Звертаючись до вічного питання «Чи здатен штучний інтелект відтворити людську креативність?», некомерційна компанія OpenAI, яку спонсує Microsoft, розробила нову нейромережу. Цей штучний інтелект на ім’я DALL·E створює малюнки за їх коротким текстовим описом – різноманітні варіації на задану тему. І дивлячись на ці малюнки, так і хочеться сказати, що відповідь на це питання «так».
Нейромережу DALL·E назвали водночас на честь робота ВОЛЛ·І з мультфільму Pixar та легендарного художника-сюрреаліста Сальвадора Далі. DALL·E здатен зрозуміти текстові заявки, зроблені природною мовою, а потім з нуля інтерпретувати їх, розвинувши з кожної широкий спектр ідей. Тематика зображень може охоплювати як модну фотографію та дизайн інтер’єрів, так і реалістичні та фантастичні сценки або химерні емодзі.
Одним з прикладів є серія малюнків, створена на заявку «маленька редька дайкон, вбрана у балетну пачку, вигулює собаку».
Або, наприклад, «химера, створена з жирафа та черепахи».
Але не все так просто
Творці DALL·E розповіли, що для того, щоб охопити своєю «свідомістю» водночас кілька об’єктів разом з їх характеристиками, нейромережі довелося опанувати ще й принципи людського мовлення, щоб нічого не переплутати.
«Уявіть фразу «їжак, вдягнений у червоний капелюх, жовті рукавички, синю сорочку та зелені штани». Щоб правильно інтерпретувати її, DALL·E мусив не лише правильно «почепити» кожен предмет одягу на тварину, а й встановити потрібні асоціації (капелюх, червоний), ніде не помилившись», – пояснює команда OpenAI.
Втім, через складність людської мови у DALL·E все ж є певні обмеження. Він розуміє заявки, де перерахована невелика кількість об’єктів. Але коли цей список розростається, штучний інтелект, створюючи малюнки за описом, починає дедалі більше плутати кольори об’єктів. Тоді кінцевий результат виходить вже не зовсім тим, який від нього очікували.
Переглянути більше малюнків DALL·E можна тут.