817 статей 44-ма мовами додали у «Вікіпедію» протягом Місяця культурної дипломатії України

Протягом 10 лютого — 10 березня 2021 року пройшов «Місяць культурної дипломатії України» у «Вікіпедії». Український інститут спільно із Міністерством закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» закликали додавати та вдосконалювати статті про українську культуру. Мета акції — щоб об’єктивна інформація про Україну була доступною у різних регіонах світу. 

«Завдяки цьому проєкту у “Вікіпедії” з’явилися сотні нових статей різними мовами про Україну, її культуру, досягнення і потенціал. Люди в усьому світі зможуть дізнатися щось нове про нашу країну. Переконаний, що це спонукатиме багатьох з них згодом відвідати Україну, навчатися у ній чи інвестувати у неї. Ми обов’язково розвиватимемо успіх цього проєкту і надалі», — зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.  

У рамках кампанії #UkraineEverywhere 172 користувача і користувачки створили і покращили статті понад 1200 разів (кілька користувачів могли редагувати одну статтю), створили не менше 817 нових статей українською та іноземними мовами. До прикладу, новими мовами створили статті про звичні для нас речі: статті «Многая літа» і «Борщ» мовою малаялам (Індія) та стаття про «Розстріляне відродження» китайською. Активно багатьма мовами поповнили «Вікіпедію» статтями про бренд України — Ukraine NOW; відомі українські фільми останніх років — «Атлантида»«Донбас»Дзигу ВертоваСофію Яблонську.  

«Для Українського інституту важливо, щоб культура ставала об’єднавчою силою і допомагала будувати зв’язки України зі світом. У цьому проєкті нам вчергове вдалося це зробити. До Місяця культурної дипломатії України долучилися учасники з десятків країн світу. Серед них — досвідчені дописувачі “Вікіпедії”, котрі цікавляться Україною, закордонні українці, студенти, викладачі університетів», — зазначив Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту. 

Загалом кампанія #UkraineEverywhere охопила 44 мови. Лідерами за кількістю доданих та доопрацьованих статей стали португальська, англійська, французька мови. Чималий інтерес проєкт викликав у країнах Азійського напрямку, багато редагування було зроблено перською мовою та додано статі арабською, японською і китайською мовами.  

Місяць культурної дипломатії України у «Вікіпедії» завершився. Проте організатори флешмобу закликають й надалі розповідати у «Вікіпедії» про українські постаті, події і явища, які формували як українську культуру, так і здійснювали внесок для усього світу. 

817 статей 44-ма мовами додали у «Вікіпедію» протягом Місяця культурної дипломатії України

Джерело


Пропонуємо вам також переглянути інфографіку, присвячену 20-річчю «Вікіпедії».

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Французькі дизайнери запропонували робити з жувальної гумки коліщата для скейтів

Проєкт пропонує циркулярну систему, яка дозволяє збирати в містах шматочки жувальної гумки і робити з неї кольорові коліщата для скейтбордів.

Нові та чудернацькі модні колекції: вбрання для людей, тварин і рослин

Щось із такого вбрання для людей, тварин і рослин є жартом, щось – результатом розвитку товарів для домашніх улюбленців, а щось – високим мистецтвом.

«360 хвилин про театр» — нам є, про що сказати!

8 квітня, з 12:00 до 18:00 триватиме онлайн-марафон для театралів та глядачів — «360 хвилин про театр». Понад 360 днів, нарівні зі світовим, український театр перебуває у кризі, ...

Національний відбір на #ViralCreativeExpress 2021 розпочато

Клуб арт-директорів України ADC*UA запрошує всіх молодих креаторів взяти участь у Національному відборі на європейську програму ADC Europe — #ViralCreativeExpress ...

Сильвестр Сталлоне зніме фільм про братів Кличків

Сильвестр Сталлоне зніме фільм «Брати-легенди», присвячений Віталію та Володимиру Кличкам. Герой серіалу «Роккі» виступить режисером і сценаристом стрічки. Спочатку зйомки ...

Ogilvy Warsaw

Ogilvy Warsaw та Lego пропонують відбудувати нову Польщу

У межах глобального позиціонування Lego «Відбудуй світ» Ogilvy Warsaw створив локальну рекламну кампанію, спрямовану на нову зростаючу генерацію поляків. У ...