про проблемне квартирне питання

Після смерті матері троє її дорослих дітей починають сварку через квартиру, в якій вони провели своє дитинство. Молодший син Павло проти продажу, а от його брат Діма та сестра Ольга заради грошей здатні на все… Так починається дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим.

дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим

Квартирне питання у мистецтві — тема не нова. Проте в кіно, тим паче в українському, про нього майже не говорили. «Я давно хотів зняти художню стрічку. Паралельно народився сюжет про родину, яку руйнують бажання легкої наживи та жадібність. Я думав, що цій темі було присвячено чимало кіноробіт, але виявилось, що все навпаки. Я почав працювати над сценарієм та шукати фінансування. Проте грошей я так і не знайшов, тож “психанув” та вирішив зняти фільм самостійно», — говорить Сергій.

Від роботи над сценарієм до фінального результату прошло три роки. Після того, як Сергій вирішив знімати кіно самостійно, він почав шукати команду, яка б повірила в його ідею. Бюджет картини вийшов дійсно мінімальним: основні кошти були витрачені на таксі, бензин та таких специфічних елементів, як старенький автомобіль. А от знімальна група та актори підтримали режисера абсолютно безкоштовно. Через те, що люди працювали у вільний час, було непросто зібрати всю команду на знімальному майданчику. «Дійсно, проєкт був складним, але, мені здається, це по-доброму провокувало групу працювати з потрійною силою, щоб фільм усе ж таки відбувся», — розповідає Олексій Тритенко, виконавець ролі старшого брата. Саме тому в деяких епізодах актори через свої щільні графіки знімались окремо, хоча глядач цього не помітить, звісно.

дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим

Не помітить глядач і прив’язки до якоїсь певної епохи. «Мені потрібно було показати, наскільки люди застрягли в рутині, а для цього я написав історію поза часом. Тому і локації для зйомок підбирались відповідно. Ми знімали на ДВРЗ у Києві, на Трухановому острові, у квартирах на станціях метро “Дарниця” та “Чернігівська”, у селі Калинівка, під Бояркою — мені потрібні були місця, де б здавалось, що час тут спинився», — пояснює режисер. А рішення зробити фільм у чорно-білих кольорах тільки посилює це відчуття.

«Кожен у цьому фільмі побачить щось своє. Свій біль. І в цьому його сила та необхідність», — говорить виконавиця головної ролі, актриса Світлана Штанько. Актор Дмитро Усов, виконавець ролі молодшого брата, називає фільм стрічкою-застереженням: «Певен, що більшість після перегляду скаже: «Такого в житті не буває»! Буває. Буває і страшніше. Це стрічка про нас. Про, здавалося б, звичайні побутові речі, які в критичних ситуаціях розкривають людську сутність і змушують глядача поставити собі просте питання: «А як би я вчинив/вчинила? Чи залишився/залишилась би я людиною в цих обставинах»?

дебютний фільм «Мій милий дім», знятий українським режисером Сергієм Сторожевим

Фільм Сергія Сторожева — це притча поза часом про те, що родина — головна цінність у житті людини, от тільки усвідомлення цього може прийти занадто пізно. Прем’єра фільму відбудеться на Одеському міжнародному кінофестивалі з 25 вересня по 3 жовтня.

Довідка

Український режисер Сергій Сторожев народився у Маріуполі, у 2011 переїхав до Києва та працював на телеканалі СТБ на позиції режисера та головного режисера. У цей же час фільмував рекламні ролики та музичні кліпи. У 2015 році представив свій короткометражний фільм «Напрокат» у конкурсній програмі ОМКФ. Сьогодні Сергій знімає серіали для українського телебачення. «Мій милий дім» — його дебютна повнометражна картина.

Знімальна група

Актори:

  • Діма — Олексій Тритенко
  • Павло — Дмитро Усов
  • Ольга — Світлана Штанько
  • Аня — Аліса Федорова
  • Андрій — В’ячеслав Шеховцев

Автор сценарію: Сергій Сторожев
Оператори: Сергій Сторожев, Андрій Урбанський, Іван Кваша, Віталій Гаграманов
Художник: Іван Степаненко
Продюсери: Сергій Сторожев та Єгор Малихін


Читайте також: Український режисер Василь Москаленко зняв супергеройський фільм APPLE-MAN у власній квартирі. Цей проєкт — креативний вихід із ситуації, яка склалася під час пандемії COVID-19, коли через карантин відмінили усі кінозйомки.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Lions Live: речниця Bacardi радить шукати суперфанатів і деконструює фокус-групи

Компанія Bacardi останнім часом почала орієнтуватися на ті 10% аудиторії, які є її суперфанатами, а не на 90% людей, які становлять основну масу покупців.

Олесь Манюк та Дем’ян Ом про філософію бізнесу та культуру

Існує таке поняття, як світ VUCA. Ця абревіатура англійською розшифровується як: «volatility», «uncertainty», «complexity» та «ambiguity», а перекладається, як «мінливість», ...

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

TWIGA Ukraine поєднала Pepsi та Львів у новому лімітованому дизайні

Бренд Pepsi випустив нову лімітовану банку, присвячену одному з найгарніших міст України — Львову. Колекція була створена ексклюзивно для цього ...

Нарбут

Вийшла друком книга «Нарбут» з унікальною обкладинкою кожного примірника в накладі

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та ...

Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Дозвіл на хуліганство. Регіональна кампанія Uklon від IAMIDEA

Нещодавно Uklon та IAMIDEA розказали всім про нову стратегію і ключове повідомлення: «Твій рух — твої правила». За результатами першої ...

Підсумки першого дня Lions Live від Ани Анджелік, однієї з найвпливовіших CMO світу

Підсумки першого дня Lions Live було підведено Аною Анджелік, яка назвала п’ять ключових інсайтів, які варто винести для себе з понеділкових сесій Lions Live.