Якої форми набуває сучасний візуальний креатив у арабській культурі

Лабораторія дизайну Archief Cairo, яка базується в столиці Єгипту, ставить собі за мету дослідження та збереження для історії сучасного арабського візуального креативу. Вона була заснована в 2018 році як проєкт, присвячений неакадемічному, «вуличному» дизайну. В центрі її уваги опинилися численні речі з повсякденного вжитку: наліпки на машинах, вивіски магазинів і навіть сміття під ногами. Таким чином група дизайнерів почала документувати місто Каїр за допомогою п’яти органів чуття.

За минулі кілька років дослідники з Archief Cairo помітили, що сфера сучасного вуличного дизайну стала доволі-таки багатолюдною, що зробило чималий внесок в орієнтований на типографіку візуальний креатив у арабській культурі. Вони не могли не помітити, зокрема, що сучасний візуальний креатив багато в чому посилається на історію (аж до старовинних манускриптів), що створює непогану базу для молодих дизайнерів, допомагаючи їм виробити власний стиль.

Окрім створення власних робіт лабораторія дизайну Archief Cairo також є своєрідною бібліотекою, яка зібрала численні артефакти, що втілюють в собі еклектичну атмосферу Каїру. Спочатку дизайнери-дослідники лише збирали та аналізували зразки креативу на споживчих товарах, листівках, пластикових пакетах тощо. Але з часом дизайнерський інстинкт спонукав команду Archief Cairo запустити ряд дослідницьких проєктів.

Популяризація друку й естетика каліграфії

Одним із найновіших проєктів Archief Cairo є відродження мистецтва високого друку, запущений спільно з Французьким інститутом східної археології. Цей заклад має єдиний в світі друкарський верстат з формами для високого друку ієрогліфічного письма.

Іншим проєктом стала нова айдентика, воркшопи та лекції для змагання, в ході якого обираються 100 найкращих арабських постерів.

Ще один проєкт Archief Cairo під назвою Makhtout (тобто «манускрипт») вдається до аналізу арабо-мусульманських манускриптів та відстежує їх зв’язок із сучасним графічним дизайном. Цей розпочатий в 2020 році проєкт є відповіддю євроцентричному підходу в дизайнерській освіті, який можна спостерігати навіть в Єгипті. Він привертає увагу до того, що з історією, власне, арабського дизайну чомусь мало де можна ознайомитися.

У світі, який стрімко рухається до глобалізації, Archief Cairo звертається до арабських дизайнерів із питанням «яким може стати в майбутньому візуальний креатив у арабській культурі». Наразі ця лабораторія дизайну спільно з Cairo Print Club намагається розвинути в Каїрі культуру принту, популяризуючи трафаретний друк та ризографію.

В основі всіх цих проєктів лежить спроба передати за допомогою дизайну енергію Каїру. Копірайтинг, ілюстрації та графічний дизайн об’єднані між собою використанням арабської в’язі, яка має не лише комунікаційне, а й естетичне призначення. За словами дизайнерів з Archief Cairo, арабська каліграфія вже сама по собі є ілюстрацією, а відтак в арабському креативі не виникає великої потреби в малюнках.

Джерело

З корейської типографіки сучасному дизайнеру теж є що почерпнути.

Теги:

ТОБІ СПОДОБАЄТЬСЯ

Мистецьке непорозуміння: в Сеулі пара домалювала графіті вартістю в півмільйона доларів

На виставці сучасного мистецтва в Сеулі молода пара вирішила домалювати одну з картин, що знаходилася в експозиції. Графіті американського художника ...

Як страховики доять клієнтів: агенція Zulu Alpha Kilo показує метафору, яку важко ігнорувати

Реклама від агенції Zulu Alpha Kilo для платформи RATESDOTCA, де можна порівняти вартість страхових полісів, врізається у пам’ять надовго. Видовище ...

Передвісники весни: дев’ять велетенських арт-інсталяцій, що занурюють у природу

Білі круки, цифрові квіти та гриби зі стелі – пропонуємо вашій увазі кілька велетенських арт-інсталяцій, які дозволяють хоча б подумки зануритися у природу.

День рідкісних захворювань 2021: Як масштабна світлова ініціатива привернула увагу майже 17 млн українців

Кілька років поспіль українські організації та фармацевтичні компанії, що опікуються пацієнтами із рідкісними захворюваннями, реалізують низку проєктів в Україні до ...

IKEA зображає домівки як крихітні (і екологічні) всесвіти

Наші домівки, навіть крихітні, стали офісами, школами, спортзалами, ресторанами та кінотеатрами і, як показує IKEA, перетворилися на справжні всесвіти.

Організація Over the Bridge та Google AI створили нову пісню Nirvana

Хтозна, які б ще пісні написав Курт Кобейн, якби не вчинив самогубство. Але принаймні Google AI спробував заповнити цю пустку, створивши нову пісню Nirvana.