Разом з SCIENCE TEENS PLATFORM — платформою, що популяризує науку серед підлітків, — продовжуємо серію матеріалів про креативну науку.
Щоб відсвяткувати 50-й День Землі та 20-ту річницю Earth Observatory (онлайн-ресурс НАСА, створений у 1999 році і який є основним джерелом супутникових знімків та іншої наукової інформації, що стосується клімату і довкілля — Ред.) провела конкурс «Tournament Earth 2020», під час якого обрала кращі фото планети Земля з бібліотеки Earth Observatory. Точніше, кращі знімки обирали користувачі мережі шляхом голосування.
56 000 голосів опісля NASA отримала свого переможця — фото океанічного піску на Багамах. Автор знімку — Серж Андрефует, спеціаліст з дистанційного зондування Університету Південної Флориди. Фото було зроблене у 2001 році через супутникову камеру Landsat 7.
Суперником знімка-переможця став знімок виверження вулкана Райкоке на Курильських островах. Фото було зроблене космонавтом 22 червня 2019 року. До речі, це був перше виверження Райкоке з 1924 року.
Більше про голосування, а також фото, які потрапили в фінал, можна дізнатись за посиланням. А ми обрали власний топ космічних фото планети Земля.
Знімок урагану Флоренція
Андаманське море з висоти космічного польоту
Атафу, один із атолів Токелау
«Де закінчуються дюни», пустеля Наміб, 2019 рік
«Синій мармур», поверхня Землі
Блискавка. Вигляд з космічної станції
Танення снігу в Антарктиді під час рекордно теплого дня у лютому 2020-го
А ще на початку карантину космічна агенція запустила ініціативу під назвою NASA at Home. Вона включає в себе добірку пізнавальних відео, подкастів, електронних книжок на різні теми, проєктів типу «зроби сам» і навіть додаток, який дозволяє уявити себе на місці пілота літального апарату NASA. А також тури у віртуальній та доповненій реальності, зокрема, по Міжнародній космічній станції й орбітальній обсерваторії, де розміщено телескоп «Габбл».
Також ми зібралі креативні кампанії до Дня Землі 2020, на які варто звернути увагу.