Погнуті стовпи: ось уже 9 років нідерландський дизайнер працює над дивним проєктом

Дизайнер Онно Блейз (Onno Blase) вже впродовж багатьох років видивляється погнуті стовпи на узбіччях доріг. За цей час він встиг зібрати 1400 фотографій, присвячених цій темі.

У нідерландській мові є фраза «Scheve Palen», якою позначаються всі ті погнуті стовпи та боларди, які можна доволі часто побачити на узбіччі. Більшість з нас, побачивши погнутий стовп, просто замислиться, що тут взагалі могло трапитися, або спитає себе, чому це його ніхто досі не полагодив. Але Онно Блейз діє інакше. Цей дизайнер з Нідерландів заходився фотографувати погнуті стовпи під таким кутом, щоб кожен з них знову «стояв прямо».

Проєкт Scheve Palen розпочався у 2011 році, коли Онно жив в Роттердамі, в районі залізничного вокзалу. Тоді там саме відбувалася масштабна реконструкція, і дизайнер не міг не помітити численні погнуті стовпи (вочевидь, через будівельну техніку).

Нав’язлива ідея

З часом його колекція фотографій все розросталася та розросталася. Ентузіазм дизайнера було підхоплено його шанувальниками, які почали викладати свої фотографії погнутих стовпів у Instagram проєкту Scheve Palen.

«Це як нав’язлива мелодія, що засіла в голові, – каже він. – Тепер цього з думок вже не викинути».

На початок карантину в Онно Блейза вже була зібрана монументальна колекція з 1400 фотографій. Тому він вирішив скористатися цією неочікуваною паузою, щоб випустити друком власну книгу про цей проєкт.

onno blase scheve palen studio 7.format webp.width 2880 tfMmrJmAKMWTKFy1 1 1 scaled - Погнуті стовпи: ось уже 9 років нідерландський дизайнер працює над дивним проєктом

Онно зізнався, що йому довелося докласти чимало зусиль до дизайну цієї книги. Зокрема, найбільше часу в нього пішло на те, щоб вирішити, за яким принципом впорядкувати фотографії. Спочатку він хотів розмістити їх за кривизною: менш гнуті – на початку, дійсно криві – в кінці. Потім розбив їх попарно за напрямом, щоб зігнуті вліво були зліва, а зігнуті вправо – справа. Але, кінець кінцем, вирішальну роль зіграла композиція.

Ця книга про погнуті стовпи була опублікована IdeaBooks. І Онно Блейз висловлює надію, що це розважить читачів і вони не втримають усмішки.

«Це – дуже проста ідея, яка перетворилася на маніакальний проєкт… Я сподіваюся, вона переконає вас частіше роззиратися навколо себе, коли ви йдете чи їдете містом, та пильніше придивлятися до всього, що навколо вас».

Джерело

Стовпи, то ще не все. Адже деякі фотографи під час карантину змагалися між собою щодо того, хто майстерніше сфотографує картоплю і здобуде титул Potato Photographer of the Year.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

AB InBev Efes Україна та Carlsberg Ukraine створили кампанію до Всесвітнього дня відповідального споживання пива

Аліна Паш, креативники MAKE SENSE та українські пивні гіганти закликають підлітків бути на стилі, а дорослих: «не продавати, не наливати ...

+H22733-FW20_CleanClassics_FD_Stan_Smith-f_FU9609_shot17_MR_029_2048x2048px-657402

Clean Classics: Adidas Originals перевидає знакові силуети з метою зменшення пластикових відходів

adidas Originals перевидає свої культові силуети в рамках вирішення глобальної проблеми нашого покоління — пластикових відходів — і представляє спеціальну ...

«Мапа реновації»: у Києві створили онлайн-мапу із занедбаними пам’ятками архітектури й історії

У Києві створили онлайн-мапу із занедбаними будівлями «Мапа реновації». Зараз на мапі можна побачити розташування занедбаних пам’яток архітектури й історії лише Шевченківського району Києва. ...

Як створювалися номіновані на «Еммі-2020» вступні титри серіалів: досвід студії Elastic

Якщо поглянути на номіновані на Еммі-2020 вступні титри серіалів, можна побачити, що чотири з семи були створені студією Elastic.

Притча поза часом: український режисер зняв чорно-білий фільм про проблемне квартирне питання

Після смерті матері троє її дорослих дітей починають сварку через квартиру, в якій вони провели своє дитинство. Молодший син Павло ...

В Японії створили візитівки незвичної форми на захист вежі-капсули Накагін

Візитівки незвичної форми покликані пояснити незвичну архітектурну концепцію метаболізму, яку було закладено в основу вежі-капсули.